Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy valaki vonat elé veti magát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 20:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sem gyáva inkább bátor!! én tuti nem bírnék vonat elé ugrani, mert olyan ciki lenne,hogy darabokba vágott , darált testemet látnák utána mások!! Egyébként nem azért adott életet egy anya a gyermekének, hogy az csak úgy eldobja!!!
2011. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az a véleményem, hogy aki ilyen módot választ, hogy véget vessen az életének, az pillanatnyi érzésnek engedelmeskedik.

Ezt úgy értem, hogy, az én példámmal éljek, pár hónapja fenekestül felfordult az életem (most nem részletezem) és teljesen letaglózva álltam a metró peronon.

Akkor bizony átfutott a gondolat az agyamon, hogy milyen egyszerű lenne elé ugrani.

Mielőtt persze elítélnétek, nem, NEM AKAROK MEGHALNI, imádok élni, csak egy kósza gondolat volt csupán.

De az élmény alapján gondolom úgy, hogy aki ilyesmit megtesz, az egyszerűen "ösztönből" cselekszik és baromira lesz*arja, kinek mi gondja lesz belőle később.

És nem önzésből, csak egyszerűen minden túl sok volt neki, elszakadt a cérna és kész.

L/23

2011. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
84%
Egy életre szóló bűntudatot okoz a vonat vezetőjének és sokkot az utasoknak, úgyhogy nincs túl jó véleményem róla. Bár az adott pillanatban biztos nem gondolja ezt végig, de akkor is.
2011. febr. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

A kérdés nem túl pontos. Miről mi a véleményünk? Ha valaki ilyet tesz? Vagy ezzel fenyegetőzik?

Én mélységesen elítélem az öngyilkosságot, többen lettek azok az ismeretségi körömből, és minden hozzátartozójukban életre szóló nyomokat hagyott a dolog. (összesen 4 ilyen esetet ismerek). A legközelebbi hozzátartozók hosszú évek óta okolják magukat a történtekért, mert úgy vélik, észre kellett volna venniük, mi készül, és csakis ők tehetnek róla, hogy nem voltak az illető mellett, mikor szüksége lett volna rájuk.

Ha valaki a vonat elé ugrást választja, az még az öngyilkossági formák közül is az egyik legönzőbb és legundorítóbb módszer. Jó esetben az illető azonnal meghal, nem csak lebénul mondjuk egy életre, és a családtagok fogják szívószállal adagolni a tejbepapit, de a környezet nem lenne ilyen szerencsés. A vonatvezető biztos, hogy hosszú évekig újra és újra átélné rémálmaiban a szétkenődő test és az öngyilkos utolsó pillantásának emlékét.. Az utasok azon kívül, hogy vesztegelni kényszerülnének, szintén biztos nem lennének túl boldogok attól, hogy egy ember darabjai tapadnak az ablaküvegre.. A családtagok pedig különösen boldogan kísérletezgetnének a maradványok azonosításával a hullaházban.

Ha valaki meg akar halni, miért nem teszi ezt úgy, hogy ne okozzon traumát véletlen szemtanúknak?

2011. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Én is a mozdonyvezetőben hagyott trauma miatt itélem el. Ha valaki meg akar halni, akkor legalább egy másik ember életét ne tegye tönkre, úgy tegye.

Azaz tuti tönkre teszi más ember életét is, a szeretteiét.

2011. febr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%
Egy életre kikészíti a mozdonyvezetőt... önző és aljas.
2011. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy egy köcsög. De tényleg. Ha meg akar halni, hát tegye, szíve joga, de azért könyörgöm, erre ne használjon már fel egy másik embert (mozdonyvezető). Gondolom eszébe sem jut, hogy milyen traumát okoz ezzel a szerencsétlen mozdonyvezetőnek, arról nem is beszélve, hogy nagyobb balesetek is származtak már ebből a dologból.
2011. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Mérhetetlenül önző. Ha valaki meg akar halni, tegye - otthon, a négy fal között, vagy a senki földjén, de ne úgy, hogy több tíz vagy akár száz ember lássa a szétkenődött, beazonosíthatatlan darabjait.. A Rémmetrónak is volt egy ilyen kötete, elég bizarr:S
2011. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%

Anya is állandóan azt mondja, ilyen hülye vagy meg minden, iskolában a tanároktól is.

Én is majd vonat elé ugrok.

2011. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
80%
Miért a mozdonyvezetőt megbüntetik, ha az öngyilkos a vonat elé ugrik?
2011. okt. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!