Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy valaki vonat elé veti magát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 20:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nem őt büntetik.
2011. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Dehogy büntetik meg, de attól még ez neki egy életre szóló trauma lehet.
2011. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Amely mozdonyokat én eddig láttam, azokon az első kerekek előtt láttam valami nem tudom miket. A lényeg, hogy ezek miatt sem érdemes vonat elé ugrani, mert lehet, hogy nem lefejeződés, hanem mondjuk bénulás lesz az eredmény. De nem vagyok szakember csak egy lebeszélő szándékú ember.
2015. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk ha az álló vonat elé veti magát, akkor nagy valószínűséggel nem üti el a vonat :D
2015. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
71%
Jaj hagyjuk már ezt a szeegény mozdonyvezetőő dumát!!! Látszik, hogy senki nem beszélt közületek vasutasokkal. Sajnos rendszeres az ilyen eset, de a mozdonyvezetők fel vannak készülve rá, hogy bármelyik szolgálat alatt megtörténhet gázolás és nem egy meg nem két embert ütöttek már el. Biztos, hogy nem élmény nekik, de közel sem feldolgozhatatlan trauma, pszihológus is segít nekik. Az elképzelhető, hogy egy kezdő nem tudja feldolgozni, de ő távozik is a pályáról. A hullaszállítók se omlanak össze lelkileg, egy jó mozdonyvezetőnek is hasonló a személyisége. Az már más kérdés, hogy az utasok mit élnek át, főleg a gyerekek. A csupán a késés(vizsga, hangverseny...stb) miatt panaszkodók meg szánalmasak. Aki nagyon igyekszik valahova az amúgy sem vonattal megy, hisz rendszerint késik az gázolás nélkül is. Na meg nem tudom, megfigyeltétek-e, de a tv, főleg a híradó érzéketlenné teszi az embereket, egyre kevésbé okoznak traumát a halálesetek, mert a tv-ből már megszoktuk.
2017. júl. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
100%

A volt párom is vonat elé ugrott.

Mi a véleményem erről? Bátor dolog.

Én nem merném megtenni. Aki erre vetemedig, az a biztos halálra megy.

Persze baromira nem gondolja végig, hogy ezzel milyen lelki problémákat okoz az utasoknak, a saját szüleinek és szeretteinek. A mozdonyvezető se igen érezheti magát ettől jól... Szörnyű dolog

2017. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Akkor szenvedjen ő egy életen át? Aki oda kerül, lehet nagyobb belül a baj, mint majd az okozott kár...
2018. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
75%

A válaszolók többsége itt egyszerűen szívtelen. Én nagyon sajnálom azt az embert, akinek annyit kellett szenvednie életében, hogy inkább a vonat elé vetette magát, csak, hogy ne kelljen tovább folytatnia a felesleges, véget nem érő küzdelmet. Ti meg még erre ezeket a szerencsétleneket mocskoljátok és az utasokat sajnáljátok egy jelentéktelen, pár órás késés miatt. Elszégyellhetitek magatokat! Az utasoknak az időveszteség egy apró jelentéktelenség, a mozdonyvezető pedig csak pár másodpercig látja az öngyilkost, de csak addig, amíg a vonat előtt áll- mire elgázolja, már tovább haladott és nem is lát belőle semmit. A hullaszállítóknak pedig pont az a munkájuk, hogy bírják az ilyen látványt. Az senkinek sem fogja tönkretenni az egész életét, hogy látott pár pillanatig egy holttestet, az öngyilkosnak viszont végleg tönkrement és végetért az élete. Ezek után még önzőnek nevezitek? Csak azért, mert biztos megoldást választott és nem gyáva módon, a fájdalomtól rettegve begyógyszerezte vagy felakasztotta magát?

Nekem is megfordult már a fejemben, hogy a vonat alá vessem magam, de én gyáva vagyok megtenni. Pedig meglenne rá az okom: mentálisan beteg vagyok és egész gyermekkoromban bántalmaztak a szüleim. Nem vagyok jó semmire, semmit sem ér az életem. Ha majd egyszer megteszem, magamhoz méltó megoldást fogok majd választani. Az önmagunk megmérgezése és az akasztás szégyen- a gyávák útja.

Úgy gondolom, hogy mindenki saját maga dönt az életéről és mind szabad akarattal rendelkezünk. Lehetőleg NE tegye meg senki, de NE bántsuk azokat, akiknek már nem volt más választásuk. Én szomorúsággal és tisztelettel gondolok azokra, akik ezt megtették. A Példaképem is öngyilkosságban halt meg, habár ő nem vonat által. Minden öngyilkos nyugodjon békében!

2021. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!