Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszédnak több kakasa is van a hálószobánk ablaka alatt és már hajnali fél3-kor kukorékolnak?

Figyelt kérdés

A múltkor már finoman megkérdeztem, hogy nem lehetne-e későbbre beállítani őket, de ezen ugye csak röhögtünk és persze nem történt semmi :)

Az ő ablakuk pont a másik irányba nyílik, így szerintem nekik fogalmuk sincs, hogy milyen hangosak tudnak lenni. Még a csukott ablakon keresztül is hallani, nem tudom mi lesz nyáron, amikor állandóan nyitva lesz az összes ablakunk, mivel tetőtérben lakunk.

Ja és amúgy egész nap kukorékolnak, bár ez annyira nem érdekel, csak a hajnali 6 előtti.

Van valami előírás, jogszabály stb, hogy lakott területen lehet-e tartani egyáltalán?

Köszönöm előre a (normális) válaszokat!


2011. márc. 1. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Adott település önkormányzatánál kapsz segítséget. Én is ott kaptam ezügyben.
2011. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És megkérdezhetem, hogy mi lett? Normálisan kezelték az önk-nál a helyzetet? Melyik kerület vagy település, ha nem titok?

Köszi!

2011. márc. 1. 13:44
 3/7 anonim ***** válasza:
azért ne kövesd jimmy példáját
2011. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Őneki is joga van ott tartózkodni, nem csak az embereké a világ! Örülj a falusi hangulatnak!
2011. márc. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Stílusosan tojástartókkal hangszigetelt tyúkólba kéne terelniök őket éjszakára.
2011. márc. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Második: hahahaha :)


Oké, nem is azt mondtam, hogy nyírja ki őket és együk meg vasárnap ebédre! :) Csak annyit szeretnénk, hogy hajnali 6 előtt ne kukorékolják már fel az egész környéket!

Ennyi erővel én is megtehetném, hogy az éjszaka közepén a síri csöndben kiállok a teraszra és nekiállok énekelni, nem? :)

Van valami megoldás vajon?

2011. márc. 1. 14:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Öskün van zártkertünk és egyszerűen írtam az Öksü önkormányzatának E-mail-t és ott kérdeztem evvel kapcsolatban is. És visszaírtak, itt ezen a részen nincs szigorú csendháborítási rend.

Mi szomszédunk is panaszkodik a kakasainkra, de nem az enyémek hanem a párom családjáé nem tehetek szinte semmit. Szegény kénytelen elviselni. :-(

2011. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!