Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tennétek szóvá a szomszéd...

Hogy tennétek szóvá a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szomszéd nő egész nap kint beszél üvöltve a kutyájával, én meg tanulnék, legszívesebben a teraszon, de a lakásban vagyok kénytelen. Mit tegyek, hogy abbahagyja az idióta hangon való üvöltést, hogy hozzam a tudtára anélkül, hogy megbántanám (aláhúzva!!), és ne nehezteljen rám, lehetőleg a legkevesebb interakcióval.

Aki azt hiszi, ez kis probléma, annak elmondom, hogy próbálja ilyen szép időben a madárcsicsergés helyett az üvöltve affektáló szőke észlény szövegelését hallgatni a kutyájához. Megbántani nem akarom, de eszméletlenül bosszantó! Szorgalmi időszak vége, most kell a legjobban belehúzni, és felrobbanok!!


2011. máj. 6. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hát kérd meg szépen, kedvesen hogyha lehet akkor ne kiabáljon mert tanulni szeretnél

nem nehéz

2011. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jut eszembe... ott ennyire jó idő van? és most nem mertem kiülni mert megfagyok ebbe a hőmérsékletbe pedig szívesen kiülnék a fa alá :S
2011. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Nálunk tehénbőgéstől kezdve stihlzúgáson át a köszörűhangokig bezárólag minden van, de már csak ilyen a vidék. Szerintem nem lehet megszabni valakinek, hogyan is beszéljen a kutyájával.
2011. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egész nap kutyázik? Komolyan? Nem dolgozik és nem foglalkozik soha mással? Biztos hogy idegesítő, szerintem vegyél füldugót. Vagy ülj ki tanulni és beszélgessél vele, hátha leesik neki, hogy zavar. (Persze kiderülhet, hogy süket a kutya)
2011. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megértem, hogy zavar, de nem tudom mit lehet ilyenkor tenni. Próbáld meg szép szóval, egyszerűen csak megkérni és kész. Egy normális ember ezt megérti, és tesz ellene, vagy legfeljebb elmagyarázza, hogy miért csinálja. Ha a szép szó nem válik be, akkor bizonyára nem normális. Egy olyannal meg nem lehet semmit sem csinálni.

Az én szomszédom is egész nap zajong, tulajdonképpen szellőztetni sem tudunk, mert olyankor semmit sem hallunk rajta kívül. Többen beszéltek már vele, valaki még fel is jelentette úgy tudom (ő egész nap hegeszt, fűrészel - későn este is, hajnalban is...). De benne egy csepp jó érzés sincs, így nem érdekli, hogy aludni sem lehet tőle.


Ha nincs más, menj el valahová máshová tanulni, én pl. sokszor tanultam a Margit-szigeten, vagy csak egy csendes réten. Télen meg a párom szüleinél tanutam, mert télen is zajong a szomszéd. Különben otthon, az életben nem tudtam volna tanulni...

2011. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Üvölt? Mármint úgy, hogy ilyen a stílusa vagy úgy, hogy agresszíven leüvölti a kutyája fejét? Ha az utóbbi, én simán ellopnám a kutyáját és keresnék neki egy szerető gazdit. A kutya is jobban járna.

(De le leszek pontozva...)

2011. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez nem hülyeség egyébként.A mi házunkban ugyanez volt a helyzet.Egy család a kutyával naponta harmincszor olyan idegesitő, affektáló, hangosan beszélt,hogy egyszer már nem birtuk tovább és szóltunk neki.Persze lett nagy sértődés.De ezek az emberek mintha nem lennének normálisak,én is szeretem az állatokat, de azért amikor a pisiltetésből felhozznak egy kutyát,miért kell hisztérikus öröm újjongással fogadni,hogy az egész ház viszhangzik???
2011. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!