Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt egy alig 15 éves ismerősöm...

Ezt egy alig 15 éves ismerősöm írta és szerintem nagyon elgondolkodtató. Ahhoz képest hogy ilyen fiatal, nagyon jól összefoglalta a lényeget. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

"Ömlik belőlem a társadalom kritika. Már hogyne ömölne, amikor azt látom amit látok. Az emberi fajnak támogatásra lenne szüksége. Értelmi és érzelmi támogatásra. Amit manapság sugároznak a csatornák, az idétlenebbnél idétlenebb műsorok, a média által generált undormányok. Értelmileg romboljuk le egymást és magunkat. Felelőség vállalás nulla, érzelmi háttér nulla. A gyereknevelésnél kezdődik ez az egész vagy mindenkibe bele van kódolva a viselkedés és a gondolkodás hogyanja? Ebből a két szempontból fontos megvizsgálni a helyzetet. Az én generációm úgy el van cseszve, ahogy ez lehetséges. Nyilvánvalóan nincsen értékrendjük, nincsen mintájuk, nincsenek céljaik. Fontosak egyáltalán a célok? A válaszom egyértelműen ez: az elérhető célok a fontosak. Amiért kell küzdeni, de nincs azonnal halálra ítélve.

Minden egyes nap szembesülök az emberi gyatraság különböző formáival. Buták vagyunk, éretlenek, önzők és azt hisszük hogy mindezen tulajdonságok előre visznek. Igen, lehetséges hogy a karrierben előre visznek és az is megeshet hogy a magánéletben is. De nem tesznek emberré. És megint felmerült egy újabb kérdés: mitől vagyunk mi emberek? Azért mert kommunikálunk? Az állatok is kommunikálnak. Azért mert gondolkodunk? Az állatok is gondolkodnak. Azért mert dolgozunk? És no lám csak, egy újabb kérdés! Az ember munkájának mi a célja? Miért dolgozunk? Kinek dolgozunk? Magunknak? Az államnak? Más embereknek? Hol az értelem a cselekedetekben? Hol vannak a gondolatok amiért embernek nevezzük magunkat? Csupa-csupa óriási kérdőjel és senki nem tudja a választ. A lényeg, hogy élünk, magunk sem tudjuk miért, és közben egyre csak halmozzuk a felesleges ostobaságokat, a felesleges cselekedeteket. A szenny csak úgy zubog ki a televíziókból, a média gerjeszti a szarságokat, elbutítja az elmét és semmit nem teszünk ellene mert minden úgy jó ahogy van. Leszögezem: EZ ÍGY KURVÁRA NEM JÓ! A világ hanyatlik, a társadalom széthullik, és ha mélyen magunkba nézünk nem látunk mást csak ürességet..."


2011. márc. 3. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Közhelyek.
2011. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szokatlan egy 15 évestől ilyen szöveg, viszont nagyon sok igazság van benne és elgondolkodtató. Kiegészíteném még annyival, hogy az emberek egyfolytában kihasználják egymást, lassan az "igaz barát" fogalom a múlté lesz. :/ Szomorú azt látni, tapasztalni, hogy te mindent megtennél valakiért, akármikor, akármilyen helyzetben is kéri azt, neki viszont csak akkor vagy jó, ha neki kell valami.
2011. márc. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz.

Annyival kiegészíteném, hogy az a megállapítás a szövegben, hogy az állatok is gondolkodnak, nem igazán állja meg a helyét.

2011. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szafica válasza:
Igen, az állatok is gondolkodnak, de nem úgy , mint az ember.
2011. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos tényleg elég közhelyes, itt-ott téves általánosításokkal. De tény, hogy egy tizenöt évestől érettnek számít ez a gondolkozás. Remélhetőleg ennél azért előrébb jut majd :)
2011. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Most ezt úgy mondom,hogy adok mások véleményére,miszerint nem vagyok gyerekes(és ez nem egoizmus,hiába tűnhet annak).

Igazság az,amit a 15 éves illető (aki szerintem te vagy,csak félsz mások kritikájától és ezért egy alteregó mögé bújsz... ezt azért mondom,mert én ezt egyszer már eljátszottam,és én is csak ember vagyok) leírt. Tényleg sok a szemét a médiában,sok az "agytalanítás",elbutítás. Rengeteg a kérdés,amit egy ember akár nap,mint nap feltehetne magának(és fel is kéne!),de nem tesz,mert "jól van ez így". Viszont az sincs jól,kedves kérdező,hogy az író csak a negatív oldalát írta le a jelennek... Mert hiába társadalom kritika,a kritika néha lehet jó. Hisz vannak tehetséges emberek Magyarországon is (akármilyen hajmeresztően hangzik),akik próbálják emelni a színvonalat,próbálják megválaszolni azokat a kérdéseket,amiket a "15 éves" feltett... csak sok esetben inkább elmenekülnek külföldre.


Hogy rövid véleményt mondjak: gondolatoknak gondolatok,érdekesnek érdekesek. Csak,hogy ezt hányan észre vették már,hányan mondták el másoknak...?! És mégsem változtat az ember(elnézést a kivételektől),és csak búslakodik.

L/15.

2011. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom, hogy ismerősöd írta, de engedd meg, hogy E/2-ben válaszoljak rá.


Ömlik belőlem a társadalom kritika. Már hogyne ömölne, amikor azt látom amit látok.


- OK, jogod van...


Az emberi fajnak támogatásra lenne szüksége. Értelmi és érzelmi támogatásra.


- Én pl. tök jól el vagyok, jó néha pszichológus meg ez-az, de ez nem hiszem hogy ki kell terjedjen az egész fajunkra.


Amit manapság sugároznak a csatornák, az idétlenebbnél idétlenebb műsorok, a média által generált undormányok. Értelmileg romboljuk le egymást és magunkat. Felelőség vállalás nulla, érzelmi háttér nulla.


- Én pl. nem nézek tévét, hanem tök jól elvagyok, vagy suliban, vagy ismerkedek, önkénteskedek, túrázok valahol, vagy netán netezek.


A gyereknevelésnél kezdődik ez az egész vagy mindenkibe bele van kódolva a viselkedés és a gondolkodás hogyanja?


- A nevelés és a gének kb. ugyanolyan fontosak a személyiség fejlődésére nézve, ez egy egész értelmes kérdés volt.


Ebből a két szempontból fontos megvizsgálni a helyzetet. Az én generációm úgy el van cseszve, ahogy ez lehetséges. Nyilvánvalóan nincsen értékrendjük, nincsen mintájuk, nincsenek céljaik.


- Elején azt mondod ÉN generációm utána meg 3. személyben beszélsz róluk, most akkor TE el vagy cseszve, vagy nem? Logikailag úgy lenne értelme, ha vagy azt mondod, hogy a generációd egy része van elcseszve vagy pedig belátod hogy te is el vagy!


Fontosak egyáltalán a célok? A válaszom egyértelműen ez: az elérhető célok a fontosak. Amiért kell küzdeni, de nincs azonnal halálra ítélve.


- Oké, nekem is azok a fontosak, de ezzel mit akartál mondani?


Minden egyes nap szembesülök az emberi gyatraság különböző formáival. Buták vagyunk, éretlenek, önzők és azt hisszük hogy mindezen tulajdonságok előre visznek. Igen, lehetséges hogy a karrierben előre visznek és az is megeshet hogy a magánéletben is. De nem tesznek emberré. És megint felmerült egy újabb kérdés: mitől vagyunk mi emberek? Azért mert kommunikálunk? Az állatok is kommunikálnak. Azért mert gondolkodunk? Az állatok is gondolkodnak. Azért mert dolgozunk? És no lám csak, egy újabb kérdés! Az ember munkájának mi a célja? Miért dolgozunk? Kinek dolgozunk? Magunknak? Az államnak? Más embereknek? Hol az értelem a cselekedetekben? Hol vannak a gondolatok amiért embernek nevezzük magunkat? Csupa-csupa óriási kérdőjel és senki nem tudja a választ. A lényeg, hogy élünk, magunk sem tudjuk miért, és közben egyre csak halmozzuk a felesleges ostobaságokat, a felesleges cselekedeteket.


- Gyatraságokra nem mondtál példát, csak általánosságokban beszélsz, itt már látszik, hogy magadat is szidod. Pedig változtathatnál is netán.

Az élet nagy kérdéseit is leírod itt.

Egyébként a rossz dolgokon kívül fontos megemlítenem, hogy a világban sok szép dolog is van, amiben nincsen kivetni való. Léteznek érett önzetlen emberek akikkel ki lehet menni hóvárat építeni csak az érzés kedvéért, akik ingyen segítenek betegeket ápolni egy alapítványnak, barátnők akik meglepnek egy finom sütivel csak mert kedvük volt elkészíteni és akkor már neked is adnak.


A szenny csak úgy zubog ki a televíziókból, a média gerjeszti a szarságokat, elbutítja az elmét és semmit nem teszünk ellene mert minden úgy jó ahogy van.


- És ha néha nem csak a Győzikét néznéd. Mondhatnám a természetfilmeket, de ha nincs olyan csatornád kapcsolj be egy Duna TV-t, vagy M1-et, válogatott kultúrális, természeti, sport, stb filmeket fogsz látni.

Egyébként kíváncsi lennék arra, hogy a "gerjeszti a szarságokat" szerinted mennyire értelmes megnyilvánulás.


Leszögezem: EZ ÍGY KURVÁRA NEM JÓ! A világ hanyatlik, a társadalom széthullik, és ha mélyen magunkba nézünk nem látunk mást csak ürességet..."


- De én abszolút nem ürességet látok, egy többé kevésbé értékes ember vagyok a magam módján, ha mást nem programozni jól tudok, és néha kedves vagyok az emberekkel.


- Azt még hozzátenném, hogy említed, hogy a nevelés és a gének szempontjából akarod megvizsgálni a helyzetet, hát egyiket sem tetted meg.

2011. márc. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A barátnőm lánya írta, nem én. :)


Hát lehetnek benne közhelyek, de mégis ezek a közhelyek a legfontosabb kérdések legalábbis én úgy látom és úgy tapasztaltam.

2011. márc. 4. 06:45
 9/12 anonim ***** válasza:
Én azért jobban büszke lennék rá ha megpróbálná élvezni az életet, túl sok a negatívum a korához képest... Biztos vmi meg nem valósult szerelem, v akármi...
2011. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez nagyon a felszín. Pont ezt akarják az embereknek bebeszélni, hogy ezek a fontos problémák.

Jól eltereli a figyelmet a valódi gondokról.

Szerintem tizenöt évesen még oké, hogy az ember a felszínt kapargatja, mert még nagyon fiatal és tapasztalatlan. De felnőttként fontos lenne a dolgok mögé látni.

Van viszont benne egy riasztó dolog: a lány már ilyen fiatalon feladta a harcot (vagy tán el se kezdte) és beállt bólogató tömegnek. Aki nem néz a felszín alá, és elfogadja, ami van.

Ilyen gondolat nem szabadna ennyi idősen az eszébe jutnia:

"élünk, magunk sem tudjuk miért, és közben egyre csak halmozzuk a felesleges ostobaságokat, a felesleges cselekedeteket. A szenny csak úgy zubog ki a televíziókból, a média gerjeszti a szarságokat, elbutítja az elmét és semmit nem teszünk ellene mert minden úgy jó ahogy van"

Ő sem tesz ellene. Megmondja, hogy nem jó, de ezt mindenki tudja.

Tizenöt évesen ne társadalomkritikát írjon, hanem próbáljon változtatni. Amikor már két-három éhes szájat kell etetnie, akkor megértem, hogy nem mer lépni. De most még nincs felelőssége, megtehetné. Miért nem teszi???

2011. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!