Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezt egy alig 15 éves ismerősöm...

Ezt egy alig 15 éves ismerősöm írta és szerintem nagyon elgondolkodtató. Ahhoz képest hogy ilyen fiatal, nagyon jól összefoglalta a lényeget. Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

"Ömlik belőlem a társadalom kritika. Már hogyne ömölne, amikor azt látom amit látok. Az emberi fajnak támogatásra lenne szüksége. Értelmi és érzelmi támogatásra. Amit manapság sugároznak a csatornák, az idétlenebbnél idétlenebb műsorok, a média által generált undormányok. Értelmileg romboljuk le egymást és magunkat. Felelőség vállalás nulla, érzelmi háttér nulla. A gyereknevelésnél kezdődik ez az egész vagy mindenkibe bele van kódolva a viselkedés és a gondolkodás hogyanja? Ebből a két szempontból fontos megvizsgálni a helyzetet. Az én generációm úgy el van cseszve, ahogy ez lehetséges. Nyilvánvalóan nincsen értékrendjük, nincsen mintájuk, nincsenek céljaik. Fontosak egyáltalán a célok? A válaszom egyértelműen ez: az elérhető célok a fontosak. Amiért kell küzdeni, de nincs azonnal halálra ítélve.

Minden egyes nap szembesülök az emberi gyatraság különböző formáival. Buták vagyunk, éretlenek, önzők és azt hisszük hogy mindezen tulajdonságok előre visznek. Igen, lehetséges hogy a karrierben előre visznek és az is megeshet hogy a magánéletben is. De nem tesznek emberré. És megint felmerült egy újabb kérdés: mitől vagyunk mi emberek? Azért mert kommunikálunk? Az állatok is kommunikálnak. Azért mert gondolkodunk? Az állatok is gondolkodnak. Azért mert dolgozunk? És no lám csak, egy újabb kérdés! Az ember munkájának mi a célja? Miért dolgozunk? Kinek dolgozunk? Magunknak? Az államnak? Más embereknek? Hol az értelem a cselekedetekben? Hol vannak a gondolatok amiért embernek nevezzük magunkat? Csupa-csupa óriási kérdőjel és senki nem tudja a választ. A lényeg, hogy élünk, magunk sem tudjuk miért, és közben egyre csak halmozzuk a felesleges ostobaságokat, a felesleges cselekedeteket. A szenny csak úgy zubog ki a televíziókból, a média gerjeszti a szarságokat, elbutítja az elmét és semmit nem teszünk ellene mert minden úgy jó ahogy van. Leszögezem: EZ ÍGY KURVÁRA NEM JÓ! A világ hanyatlik, a társadalom széthullik, és ha mélyen magunkba nézünk nem látunk mást csak ürességet..."


2011. márc. 3. 22:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól összefoglalta a gondolatait, én is hasonlóan ítélem meg a helyzetet, bár nem 15 éves vagyok. Az életnek noha nem csak negatív oldala van, itt csak ez került kivesézésre. Valahol igaza is van az írónak mindenben. Én sem tudok pozitív példát látni, mert aki jónak is tűnik, mögöttes szándék vezeti általában. Nem mindig persze, de a világból tényleg csak a mocskot, az erkölcstelenséget, az ostobaságot látni többségben.
2011. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Igazából én nem tudom megvédeni az álláspontjait, és a kérdéseitekre sem tudom a válaszokat mert ő nem tudja hogy felkerült ide. Természetesen szokott bulizni ahogyan hallottam, de jó ha ezekkel a dolgokkal is tisztában van. Remélem majd az én gyerekeimnek ezekkel nem kell tördőnie, mert addigra megoldódnak! :)
2011. márc. 4. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!