Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Helyesírási hiba itt a GYIK-en...

Helyesírási hiba itt a GYIK-en? Miért van az, hogy minden kategóriában megszólják azokat, akik helyesírási hibát vétenek, kivéve a gyerekvállalás témakört?

Figyelt kérdés
A gyerekvállalás témakör kérdései telis-tele vannak helyesírási hibákkal, vagy csak a kérdésben, vagy csak valamelyik válaszban, vagy úgy cakkumpakk az egész. Mégsem szól rájuk senki sem. Aki kismama az hülye is lehet ezek szerint?
2011. márc. 4. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
de jó kérdés!:-) ott nagy az összetartás,sok a gond. én amúgy senkinek se szólok be a helyesírása miatt,bár néha felszisszenek azért...
2011. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én se szoktam, de engem például oltottak már le egy vesszőhiba miatt.
2011. márc. 4. 21:55
 3/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, de igazán példáértékű. Ezen az oldalon mindenkit lenéznek az életkoráért és a helyesírásáért, akit csak lehet. Válasz helyett beírják, hogy "menj vissza barbizni" vagy "inkább tanuld a magyar nyelvtant". Az ilyeneket szerintem ki kellene moderálni egytől egyig.
2011. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Na én ezért nem olvasom már azt a témakört, pedig kicsi gyerekem van. A fejemet fogom némelyik anyuka primitívségén, amikor nem csak helyesen írni nem tudnak, hanem pl. bizonyos szavakat teljesen tévesen használnak. Na jó, nem mindenki ilyen, vannak köztük művelt, értelmes emberek is, de azért egyesek esetében elgondolkodom, hogy ezek nevelik a jövő nemzedékét? És ráadásul sokszor nem is a fiatalabbak írnak borzasztóan, hanem néhány harmincas anyukának van kritikán aluli helyesírása. Egyszer szóltam valakinek ezért, mert tényleg katasztrófa volt, és az volt rá a válasza, hogy régen volt már, amikor ő iskolába járt, természetes, hogy elfelejti. Jesszusom... Azért ez nem olyan, mint az árpádházi királyok felsorolása időrendben, azt nyilván elfelejti az ember, hacsak nem történész, vagy nem érdekli különösebben a téma, de az anyanyelvünket jobb esetben mindig használjuk, olvassuk, írjuk.
2011. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Dehogy, sőt én felvennék a szerkesztőségbe direkt olyan embert, aki beszólogat azoknak akik csak 'törik' a magyart. Nem szoktam említeni, de zavar.
2011. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Például:


Mi lehet a baja? A kisfiam ma reggeltöl fél a virágoktol a szpobában. Egyfolytába mutogat rá, amikor odaviszem megölel és sir. Mi lehet a baj? Régota vannak virágok a szobánkba.

14 honapos

2011. márc. 4. 22:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán arra céloz a kisfia, hogy még a "virágoktol"-t se tudja helyesen leírni, és ez már siralmas:D
2011. márc. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

meg leszek kövezve, de engem is bosszant, ha valaki a saját anyanyelvét, amit mellesleg jó esetben 12 évig tanul, nem bírja helyesen használni.

igen, tényleg ráférne egyesekre, hogy visszaüljenek az iskolapadba és átvegyék a témát.

és igen, van hogy beszólok, mert vegye észre magát. tisztelje meg azzal az embertársait, (akik időt és energiát fordítanak a kérdésére) legalább azzal, hogy összeszedetten, normálisan ír.

a kedvencem, mikor idegességre, sietségre hivatkozva vétenek szarvashibákat. igen, az érettségin is ideges vagy, és rossz esetben még sietsz is az írással, viszont ott pár ilyen hiba után kivágnak egy szép nagy karóval...

ja, hogy nekik lehet, h még érettségijük sincs? meglehet...

a kedvencem az volt, mikor valaki azt mondta, hogy rossz a billentyűzete.


sokat le lehet szűrni a helyesírásból. pl. az intelligenciát vagy az igényességet.

2011. márc. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 yuda ***** válasza:
65%

Szerintem ha valaki nem tud helyesen írni, attól még kérhet segítséget a fórumtársaitól és biztos nem abból a célból ír, hogy kritizálják. Nem így gondoljátok?


Aki kritizálni tud csak, az fölényes sznob: magával sincs békében, és így éli ki a belső elégedetlenségét - mondanám, hogy ettől lesz könnyebb a lelke, de igazság szerint ettől sem :)


Egy intelligens ember nem kritizálja a nálánál tanulatlanabbakat, tévesztőket, rászorulókat -ezek mind deformált személyiségekre utalnak.

2011. márc. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom írták-e már, de az is jelzésértékű, hogy bár az elgépelt szót hibásként megjelöli az adott hely, ahova gépelik a kérdést, mégsem javítják ki.
2011. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!