Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Önkéntes munka? Ötletek,...

Önkéntes munka? Ötletek, tanácsok?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani önkéntes/karitatív munkát olyan valakinek, akinek jelenleg nincsen állása, keresőben van, de közben szeretné az idejét hasznosan és jótékonyan tölteni?
2011. márc. 7. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj Önkéntes Munkát vállalni mert csak parasztvakítás az egész! Kihasználják vele a sok hiszékeny embert azért, hogy ingyen dolgoztassák őket! Inkább vállalj alkalmi munkákat vagy inkább ne csinálj semmit, de akkor se menny önkéntesnek! Ezt mint jótanács ajánlom!
2011. jún. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Jelenleg én is hasonló cipőben járok, mint Te. Szeretnék hasznos munkát végezni, amíg nincs állásom. Ha az ember segíthet, lehet, hogy pénzt nem kap érte, de szerintem érdemes kipróbálni magad, és addig sem otthon gyepesedsz, hanem valakinek kicsit megkönnyíted az életét.

Elvileg ezen az oldalon lehet tájékozódni.

[link]

Bár azóta lehet, van munkád... De, ha időd engedi, akár munka mellett is lehet vállalni.

Minden jót kívánok! :)

2011. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Persze érdemes jól körülnézni, de a legtöbb esetben megéri.

Mivel nem pénzért mész dolgozni, az elvárásaidat félre kell tenni. De ami tuti, csodálatos embereket ismersz meg, új kapcsolatokat építesz, új élethelyzetekben találod magad..


Én voltam otthon is, egy önkéntes biofalu építkezésen. Hihetetlenül értékes emberekkel találkoztam, és bár pénzt nem kaptam, azóta is sokukkal tartom a kapcsolatot, sőt rengetek segítséget kaptam az ott megismertektől.


Másik kézből, bár ez hosszabb elhivatottság, Indiában is részt vettem egy önkéntes programban. Norvégiában egy munkával egybekötött felkészülési periódust kell eltöltened, amivel megkeresed a rád eső költségeket. Ez alatt a szállásod és étkezésed a suli által fedezve van.

Majd 6 hónapra Afrikába, vagy Indiába találod magad egy projektben dolgozva.

Nem a városi cool arcoknak lett kitalálva, mert ami tény, sok mebpróbáltatással jár. Bár volt a cseh favágótól, az olasz divattervezőig, sőt még állami hivatali dolgozók is végigcsinálták. Mind változtatni szerettek volna valamit az életükben. A végén rájössz, hogy megérte. Életed legnagyobb kalandja. :)

[link]

2012. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!