Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó a büszkeség?

Mire jó a büszkeség?

Figyelt kérdés
Ez a tulajdonság nem értem hogy alakulhatott ki , semmi értelmét nem látom és nem is tudok arról hogy hasznos lenne
2011. márc. 8. 23:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Miért neked nincs büszkeséged? Nincs tartásod? Tehát bárki, bármit megcsinálhat veled? Csak egy lábtörlőnek tartod magad?
2011. márc. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég furcsa, hogy semmi hasznát nem látod. Nincs semmi olyan, amiben örömödet leled, nincs sikerélményed egy legyőzött akadály, megoldott probléma után? Teljesítményre motivál.
2011. márc. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Jah, első két válaszoló leírta a lényeget. Tartást ad, és motivál.
2011. márc. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Meghúzza a határt, hogy mi mennyit ér meg.
2011. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

arra elég a logikus gondolkodás is nem ? el tudod dönteni hogy mit csinálhatnak meg veled , mit nem

a büszkeség szerintem pont gátolja ezt , nem racionális döntéseket hoz nagyon sok ember a büszkesége miatt

2011. márc. 8. 23:53
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, én büszke vagyok arra hogy tudással, munkával sikeres ember lettem, soha nem lesznek anyagi gondjaim, ahogy a családomnak sem, és mindezt a saját munkámnak köszönhetem. Szerintem egy egészséges büszkeség nem bűn, kivéve ha valakinek nincs mire és mégis annak mutatja magát. Ez utóbbit inkább kisebbségi komplexusnak nevezném. Egy 45 feletti kétgyerekes családapa. A gyerekeimre is büszke vagyok. Ez van.
2011. márc. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a büszkeség, hogy eldöntöd, mit hagysz megtenni magaddal és mit nem?
2011. márc. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
A logikus gondolkodás nem elég a túléléshez.
2011. márc. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 napietus ***** válasza:
jégre vihet, de sárba soha. erre jó :)
2011. márc. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

23:53


"arra elég a logikus gondolkodás is nem ? el tudod dönteni hogy mit csinálhatnak meg veled , mit nem"


Nem. Logikus gondolkodással az ilyesmit nem lehet eldönteni, a logika ugyanis a következtetések eszköze. A következtetés azt jelenti, hogy premisszáktól valaki eljut a konklúzióig. Tehát először is kellenek premisszák, amiket magukat nem logikával lehet levezetni. Hogyan vezeted le pusztán csak logikával, hogy pl. nem vagy lábtörlő?


Vagy hogyan vezeted le logikával, hogy egyáltalán levegőt kell venni és nem jobb megfulladni?


"a büszkeség szerintem pont gátolja ezt , nem racionális döntéseket hoz nagyon sok ember a büszkesége miatt"


Előfordulhat, viszont az a tény, hogy jelen van a büszkeség, nem zárja ki azt, hogy a döntések racionálisak.

2011. márc. 9. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!