Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire jó a büszkeség?

Mire jó a büszkeség?

Figyelt kérdés
Ez a tulajdonság nem értem hogy alakulhatott ki , semmi értelmét nem látom és nem is tudok arról hogy hasznos lenne
2011. márc. 8. 23:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

A buszkeseg egy felesleges "rongyrazas" es a tudatlansagbol ered.

Amikor tudatosan elek es van onbizalmam, akkor nem leszek buszke, hanem magabiztos leszek, s igy eros.

Egy gyenge jellemu szemelyiseg fog buszke lenni, ugyanis egy buszke embernek mar nem is lesznek a kapcsolatai sem termeszetesek, mivel lenezo lesz az embertarsaival szemben.

2011. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"A buszkeseg egy felesleges "rongyrazas" es a tudatlansagbol ered.

Amikor tudatosan elek es van onbizalmam, akkor nem leszek buszke, hanem magabiztos leszek, s igy eros.

Egy gyenge jellemu szemelyiseg fog buszke lenni, ugyanis egy buszke embernek mar nem is lesznek a kapcsolatai sem termeszetesek, mivel lenezo lesz az embertarsaival szemben."


Ez butaság. Azért, mert az ember rendelkezik egészséges büszkeséggel még nem lesz lenéző másokkal szemben. Te sosem vagy büszke magadra? Teszem azt megdicsérik a főztödet, megnyersz egy versenyt, te kapsz meg egy állást, amelyre rajtad kívül 50-en jelentkeztek..

Vagy akkor sincsen benned büszkeség, amikor mások kihasználnak, és inkább eltűröd?

2011. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

jól látja az egyik válaszoló...és a kérdező is.

a büszkeség az az emberi önzésből ered. a büszkeség ellentéte a szégyen. egyik sem jó, mivel mindkét esetben az egyén saját magával van elfoglalva. a büszkeség, önteltség érzete is egyben, amikor valaki öntelt, akkor önmagát másokhoz képest magasabb szintre helyezi, vagyis a többit lenézi akaratlanul, úgy hogy észre sem veszi. ez nem jó, mert elfogultság is egyben...ha valaki pedig elfogult, akkor nem tud józanul gondolkodni, nem tud "tisztánlátni"...tehát gátló effektus, és felesleges pótcselekvés...szóval ahogyan az egyik válaszoló látja, az arany középút a nyerő...a magabiztosság, tudatosság, józanság...mindenféle érzelmi állapotoktól mentesen. :)

a kialakulásának az oka pedig annyi csak, hogy az ember öntudatra jutásánál elkülönültséget tapasztalt(ami persze csak látszólagos, valósan nincsen), és ez elkülönültség érzetéből automatikus tudat alatt fél(mivel egyedül érzi magát az egyén a különállóság miatt), és saját érdeket vesz előre, saját maga létét külön szintre emeli a többihez képest...így önző...és beleesik az önzésből és félelemből táplálkozó negatív viselkedésbe, hozzáállásba...amin persze túljuthat az egyén...s a cél is ez lenne. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
"Egy gyenge jellemu szemelyiseg fog buszke lenni" Ha elolvastad amit írtam és tudnád mit csinálok nem írtál volna ekkora marhaságot. Csak az nem büszke akinek nincs mire. Azt hogy az ember büszke meg nem látja senki, mert azt az ember belülről érzi. Amit az ember kifele láttat az a gazdagság, de ez egyenes következménye egy sikeres embernek, és nem a büszkeségnek tulajdonítható. Bárki lehet büszke magára, még egy apró dolog miatt is.
2011. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13%

09:49

De igen. Nagyon sok elismerest kaptam mar, de sosem ereztem buszkeseget. Amikor megdicsernek, akkor elismerik azt, hogy "tudok" es van tehetsegem, de ez nem ok arra, hogy buszke legyek.

Halat erzek!

2011. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

bocsi visszanéztem. :)


az a helyzet, hogy a büszkeséget nem csak akkor érzi az egyén, ha valaki megdicséri...hanem akkor, ha úgy hiszi valamiben tehetséges, vagy ügyes, jobb mint a másik, és emiatt büszke...a büszkeség érzete az érzelmi állapot...azért mert valaki esetleg gyakorlottabb valamibe, az alapvetően nem vonja maga után a büszkeséget...a büszkeséget az egyén generálja meg pluszba...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
33%

Igy van egy erzelem, egy negativ erzelem, amit minden szemelyiseg onmaganak teremt.

Tehat van olyan, Aki azert erzi onmagat kulonbnek /buszke/, mivel tobbet ert el, mint a tarsa, szomszedja, s itt mar egyben lenezo is lesz, hiszen O mar buszke!

Kulonb az otthona, markas a ruhaja, markas az autoja stb., de van olyan, Aki a munkajara buszke.

En azt tapasztaltam a kornyezetemben, hogy ez a fajta tulajdonsag nem jo, s ez a szemelyisegnek a tudatlansagabol ered. Hiszen az az ember, Aki busze, mar nem tud nyitottan es oszinten elni, de mar az embertarsaival szemben sem tud normalis es oszinte kapcsolatot kialakitani, mivel mar onmagat egy felsobbrendu lenynek kepzeli el, tehat tavolsagtarto lesz, es lenezo.

2011. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 08:23


Ajánlok figyelmedbe egy értelmező kéziszótárt, mielőtt folytatnád a sötétség ontását magadból. Hihetetlen, hogy egyes emberek megmondják a frankót anélkül, hogy tisztában lennének bizonyos kifejezések VALÓS jelentésével.


"büszke: mn 1. Akit vmi miatt (jogos) önérzet, jóleső érzés tölti el. /~vkire, vmire: a vele kapcs. személy, dolog értéke, sikere miatt megelégedettség, öröm tölti el. ~ a fiára.


2. gyak. pejor Önmagát túltengően sokra tartó, öntelt."



A biztonság kedvéért leírom neked a pejoratív szó jelentését is, nehogy megint halandzsázz valami butaságot.

Ez arra vonatkozik, hogy ha a büszkeséget pejoratív értelemben vesszük, ahogy az fent, a második jelentésben le vagyon írva.



"pejoratív:lekicsinylő, becsmérlő, sértő szándékú, rossz színben feltüntető"

2011. márc. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

08:46

Mi volt a kerdes?

Tehat nem a szonak a jelenteserol szolt, hanem arrol, hogy miert vannak ilyen tulajdonsagokkal biro szemelyisegek, s hogyan befolyasolja azokat ez az erzes!

Nagyon regen volt mar az, amikor En a magyarnyelvet tanultam, de nem is hasznalom azt mindennap, de koszonom ezt a reszletes magyarazatot.

2011. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
58%

Arra "jó", hogy a személyes én szintjén tovább erősítse a különváltság érzetét, hamis éntudatot adjon, akadályozva így a valódi megismerés lehetőségét.

Van némi pozitívom is a dologban ezen a szinten, ugyanis szerencsés esetben megóvhatja "viselőjét" olyan súlyos dolgok elkövetésétől, amire Ő nem lenne büszke. Ez azonban hamiskás dolgokat eredményezhet, mivel az én és a valódi tartalom, az ÉN már kettévált, hamar megmagyarázhatja azt, amit a józan eszével, és teremtésbe vetett bizalommal nem tenne.

A büszkeség később gigászi akadály lehet a józan belátás terén, túlzott érdekérvényesítéshez vezet, oda lesz az egészséges alázat, (legyen meg a Te akaratod), a vége boldogtalanság, elégedetlenség, elvárások halmaza..

2011. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!