Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, h...

Hogyan deríthetném ki, h meglopott-e egy ismerősöm?

Figyelt kérdés

A történet röviden az, h néhány napja eltűnt a pénztárcám, mondhatni, h már az egész lakást átkutattam, közte elég képtelen helyeken is megnéztem, h hátha nem-e véletlenül ...stb.....de sehol sem találom. Szombaton még megvolt, mert délelőtt vásároltam, délután egy ismerősöm volt nálam, netezett,beszélgettünk, de én közben ledőltem, mert eléggé elfáradtam aznap, és közben valahogy elaludtam.

Nem emlékszem pontosan, h aznap még a kezembe került-e a pénztárca, tehát h megvolt-e, minden esetre másnap reggel szintén indultam vna boltba, de a pénztárca már sehol sem volt. Igazából nem tudom elképzelni, h ekkora f@szkalap k*cs*/g lenne, h nem csak hogy a pénzemet, de az összes iratomat, okmányomat stb. ellopja, holott tudja, h nekem sincs sok pénzem, és hogy emiatt eléggé sz@r helyzetbe kerültem minden szempontból. Azóta is beszéltünk, úgy igazából nem tudom elképzelni, h ezt megtenné, de hát a tárca nincs meg, és más nem járt a lakásban, valamint hát ugye sohasem lehet tudni, sajnos nem nagyon lehet megbízni már senkiben sem, és más tudtommal nem járt a lakásban, ezen kívül beszélnek róla ezt-azt, de tkp. mindenkiről beszélnek itt úgymond ezt-azt.

A lényeg, h konkrétan meggyanúsítani nem szeretném, de valahogy mégis ki kellene derítenem, már csak azért is, hogy már ne keressem éjjel-nappal mindenhol.

Ha végül valahogy bevallaná, akkor még esetleg megbeszélhetnénk, persze ha együttműködik és visszaadná, de ha másképp derülne ki, akárki is volt, akkor hatalmas bosszút fogok állni amiatt, h ilyen képtelen helyzetbe hozott vki, h mondhatni az utolsó fillérig kirabol, főleg ha az az ismerősöm volt, akit beengedtem a házamba, ezzel bizalmat kölcsönözve, és ő kirabol, akkor azt nagyon meglakolná.

Viszont nem is akarok elhamarkodva senkit gyanúsítgatni stb., ezért kellene valahogy kiderítenem, h ő volt-e, vagy ki volt.........vagy esetleg mégis csak elhagytam valahol a lakásban, az viszont gyakorlatilag kizárt, mert igazából már mindent átkutattam, minden fiókot, a ruhák között, szekrények, ágyak mögött, alatt, mindent, ahova leeshetett stb....

Nem tudom......ti mit tennétek ilyen helyzetben?


Köszönöm a válaszokat előre is !! :)


2011. márc. 8. 23:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Redőrség. Ott úgy is megkérdezik hova lett/mi volt. Mivel tele van az irataiddal köteles is vagy azonnal bejelenteni. Nem majd holnap stb. Ha addig azzal visszaélnek vagy hazafelé belefutsz egy igazoltatásba ott kell lebegtetned a dátumos jegyzőkönyvet, hogy bejelentetted a dolgot.
2011. márc. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, mert bizony hallottam olyan necces helyzetről, valaki megvolt győződve hogy kirabolták aztán x nap után csak elő került a hiányolt tárgy.


Próbáld ki azt, hogy elpanaszolod az ismerősnek, hogy a buszon kilopták a hátizsákodból a pénztárcádat és hogy milyen sz.r helyzet ez neked és hallottad, hogy sok esetben azért a papírokat bedobja a tettes a postaládában és reméled, hogy van ennek a tettesnek is gerince hogy megtegye, mert a pénz nem számít, de a többi cucc kellene nagyon.

Persze jól ad elő és sajnáltasd magad.


Ha haverod volt akkor valszeg van egy kis lelkifurija és 90% hogy csodamód a postaládádban lesz a pénztárca papírokkal, már pedig ebben az esetben 99,999% hogy haverod volt.:)


Persze ha ő is olvassa ezt az oldalt....

2011. márc. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz, erre most nem is gondoltam, de abszolút igazad van ebben, gondolom ha netán mégiscsak az lenne, h megtalálom itthon, akkor nekem nem származhat abból bajom, h úgymond indokolatlanul jelentettem vmit a rendőrségen?!
2011. márc. 9. 00:04
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
A hűtőben kerested már? Én volt, hogy vásárlás után oda tettem be. Egyébként csukd be a szemed, és mondogasd magadban, hogy hol lennék, ha én pénztárca lennék? Meg fogod látni a tudatalattidban, hogy hol van.
2011. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy elvették tőlem, de annak az ismerőse aki elvette, visszakérte tőle és visszaadta, így aztán szépen elmentem és elmondtam, hogy megvan az összes iratom a pénzt kivéve, xy adta vissza halvány fogalmam sincs, hogy hozzá hogy került, hogy szerezte vissza attól, aki elvette, de már megvan. Nem kaptam semmit, kiegészítették az előző bejelentésemet vele és kész. Hát nézd őszintén nem hiszem, hogy három nap alatt te vagy a hülye és nem találod meg a lakásban közben meg ott van.
2011. márc. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen ez már megvolt, mivel tkp. az össz. vagyonom volt a tárcában így egy fillér nélkül maradtam és arra kényszerültem, h zálogba adjak ékszereket, de azt is említettem, h az iratok elvesztése miatt mennyire rossz helyzetbe kerültem, mert a napokban, nem mintha egyébként nem lenne állandó szűkség rájuk, de a napokban különösen szűkség lesz a személyimre, elmondtam neki, tudja, h milyen sz@r helyzetbe kerültem emiatt, figyeltem is a reakcióit, de úgymond "negatív" semmilyen gyanús jelet nem véltem fölfedezni, pedig ugye direkt figyeltem.

Az oldalt nem szokta olvasni egyébként sem, és nálam szokott mostanában netezni, mert náluk jelenleg nincs net, úgyhogy az ilyen jell. lebukás veszélye gyakorlatilag kizárt :))))))

Nekem igazából az lenne a legfontosabb, h megtudjam, h >>Ő<< volt-e, mert ha valahogy elcsórta tőlem xy, akkor bejelentem, az okmányokat pótolom, és végső soron nem vág teljesen földhöz most a dolog anyagilag, de az, h valaki, akiben én megbízok, és barátilag beengedem a házamba, h olyasvalaki így becsapjon, az hatalmas csalódás lenne számomra.

2011. márc. 9. 00:16
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, a hűtő megvolt már, SŐT a fagyasztó, meg a sütő :o is xD

Mondjuk én is egyszer volt, h bevásárlás után a sampont tettem a hűtőbe....sajnos most ott sem volt semmi.

Mondjuk hozzátartozik, h elég nagy házunk van, és mivel ugye beszélik róla, h szokott nyúlni, ezért ha átjön direkt dugdosom a pénzt, remélem nem vagyok olyan hülye, h valahova eldugtam, ahol magam sem találom most....minden esetre 100%-ban még nem zártam ki annak a lehetőségét, h mégiscsak itt van vhol....nem tudom...

2011. márc. 9. 00:22
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves 0.06-os ez a "csukd be a szemed...." megmosolyogtatott némileg, DE ki fogom próbálni, nem veszítek vele semmit, bár nem fűzök hozzá sok reményt, de ki tudja, h mi van a tudatalattiban :D
2011. márc. 9. 00:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Írd meg, hogy mire jutottál!
2011. márc. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, próbáltam, de őszintén szólva eddig nem igazán jutottam semmire így, de még próbálkozom........nem igazán vagyok jártas az ilyen jell. módszerekben, hiányzik a gyakorlat :)))).....de próbálom, rosszat nem tudok vele tenni :)
2011. márc. 9. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!