Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy szegénység...

Szerintetek nagy szegénység van ebbe az országba? Szerintem borzasztó a helyzet.

Figyelt kérdés
2009. nov. 11. 10:36
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%
Igen, az van! A lakosság nagy részének komoly anyagi gondjai vannak, csak a töredék nem érzi még a saját bőrén a pénzhiányt. Nézz szét egy vidéki boltban! Szinte csak az alapvető dolgokat veszik meg az emberek. Nézz be egy használtruha-üzletbe: tele van! Még a ránézésre jól szituált emberek is ott vásárolnak!! A fizetések 3/4 része (jó ha nem az egész) elmegy a rezsire és utána élj meg 1, 2 vagy több gyerekkel!!! A gyerekeim iskolájában már nincs osztálykirándulás, mert legtöbb szülő nem tudja kifizetni a 10-20 vagy több ezer ft-os összegeket. Mert persze az árak már nyugatiak!!! csak a fizetésünk van a bányászbéka f.neke alatt.:(
2009. nov. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
64%
menjél át a határon ukrajnába a romániába, na az szegénység...
2009. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
73%

Igen igazad van. Munka semmi a bankok meg nem várnak arra, hogy majd összeszeded magad elveszik még azt is amid még megmaradt. Szerintem katasztrófális a helyzet. Nálunk az egyik húsbolt teljesen bezárt a másik a hét elsö felében zárva van csak pár napra nyit ki hetente.

Lidl, Penny hát ott sincs nagy tolongás. Nincs pénze az embereknek még alapvető dolgokra is alig.

2009. nov. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
81%
igen, az van....az átlagos életszínvonal az, ha a hónap második fele a százasok számolgatásával és az aprókereséssel telik kenyérre....
2009. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
most jött el az amikor azt kell mondjuk hogy karácsonykor csak szeretett lesz!!!és ez nagyon rossz...tavaly ilyenkor már meg vettem mindent most meg...azt se tudom hogy mit és hogyan....
2009. nov. 11. 10:56
 6/44 anonim válasza:
57%
Szia!Igen,nagyon nagy a csóróság és a nagy többség nagyon beossza azt a pénzt,amit havonta kap.Nem tudom,hogy meddig mehet ez még és lehet-e még ennél is lejjebb...nem tudom tényleg.Egy biztos,hogy sokáig nagyon meg kell majd gondolni,hogy mire adunk ki pénzt.:(
2009. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%

Minden relatív.

Ha azt nézed, hogy mi van tőlünk nyugatabbra (Ausztria, Svájc, Németország, USA), akkor valóban a béka sejhaja alatt vagyunk. De ha mondjuk olyan országokhoz hasonlítasz minket mint Etiópia, Uganda, Afganisztán, vagy hogy ne menjünk olyan messzire, Bosznia, Albánia, Koszovó, akkor már egészen másképp látod.

Ismertem egy afrikai srácot, aki ide járt az ELTE BTK-ra.

Valami állami ösztöndíjjal jutott el hozzánk, hogy olyasmit tanuljon, amivel az országa hasznára vállhat.

És amikor tanultuk Mária Terézia reformjait, akkor boldogan mondta, hogy neki ennyi épp elég. Hogyha ezt meg tudja valósítani otthon, akkor minden megoldódik.

Na képzeld el, hogy mi lenne itt, ha megragadunk Mária Terézia korában?


Tény, hogy nem vagyunk túl jó helyzetben. A lehetőségeinkhez mérten már sokkal előrébb is járhatnánk, de azért szerintem nem kell ez a túlzott önsajnálat.

2009. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!Akkor tényleg adjál szeretetet, jó sokat.Tedd emlékezettessé ezt a karácsonyi hónapot!

Csináljatok saját kezüleg karácsonyfadíszt,szaloncukrot,készítsetek apró ajándékokat(egy cigisdobozból nagyszerű kártyatartó lehet,bármivel bevonhatod,végtelen a lehetőség)

Menjetek el a könyvtárba keressétek meg mennnyi hagyomány kötődik decemberhez,ami tetszik,azt fel is lehet "éleszteni"

Töltsetek sok időt együtt és sajnáljátok azokat,akik szertteik helyett a boltokban töltik az idejüket.

2009. nov. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
81%
11.15-ös egyetértek!Én nem azon sirànkoznék hogy nem tudok ajàndékot VENNI,sokkal inkàbb hogy nem tudok szeretteimmel együtt karàcsonyozni.Egy meleg husleves,egy ksis tölöttkàposzta elég,mellé meg ott a rengeteg tv program,karàcsonyi filmek,az a legszebb ha együtt van a csalàd.
2009. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

nekem ez is elég de a legemberibb hogy valami apróságot vesz vagy csinál az ember,szerintem..és most már ez is gondot okozz.de kíváncsi lennék ha meg vacsoráztatok és utána tv nézés az elég???nekem nem,nem ehhez szoktam.és nem sírok ahogy mondtam csak milyen nyomorult politikusaink vannak,nézd a lengyeleket úgy el mentek mellettünk mintha állnánk.vagy valaki írta a románokat...tévedsz vagy még nem voltál Romániába mostanság...undorító ami ebbe az országba megy..

az a baj hogy tényleg nem fogunk össze...és csak tűrünk csak tűrünk...

2009. nov. 11. 12:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!