Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy a szegénys...

Miért mondják, hogy a szegénység nem szégyen, ha közben kinézik a csórókat?

Figyelt kérdés

mondják, h mekkora a csóróság Mo-n, de én nem ezt látom.


ülök a buszon és ott a sok burzsuj gyerek, felnőtt iPhonnal, iPoddal, macbookkal

látom sokan járnak étterembe, színházba, moziba, kávézókba, shoppingolni, könyvesboltba stb.

hogy van pénzük 16-17 éveseknek iPohone-ra, Macbookra?


...nekem kajára alig futja, a boltban sokszor kipakoltatnak, a megállóba is azt hiszik tarhálni akarok, pedig csak várok a buszra :(


tényleg nem értem miért mondják, h nem szégyen a csóróság, ha közben kinézik a csórókat..


2011. márc. 10. 21:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

"Mert a gazdagok köcsögök!!! azt hiszik mert pénzük van bármit megtehetnek!! utálom őket!!"


A legnagyobb tévhit ami a szegények legtöbbjében él az pont ez hogy minden gazdag ember rossz ember. Pedig annak hogy ki milyen ember semmi köze a pénztárcájához. Nyilván cégvezetők és hajléktalanok között is vannak utolsó szemét emberek.

Ja és szerintem nem a szegénység szégyen hanem ha valaki beletörődik a szegénységébe és megmagyarázza magának hogy jobb szegénynek lenni mert a gazdagok boldogtalanok és pénzéhesek mind.

2011. márc. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 dag ***** válasza:
28%

23:00

gazdagba én még jó embert nem láttam, mind sunyi tahó!!

esetleg gazdag a gazdaggal normális!

2011. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
71%
Az szégyelje magát, aki a látható csóróság közepette iphone-okkal, ipodokkal küldi iskolába a gyerekét! Ha majd csupa magániskolák lesznek a kőgazdagoknak, akkor ott versenyezzék ki ebben magukat, végülis a szülők!:/
2011. márc. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, az is szégyellje magát, aki úgy jár-kel az utcán a hajléktalanok között, hogy láthatóan nem éhezik, tiszta ruhája van és van hova hazamennie?
2011. márc. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
93%

Én egyetemista vagyok. Tanulmányi ösztöndíjból, és diákmelóból élek, igencsak szűkösen. Sajna a szüleimnek így is be kell segítenie kajával, kajapénzzel, persze ők ezt anélkül teszik hogy kérném, és nem hagyják, hogy ne fogadjam el, de hazudnék ha azt mondanám nem jön jól, hogy legalább arra nincs gondom, mit eszek egy hosszú nap után. Nem tudok megállni a saját lábamon, és valószínűleg soha nem is fogok tudni tanulás mellett, ha csak meg nem kaparintom a köztársasági ösztöndíjat, amit meló mellett azért baromira nem egyszerű... Nem tartom magamat szegénynek, hiszen én is szűkösen jövök ki a pénzemből, nem engedhetek meg magamnak bármit, viszont még mindig sokkal jobban élek, mint sokan mások úgy érzem, és ezért hálás is vagyok. A témára térve végre, én úgy gondolom, hogy a szegény emberekkel, semmi baj... az olyan szegény emberek, akik küzdenek azért, hogy legyen, akik bármit hajlandóak már kb dolgozni, csak megtudjanak élni, azok sokkal inkább becsületre méltó emberek a szememben, mint azok a milliomos emberek, akik ki vannak akadva, hogy a 8 millió helyett már csak 3-at vihet haza havonta. A környezetemből kiindulva úgy érzem, hogy azok a fiatalok akik önellátóak, akiknek fontos az ösztöndíj, vagy egy-egy olyan munkahely, ahol képesek alkalmazkodni az órarendükhöz, sokkal inkább megbecsülik a pénzt, nem szórják azt, tanulnak, míg a gazdag palánták zömében be sem járnak órákra, mert nem bírnak fel kelni a mindennapos éjszakázás, piálás miatt, mert nekik ezt fizetik otthonról, nem érzik át, hogy néhány ezer forint, ami náluk elúszik egy-egy éjszaka, mennyire fontos is az átlag ember számára. Ez persze nagy általánosítás, de az ilyen emberekre nem vagyok irigy, mert inkább legyek "stréber", tudjak megélni, és alig alig járjak szórakozni, mint hogy lógjak a levegőben a szüleim pénzéből és bukdácsoljak össze vissza. Hosszútávon úgy is egyértelmű szerintem, hogy melyik a kifizetőtőbb.

Egyetlen egy dolog van, ami nyitogatja a bicskát a zsebemben olykor. Sajnos van olyan nálam szegényebb ismerősöm, akinél már szinte elvárás az, hogy mindig mindenki meghívja enni, neki adja az innivalóját stb. Ha főzünk valamit lakótársakkal, avagy ott van nálunk, és megéhezünk, akkor természetes hogy ő is kap, de az hogy csomagolok magamnak reggelit az iskolába, és ő elvárja, hogy azt neki adjam, mert ő nem hozott, azt nem bírom. Ő is tudna melózni suli mellett, ahogy én és sokan mások is... én sem vagyok gazdag, örülök ha tudok venni valami zöldséget is a szendvicsembe, avagy gyümölcsöt tízóraira, de ilyenkor még én érzem magam kellemetlenül, hogy nem adom oda a kajámat, mert nekem sincs annyi pénzem hogy őt is etessem. Egyedül az ilyen szegény embereket nem bírom, a többiekkel semmi gondom, révén hogy akár én is lehetek szegénynek nevezhető...

Én boldog vagyok, hogy nem kell 100%-osan már a szüleimre hagyatkoznom anyagilag, örülök neki, hogy van egy kis keresetem, amit kedvem szerint oszthatok be, megtanulok takarékoskodni stb, és bár sosem szűkölködtünk amíg otthon laktam, megtanítottak arra, hogy mennyire fontos a tanulás, és a pénz megbecsülése. Számomra ez mindennél fontosabb, és büszke vagyok magamra, még akkor is ha néha vajas kenyér magában a vacsorám! :)

A kipakoltatásról... valószínűleg csak olyan lehet a külsőd, ami nem túl bizalomgerjesztő a biztonsági őrök számára. Nem hiszem hogy az anyagi helyzetek miatt lenne, inkább csak tipikusan olyan arc lehetsz, akiket ezek nem csípnek. Nekem is van ilyen haverom... nem egyszer néztek bele a táskájába az üzletből kifelé jövet, pedig még csak nem is szegény srácról van szó, akinek szüksége lenne arra, hogy lopjon.

2011. márc. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a gazdagokat.

Hozzáteszem nem vagyok szegény, legalábbis nem látszik rajtam.

És van módosabb ismerősöm is, akivel jóban vagyok. Tehát tudok kivételeket mondani.

De a gazdagoknak akkor is van egy mentalitása. Rámnéz és azt látom a szemén: proli. Pedig ha a proli nem melózna, akkor mehetne ő a gyártósorra, mert más nem végezné el. Meg ha nem 800, hanem 400 ft-os bort veszek az már szerinte szintén proli. Meg ha van tetoválásom az is proli. Ha nem vagy jól fésült az is proli. Ha nincs hajam az is proli.

Vagyis a gazdagok szemében minden "proli" és lenézendő, ami csak 1%-ban is eltér az ő álomvilágképüktől.


És én visszavezetném azt, hogy akár szegény, akár gazdag, 18-20 éves korában közmunkáznia kellene. A gazdag nem nézné le annyira a fizikai melóst.

2011. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

07:18

Nem. Az utca nem egy közösség.

Viszont ez majdnem ugyanolyan, mint amikor a csődbevitt ország miniszterelnöke aranyórában pompázik, és árvízkor "kötelezően" Kubában múlatja jól megérdemelt szabadságát.

2011. márc. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
13:05- most pontozz le, de a tetoválás szerintem is proli
2011. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Miért proli a tetoválás? Az igényes, kidolgozott munka nagyon is drága. Jó, a sittes tetoválás tényleg nagyon legalja, de ami minőségi munka, abban semmi proliság nincs. Ez nem annak függvénye ugyanis, csupán annak, hogy kinek mi az ízlése. Nekem van tetoválásom, pedig nem "proli családban" nőttem fel, és ezt most nem az anyagi helyzetünkre értem, hanem arra, hogy értelmiségi szüleim vannak, én magam is az leszek, ráadásul a családban rajtam kívül senkinek nincs tetoválása. Na, és? Nekem meg más az ízlésem. Ettől nem lesz valaki proli.
2011. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!