Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aggódom a legjobb barátomért,...

Aggódom a legjobb barátomért, tényleg nem fogj fel, hogy ez így nem okés?

Figyelt kérdés
A legjobb barátom fiú. Elsős egyetemisták lennénk, csak úgy alakult, hogy nekem problémáim adódtak és visszajöttem a szülővárosunkba és csak szeptembertől megyek egyetemre. A problémás időszakban mindenki elfordult tőlem, senki nem hallgatott meg,d e ő igen. mindig ott volt. Bár személyesen nem tudtunk találkozni a távolság miatt, de szinte minden este órákig msn-eztünk, meghallgatta minden bajomat. Én is viszont az övéit. Voltak problémái egy lánnyal, és ezt úgy próbálta elfelejteni, hogy a lakótársaival eljárt bulizni, állandóan berugott, elkezdett cigizni stb. Pedig előtte soha semmi ilyesmiben nem volt benne, mostmeg sokszor heti 5 napból 3-on beb@sznak a haverokkal. Erre még nem is mondtam semmit, elvégre felnőtt ember, nem szidhatom le, azt csinál amit akar, bár jeleztem, hogy sztem ez nem megoldás. Aztán munkát kaptam, pár hétig nem tudtunk beszélni olyan rendszerességgel mint előtte. Mostmeg teljes természetességgel meséli nekem mikor találkoztunk, hogy tegnap beszívott. Mondom mi?? Beszívott. És semmi kivetnivalót nem lát benne. Ráadásul régen ő egy nagyon rendezett srác volt, mostmeg mivel az egyik lakótársa ilyen punk, belevitte őt is ebbe a társaságba. Szal a legjobb barátom most kb úgy néz ki mint valami lecsúszott hajléktalan, büdös bagó szaga van, zsíros, tincsekben összeálló haja, ami enyhén 4X olyan hosszú, mint valaha is volt neki, borotvát sztem vagy 3 hónapja nem is látott. A közösségi oldalakra feltöltött "bulifotókon" úgy néz ki, mint valami masszív alkoholista, a távolba révedő azt se tudom hol vagyok tekintetével. Iszonyat gáz. És nem tudom, hogy értethetném meg vele hogy baj van, mert nem fogja fel, hogy ez így nem okés. Mit csináljak?
2011. márc. 10. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem olyan ritka hogy egy egyetemista bulizni jár kiéli magát, iszik, cigizik a nagytöbbség kinövi szóval nem ne vedd túl komolyan mondogasd neki hogy talán túlzásba esik de ne itéld el.
2011. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Idővel kinövi, hidd el. Voltam egyetemesta, mind kinőttük ezt, barátaim, én is. Most ilyenkor mindenki "rajgyerek", mert végre fősuli a családtól távol, ezért ki kell rúgni a hámból meg ilyenek, aztán ha beleun vagy már nem tartja akkora nagyszámnak a bulikat akkor visszatér a régi kerékvágásba. Ha "nevelni" kezded, elbúcsúzhatsz a barátságotoktól. Attól még lehetsz ugyanúgy a barátja hogy ő most úgy rzi ki kell élnie magát, majd megkomolyodik hidd el.
2011. márc. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Egyesek egy kis egyetemi bulizásból piálásból fűből akkora patáliát csinálnak,mintha gyilkolt volna az illető.
2011. márc. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Anonimus213 válasza:
100%
Szia :) Hát nem irigyellek :( Az még okés lenne ha cigizik és hogy pénteken és szombaton tólják a bulit! Istenem... Egyetemista... De ez a haj és az ápoltalan külső ez tényleg gáz :( Próbáld meggyőzni erröl a Punk marhaságról hogy ez kóser így :/
2011. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a pia meg a fű a legnagyobb problémám, hanem hogy lepukkant és elhanyagolt. De már olyan szinten, hogy hiába a legjobb barátom már-már égő vele megjelenni bárhol. Egyik közös ismerősünkkel találkoztam múltkor és kérdezte, hogy Úristen mi történt vele??? Ráadásul még az egyetemről is ki fog bukni, ha így folytatja. Félévkor a 7 vagy 8 vizsgájából egyetlen egyet nem tudott lerakni.
2011. márc. 10. 23:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valami problémája amit igy próbál kiadni,feldolgozni?
2011. márc. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, amit írtam a kérdésben is, hogy volt egy lány. De igazából mindig van egy lány, aki túl nagy falat neki. mindig olyat szemel ki, akinek nem kell, vagy kell, de már foglalt és a pasiját nem hagyja ott érte. És az a baj, hogy én pl ha magányos vagyok vagy boldogtalan, akkor a tanulásba, munkába ölöm az energiáimat és legalább az megy. De ő meg elhanyagol mindent és ha a szerelem nem jön össze a többiért minek küzdeni alapon elcseszi azt is ami menne neki. Okos srác, régen kitűnő volt, aztán elkezdett csajozni, jöttek a kudarcok és alig tudott leérettségizni, mert tojt az egészre. Próbáltam beszélni vele erről, hogy nem éri meg azért tönkrevágnia mindent mert a szerelem nem jön össze, de hiába. Helyesel, igazat ad nekem, de utána ugyanúgy megy tovább minden, mintha nem is mondtam volna semmit.
2011. márc. 10. 23:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdetnek leírhatnád neki is azt, amit ideírtál nekünk, tehát azt, hogy hogyan látod ezt az egész történetet.
2011. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Félek, mégha finoman fogalmaznék is, de őszintén akkor megsértődne rám és elfordulna tőlem. Ő az egyetlen igaz barátom. Nem akarom elveszíteni. Nagyon odavan azokért az emberekért, akikkel van mostanában és attól félek irigységnek féltékenységnek tudná be, ha leszólom őket.
2011. márc. 16. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!