Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért/Minek akarnak olyan...

Miért/Minek akarnak olyan sokan elköltözni külföldre?

Figyelt kérdés

Én nem értek azzal egyet, hogy csupán azért költözzön ki valaki, mert itthon nehezebb a megélhetés. Szerintem Magyarország egy csodálatos ország, gyönyörű, változatos természeti környezettel, rengeteg kultúrális értékkel. Van sok olyan ismerősöm, akiknek nehéz élete volt, mégis boldogan Magyarországon maradtak, meg sem fordult a fejükben, hogy kiköltözzenek. Ráadásul ott van a többi rokon, családtag, akik miatt idekötődünk, az itteni életet szoktuk meg.


http://www.youtube.com/watch?v=GKR5PcFtkw0


2011. márc. 14. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kint élő magyarok legalább 85%-a szeretne majd idővel hazatérni. Szerintem nem a kivándorlók, hanem az úgynevezett "elitünk" felelőssége ez a jelenség, mert semmit nem tesznek azért, hogy élhetőbb legyen az ország.Odakint, ha dolgozol, annak szokott lenni eredménye, itthon meg nem.
2011. márc. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Amit írtál azért! Maga az ország valóban gyönyörű, a természet, a városaink..Csak tudod munka nem igazán van (főleg Szabolcsban, Pestre járok melózni suli mellett,mert különben éhen döglünk). A belemet kirohanom,és így is annyi pénzünk van,hogy éppen kijövünk. És nincs szórakozásom, új ruhák, fodrász, semmi..Lassan szeretnék családot..kellene egy lakás, meg egy alap..ami persze nincs..hitel nélkül nem is lesz. Így hová szüljek? Nem merek, nincs hová. A másik dolog (NEM vagyok rasszista!) de tény,hogy túl sok a roma, és az ingyenélő, akik az én /mi adónkból élnek, szívják az országot, lopnak, bűnöznek, este nem merek kimennimert leütnek egy 100asérrt..hát, nem ez az álmom, hogy így éljem le az életemet. Persze külföldön sem egyszerű,de ha sikerül találni egy jó munkahelyet, megfizetik, és meg is becsülnek. Itthon a megbecsülést sem kapom meg, pedig nővér vagyok, szerintem az egyik legszebb hivatás, meg kellene becsülni! És amennyit dolgozunk, több fizut is érdemelnénk. Mondanom sem kell,hogy külföldön egy nővér mennyit keres..többszörös szorzó az itthoninak...és megbecsülnek. Szóval ezért mennék ki én is, nem azért, mer nem tetszik az ország.
2011. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában élek és nem azért mert annyira utálnám Magyarországot csak mert elegem lett abból hogy fizetés előtt 1 héttel már csak vajas kenyérre tellett a lehető legnagyobb spórolás ellenére (komoly!), élhető életre vágytam mint mindenki. Ha meg lehetne élni rendesen mint pl. Nyugat-Európában akkor elhiheted hogy meg se fordult volna a fejemben hogy kijöjjek (max. turistaként).

Amúgy se hagytam el örökre az országot, egyszer mindenképpen haza fogok költözni (valószínűleg még 2-3 év), erről senki le nem beszélhetne. A jelenemet nem, de a jövőmet mindenképpen Magyarországon tudom csak elképzelni (még ha nem is lesz olyan könnyű jövő).

Az meg már csak hab a tortán hogy külföldön tapasztalatokat is gyűjt az ember, saját szemével látja a nagyvilágot, rájön hogy a világ nem ér véget a magyar határnál és hogy mennyit is jelent neki a saját hazája.

2011. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

21:48


Az eddigi válaszok közül talán a tiéddel értek a legjobban egyet.

2011. márc. 14. 21:56
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert mondjuk külföldön jobban megfizetnek a munkákért,mint Magyarországon...
2011. márc. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagy almom volt kulfoldon elni, nem azert, mert Magyarorszagon nehez eletem volt anyagilag. Itt alapitottam csaladot, nekem itt egyszeruen jobban tetszik (nem anyagiak miatt!). Miert ne? Amig fiatal az ember, addig lehet valtani.
2011. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 napietus ***** válasza:
szerintem mindenkinek kellene szerezni minimum pár hónap külföldi gyakorlatot. régen is "vándorútra" indultak a mesterlegények :) a politikusoknak azon kéne dolgozni, hogy a megszerzett tudást aztán megérje itthon kamatoztatni. egyébként az a véleményem, hogy aki elég talpraesett az megél Mongóliában is, aki meg b@lf*sz az Dubaiban is éhen hal...
2011. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is kimennék külföldre dolgozni mondjuk 10 évre de nem tudok angolul, hiába tanultam akkor is csak szavakat tudok meg 1-2 alap mondatot.

Ott 5-6szor annyit fizetnek a munkáért mint nálunk és az élelmiszer nem drágább. Pl Németországban egy autó fenntartása is olcsóbb, sőt az autóhoz is olcsóbban hozzá lehet jutni mint nálunk.

2011. márc. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is kiszeretnék menni a jövőben.

A környezetemben élők eléggé bunkók. Meg szerintem sok Magyar ember az. Persze nem általánosítok, mert én is megtalálom itt-ott a jó embereket.

A másik meg ugyebár a pénz.

2011. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Külföldön csak rosszabb. :)
2011. márc. 21. 20:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!