Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért/Minek akarnak olyan...

Miért/Minek akarnak olyan sokan elköltözni külföldre?

Figyelt kérdés

Én nem értek azzal egyet, hogy csupán azért költözzön ki valaki, mert itthon nehezebb a megélhetés. Szerintem Magyarország egy csodálatos ország, gyönyörű, változatos természeti környezettel, rengeteg kultúrális értékkel. Van sok olyan ismerősöm, akiknek nehéz élete volt, mégis boldogan Magyarországon maradtak, meg sem fordult a fejükben, hogy kiköltözzenek. Ráadásul ott van a többi rokon, családtag, akik miatt idekötődünk, az itteni életet szoktuk meg.


http://www.youtube.com/watch?v=GKR5PcFtkw0


2011. márc. 14. 21:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mehettem volna külföldre , hívtak többször is már Németországba.Most meg kinn van Angliában 3éve az egyik jó barátom ugyanabban a szakmában mint én .Ő is mondja , h menjek .

De nekem itt a családom az egzisztenciám és amíg van munkám itt ,addig nem fogok menni és van munkám és lesz is mindig amíg csak akarom , h legyen.Hiába keresném a többszörösét az itteninek ha közben nem érezném jól magam a környezetben ami körül vesz.

A barátomnak meg azt mondtam ha nekem is olyan feleségem lenne mint neki akkor én is kinn lennék:)Egyébként ő sem jókedvéből ment hanem azért mert olyan szintem telebankozták magukat, h ha nem megy ki már földönfutók lennének.Eleinte szívás volt neki de mostanra már azt tervezi, h kiviszi a családját is mert megszokta és megszerette a Liverpooli életet.

Egyébként én nem járok félve az utcán soha nem is féltem senkitől. Igaz éjjel se mászkálok és főleg nem gyalog:)Soha nem féltem attól , h meglopnak vagy megtámadnak és nem is történtek ilyenek velem soha. Szerintem félve nem is lehet élni.Akin pedig látják , h fél az válik áldozattá leghamarabb.

2011. márc. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amúgy a másik alapvető probléma a cigányok.

És azt hallottam, hogy elakarják adni a vizeinket. :S

2011. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Külföldön csak rosszabb. :)"



Milyen ertelemben? Nyilvan van, akinek rosszabb, van, akinek meg jobb. Ezt nem lehet egy mondattal elintezni. Van, aki meg a jot sem tudja megszokni, mert egyszeruen nem tud kulfoldon beilleszkedni meg nagy a honvagya. Egyik ismerosom 1 honapot sem birt ki kulfoldon, pedig a nyelvtudasa elso osztalyu, de nem mindenki ilyen.

2011. márc. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!