Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan gyakorolhatnám az...

Hogyan gyakorolhatnám az intelligens provokálást?

Figyelt kérdés

Már most is nagyon megy, de arra gondoltam, hogy mesteri szinte szeretném emelni. Nem jut eszembe más az olvasáson kívül, valakinek még pár tipp, módszerek? Hálás lennék.


Ja és semmi rossz szándék nincs bennem, csupán önvédelemhez és érveléshez használom fel.


2011. márc. 21. 22:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:30

Köszönöm a kommentedet. El is mentettem, azt hiszem el leszek vele egy darabig amig átrágom magam.

2011. márc. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csetelj és fórumozz rengeteget, ha tömegközlekedsz, hallgasd a beszélgetéseket, olvass retorikáról, csinálj gyakorlatokat, írj sokat, beszélgess sokat. :) Nem hiszem, hogy mondtam újat. Próbálj mindenféle gagyi és komoly témában érvelésekre vázlatokat megírni, pl. 15 perc alatt, 3 percben előadhatót. Tanuld be, milyen érvelési technikák, rendszerek vannak. Az alapokat bármilyen gimis nyelvtankönyvben megtalálod 11., vagy 12. osztályban. Hajrá!

És olvasd a gyakorikérdéseket. :P

2011. márc. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
A provokálás soha nem lehet intelligens, mert nem tartja tiszteletben a másik embert. A primitívek szokása. Elég sok értelmes embert ismertem életemben, de ők soha nem provokáltak senkit. Én a magukat intelligensnek tartó provokálókat úgy szoktam provokálni, hogy levegőnek nézem őket. Ettől általában idegesek lesznek. Na, ez az intelligens provokálás :D
2011. márc. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

ja, ne haragudj, most látom, hogy önvédelemhez és érveléshez kell.


Önvédelemhez: nincs szükséged önvédelemre, ha elkerülöd, és levegőnek nézed a primitív embereket, nem fognak beléd kötni. A kutya is csak azt ugatja meg, aki fél tőle.


Érveléshez: a normális, megalapozott érvelés soha nem provokáló. Én pl. az együttműködő kommunikáció módszerét próbálom használni, elég jól bejön. Itt leírják a lényegét, de van róla könyv is:

[link]


Parttalan vitákba nincs értelme belemenni - én csak olyan emberrel vitázok, akinek erőszakmentes és toleráns a vitakultúrája. Én ahhoz tartom magam, amit Nietzsche írt erről:

"Szeretem a bátrakat: csakhogy nem elég a kardcsörtetés - tudni kell azt is, kire ránts kardot! És nemegyszer több bátorság vagyon abban, aki odébbáll, és féken tartja indulatát: hogy méltóbb ellenségnek tartsa meg magát! Csak olyan ellenségtek legyen, aki gyűlöletes, nem pedig megvetendő: legyetek büszkék ellenségetekre: így tanítottam néktek valaha."

2011. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Még mindig az utolsó vagyok:

szerencsésebb lett volna, ha úgy kérdezed meg, hogy "Hogyan gyakorolhatnám az intelligens érvelést?", mert így elég félreérhető volt.

2011. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Na még 2 link:

[link]

[link]

2011. márc. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Mindenkinek kösz a tippeket.


78%-os. Bizonyos szakmákban, pl újságíró,riporter elengedhetetlen valamilyen szintű provokációkészség.

A linkeket elolvasom, kösz hogy belinkelted. Gondolom nő vagy, hogy képes vagy belenyugodni ebbe, de hidd el, hogy van ebben valami egészen különleges is, van egyfajta bája annak, hogy az emberek egy része nem érti vagy szó szerint veszi a szöveget amit így adsz elő, ráadásul hasznos is, hisz erőszakmentes és bár néha elvetik a sulykot, de a kommunikáció/érvelés/provokáció egyik legintelligensebb formájáról van szó.

2011. márc. 22. 17:19
 18/20 anonim ***** válasza:

78%-os vagyok:


Nem szeretem a nemi sztereotípiákat, hihetetlenül primitív dolog. Komolyan megsértődtem rajta, olyan lekezelően írtad, hogy "gondolom, nő vagy". Az erőszakmentes kommunikációt egyébként férfi találta ki (ha már annyira csak az ő véleményüket tartod mérvadónak), és az újságíróknak külön tanítják (képzeld, a férfiaknak is, és ők is alkalmazzák). Az egyik legmodernebb kommunikációs technika. Onnan tudom, hogy én magam is újságíró vagyok. Nem belenyugszom a dolgokba, hanem kompromisszumot keresek, illetve kerülöm azokat a vitát azokkal az emberekkel, akik alacsony szinten állnak, mivel nincs semmi értelme a dolognak.

2011. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

15:28


Szia, nem fogod elhinni, de amikor leírtam, hogy "gondolom nő vagy" éreztem, hogy át kellene fogalmaznom, mert félreérthető, de végülis elküldtem, nem változtathatok a múlton. Viszont annyit hozzáfűzhetek, hogy abszolút pozitívumként írtam, szóval ezt úgy értettem, hogy nőként sokkal elfogadóbbak az emberek, könnyebben belenyugszanak a rájuk ruházott szerepbe, több bennük az érzelem, sokkalta emocionálisabbak a férfiaknál így számukra könnyebb feladat lehet a provokálásmentes kommunikáció. Én is tudok így kommunikálni, viszont ha észreveszem valakin, hogy rejteget valamit vagy téveszméi vannak saját magával kapcsolatban, esetleg nagyképű, vagy ugyanúgy provokáló mint amit a kérdésben leírtam, akkor teszem amit teszek.

Én is újságíró szeretnék lenni vagy riporter, még pontosan nem döntöttem el, de mindenképp kommunikáció irányban szeretnék továbbhaladni.

Ha megjelent valami írásod szívesen olvasnám, ha gondolod küldhetsz pár linket, akár ide, akár privátba.

2011. márc. 24. 15:43
 20/20 A kérdező kommentje:

15:28


Nah valami reakció? :) Vagy már örökre megbélyegeztem magam? :( :D

2011. márc. 27. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!