Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged is zavar a sok idegen,...

Téged is zavar a sok idegen, és liberális nyelvújító? Gondolok itt pl. a LOL-ra.

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 23:01
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

mondoshawan hány éves is vagy?

Kinél éltél te többet?! LOL

2011. márc. 31. 00:19
 12/15 anonim ***** válasza:
55%

"aki nem tudja az már érezze magát szarul."


Miért kéne szarul érezned magad? Ha nem tudsz valamit, utánanézel. Ott ülsz a net előtt, egy perc alatt már tudod is.

Senki sem tud mindent. Ha mindenki szarul érezné magát, ha nem tud valamit, mindenki egyfolytában ordítana a fájdalomtól.


Különben meg ha annyira szíveden viseled a magyar nyelv helyzetét, esetleg írhatnál a szabályai szerint. A szöveged hemzseg a központozási hibáktól:


"Szerintem felháborító hogy" --> "Szerintem felháborító, hogy"

"ma az a menő aki" --> "ma az a menő, aki"

"idegen,és divatos" --> "idegen és divatos"

"kifejezéseket használ.Én" --> "kifejezéseket használ. Én"

"csak ma tudtam meg mit jelent" --> "csak ma tudtam meg, mit jelent"

"az hogy" --> "az, hogy"

"LOL.Nem vagyok" --> "LOL. Nem vagyok"

"egy begyöpösödött vidéki vénember 33 éves" --> "egy begyöpösödött vidéki vénember, 33 éves"

"vagyok,és" --> "vagyok, és"

"Budapesten élek,de" --> "Budapesten élek, de"

"bosszantónak tartom hogy" --> "bosszantónak tartom, hogy"

"aki nem tudja az már" --> "aki nem tudja, az már"

"érezze magát szarul.Szerintem" --> "érezze magát szarul. Szerintem"

"ez így nagyon nincs rendben.Szándékosan" --> "ez így nagyon nincs rendben. Szándékosan"

"elsorvasztják a magyar nyelvet ráadásul" --> "elsorvasztják a magyar nyelvet, ráadásul"

"ezt úgy tálalják a fiataloknak hogy" --> "ezt úgy tálalják a fiataloknak, hogy"

2011. márc. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem _ma_ az a menő aki divatos kifejezéseket használ, mindig is az volt a menő.

20 évvel ezelőtt ugyanúgy, mint 30-40-50-100 éve.


Azok, akik azt hiszik, attól lesznek menők, hogy nem érteni amit mondanak és azok, akik ezen felháborodva, megrögzötten, foggal, körömmel védik a magyar nyelvet ugyanúgy hozzáárultak ahhoz, hogy ma úgy beszélünk ahogy.


Az utóbbiak miatt van, hogy már fogalmunk sincs, hogy mi a blatt, búger, buxti, muszka, trípipi, stb... mert hiába volt ez a szleng 100 évvel ezelőtt, a "maradiak"-at idegesítette és ezért nem terjedt el.

A "menő" nyelvújítók miatt viszont mára már senki nem háborodik fel azon, hogy zsepi, bliccel, behoz (mint utolér), aszfaltbetyár, cimbi, csibész, stb...


Személy szerint engem a magyar nyelv helytelen használata és a valódi sorvasztása sokkal jobban zavar.

Az új szavak kétlem, hogy sorvasztanák a magyar nyelvet; sőt a nyelvünk kifejezetten kreatív ilyen szempontból.


Sorvasztás az az, amitől szegényedik a nyelv; hogy ami régen két különböző dolog volt, az most ugyanaz. Házba=házban, tőlem=nálam, veszek/veszem=vásárolok, stb-stb.

2011. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ezek csak szlengek. Mindig is voltak. A húsz/harminc éve divatos kifejezéseket pl. ma már nem is ismerjük, nem értjük, nem használjuk. Nem kell szerintem akkora feneket keríteni a dolognak, hiszen az ilyen LOL meg hasonló kifejezések nem képezik részét a formális nyelvnek, csak egy rétegnyelv eleme. Ez kicsit olyan, mintha szaknyelvi kifejezésekkel dobálózna valaki, amikor a szomszéd Mari nénivel beszélget. Előbb utóbb rá fog jönni, hogy ha azt akarja, hogy Mari néni megértse, amit beszél, akkor köznapi nyelven kell kifejeznie magát. Itt sem azzal van a baj, ha valaki szlenget használ, hanem akkor jelent problémát a dolog, ha máshogy nem tud kommunikálni.

Ha pl. a barátaim közül valaki megkérdezi, hogy milyen volt a tegnapi buli, akkor nekik valószínűleg azt válaszolom, hogy "nagyon adta", de ha a mamám kérdezi meg, akkor neki azt mondom, hogy "jól éreztem magam".

2011. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
LOL. Rofl Lmao omg koknub...
2011. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!