Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket zavar, ha oda megy...

Titeket zavar, ha oda megy hozzátok egy idegen kutya?

Figyelt kérdés
Mikor sétáltstom a kutyám, mindenkihez oda megy, hogy simgassák meg, persze kedves kutya, meg barátságos, de kicsit ciki már, ha mindenkiez oda megy, és hízeleg. Általában mesimogatják, szóval nem problémáznak, hogy vigyem innen a kutyám...stb. Titeket zavar, a oda megy hozzátok egy idegen kutya, hogy simogassátok meg?
2010. jún. 21. 11:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
52%
Engem nem zavar.
2010. jún. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
75%

Engem egyáltalán nem zavar, ha odajön hozzám, vagy akár a kutyusomhoz egy idegen kutya :)

Az én ebem is nagyon sokáig odament mindenkihez, emberhez kutyához egyaránt. Sokan nem szerették, ha odament. Ilyenkor rászólok és behívom, vagy elterelem a figyelmét, mert kaptam ezért már egy-két 'beszólást', ami alapjában véve jogos, hisz nem mindenki szereti a kutyákat, sokat félnek tőlük. Bár nekem elég nagytestű keverék kutyám van, aki teljesen jámbor, még a betörőt is körbenyalogatná :)

Szóval azért tekintettel kell lenni az emberekre, de mint mondtam személy szerint én szeretem, ha hozzám odajön egy kutyus egy simiért :)

2010. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
76%
Mivel allergiás vagyok rájuk, igen, eléggé zavar.
2010. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mivel állatbarát vagyok, szeretem a kutyákat és nem félek tőlük nem zavar ha odajön, feltéve ha nem tolakodó, ugrál, vagy agresszív. De viszont ha a saját kutyáimmal sétálok igenis nagyon zavaró ha egy idegen kutya csak úgy odarohan ( ugyanez vonatkozik a kérdezés nélkül simogató emberekre is!). Szóval, szerintem nem szabadna hagynod hogy mindenkit "lerohanjon", mert nem tudhatod hogy az illető mondjuk fél-e a kutyáktól.
2010. jún. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Perzse, csakhát kis bolond, vizsla tudjátok... mindenkit szeret, és nagyon barátságos.
2010. jún. 21. 11:38
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én kutyám pórázon van, akkor zavar. Ha szabadon vannak a kutyák a kutyafuttatón, akkor nem zavar.
2010. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
68%
én naon szeretem az állatokat beleértve a kutyát és engem nem zavar sőt örömmel megsimogatom
2010. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, sőt amúgy nagyon szeretem, de ha velem van a kutyám, akkor zavar. Persze én szeretném a legjobban ha nem zavarna és nyugodtan odajöhetne hozzánk bármilyen kutya, dolgozom is az ügyön. De egyelőre sajnos ha az odarohanó kutya bármilyen ellenséges jelzést ad, pl morog, vagy ugat, vagy ráteszi a fejét az én kutyámra, akkor nem garantált a biztonság. Így hát igen zavar. Az előző kutyám nekem is olyan volt, hogy a légynek se ártott volna, és vissza is tudtam hívni, ezért én is engedtem neki, hadd játsszon, hadd ismerkedjen, és tök zavartak azok a gazdik, akik pórázon sétáltatnak, és nem engedik más kutyákkal játszani. Sajnos mostmár megtanultam miért.


Szerintem nem illik odaengedni a kutyát bárkihez, meg kell előtte kérdezni, hogy szabad-e. Mert tényleg, van aki retteg, van aki allergiás, meg van aki nem véletlenül sétáltatja pórázon a sajátját.

2010. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%
Már ne haragudj de az nem mentség hogy szeleburdi. A kutyasétáltatás alap szabálya ha idegen ember vagy kutya jön megfogom a kutyát, és csak engedéllyel engedem oda. Lehet édes aranyos a kutyád, de tiszteletben kell tartani hogy nem mindenki örül neki, de az is lehet hogy a másik kutya agresszív vagy beteg vagy tüzel. Ha látod hogy jön valaki, megfogod a kutyát, és ha a másik nyit felé akkor oda engedheted, egyeztess vele hogy milyen a kutyája oda engedheted-e. Ez így működik gondolj csak bele ha szabadon rohangálnának a kutyák, mi van széttépik egymást, és nem feltétlenül a te kutyád támad, de ha őt megtámadja mondjuk egy rottweiler akkor te mit csinálsz onnan messziről? Persze engem személy szerint nem zavar ha oda jön, de én mint idegen honnan tudjam hogy nem agresszív más kutyákkal és mondjuk nem esik neki az enyémnek? És erre nem mentség az hogy vizsla, meg az hogy kölyök, meg szeleburdi. Az én előző kutyámat egy ártalmatlan, édibédi, cuncimókus labrador tépte szét, és mindenki csodálkozott de még is megtörtént! A gazdi felelőssége hogy figyeljen a kutyájára
2010. jún. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
22%
Engem egyáltalán nem zavar! Sőt, ha látok egy aranyos kutyust én megyek oda hozzá:D
2010. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!