Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnám meg kifejez...

Hogyan tanulhatnám meg kifejezni magamat?

Figyelt kérdés

annyira gyorsan beszélek, hogy már a következő szóra illetve mondatra készülök fel, és így összefolynak a szavak, sokszor hülyének néznek. Amióta a sulis barátaimtól eltávolodtam, kezdődött el ez az egész, (kb. 4 hónapja) Mostmár eléggé idegesít, és bunkóbb is lettem

Felhív egy ember, hogy mikor tudná elérni édesanyámat, mert valahogy az én számom került a birtokába. És én azt kérdeztem meg tőle, hogy " Ki maga"

később szólt az egyetlen barátnőm, hogy milyen bnukó voltam, és én nem is vettem volna észre, hogy ez bunkóság. És tényleg azt kellet volna mondanom h "Kivel beszélek"

Ez úgy gondolom hozzátartozik a tudáshoz és az intelligenciához. Nem akarok ebben hiányt szenvedni. Sok ember nézeteivel nem értek egyet, ezek felbosszantanak, ezért távolodom el kortársaimtól. A legjobb barátnőm ért meg csak igazán, szinte csak ő az egyetlen barátom.

Az emberek többsége felidegel a nem a lexikálisan mért butaságával. Így szerintem nem lenne jó ötlet, ha új barátok szerzésében nyerném vissza a kifejezőképességemet.

Köszönöm, ha valaki ezt elolvasta, és válaszolt is rá!

16/L


2011. ápr. 3. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hali!

Elmesélem az én történetemet: kb másfél éve tetszett meg nagyon egy lány akivel szerettem volna összejönni de nem sikerült, ugyanis akkor még nem éppen voltam az aki értelmesen, normálisan, és színvonalsan tud beszélgetni valakivel. Ekkor határoztam el hogy megpróbálom a maximumra, a tőlem elvárható legjobbra fejleszteni a beszédtechnikámat. Könyveket olvastam a retorikáról, szónoklattanról, a beszédtechnikáról. Sokat fejlődtem, ilyen téren, mára színvonalasan normálisan tudok beszélgetni akárkivel, jól megfogalmazott mondatokban. Szerintem szánj rá egy órát, hogy elmész a könyvtárba, szétnézel milyen könyvek vannak, nem kell épp a legdrágább, legújabb könyv, megteszi kezdetnek valami alap is, amiből sokat tanulhatsz. Ne arra hajts, hogy profi szónok légy, inkább próbáld elsajátítani az alapokat, a légzést, a beszédtempót, az apró trükköket, például, hogy mivel tudod fokozni szavakban az adott helyzetet, hogyan jönnél ki a legjobban valamiből, ha csak azon múlik a dolog hogy mit mondasz. Sokat lehet tanulni ilyen könyvekből, nekem ment a dolog. 1 hónap és érettségi, mindenki izgul, megjegyzem én is, de az én barátaim azt mondták, hogy nekem nem kell parázni mert jól tudok fogalmazni, szóval akkor sem lesz bajom ha csak rizsázok, mert jól tudok beszélni. Egyébként elsőben az egyik osztálytársam is ilyen problémával szenvedett mint te, ő egy fiú, aki régen nagyon hadart, de olyen szinten hogy érthetetlen volt az amit mondott, még a tanárok is folyton visszakérdezték. Ő ezt kinőtte, harmadikban már egyáltalán nem volt ilyen problémája. Egyébként meg 16 évesen nehogy ezen stresszelj már, fiatal vagy érezd jól magad, kapcsolódj ki, az is sokat segít ha a közérzeted jó!

2011. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm szépen a véleményedet (:

az a baj, hogy a közérzetem sem jó, hiszen senki nem vesz körbe, aki szeretne engem, csak a családom és a legjobb barátnőm akivel ritkán találkozok. De megfogadom a tanácsodat. Sok sikert az érettségihez ! (:

2011. ápr. 3. 19:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszélgess minél több emberrel! Amit nem használsz, az visszafejlődik!
2011. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Az első hozzászoló vagyok. Szívesen a választ örülök ha segíthetek:) Hát a családod épp elég, örülj neki hogy hozzájuk fordulhtasz ha valami baj történik veled, vagy csak tanácsra van szükséged. Próbálj meg a régiekkel is fentartani egyféle kapcsolatot, mondjuk ilyen haveri szintet, vagy ilyesmit, ha nem is a régiekkel akkor próbálj meg másokkal haverkodni:D Csak egy ilyen alap szintet hogy legyen egy néhány ismerősőd akivel késöbb talán közelebbi baráti kapcsolatot is kialakíthatsz. Egyébként meg jöna jó idő, menj el kozmetikushoz, töltődj fel, és menj el pasizni:D Biztos van olyan srác aki tetszik, esetleg próbálj meg facebookon vagy msnen ismerkedni velük, aztán majd élőbe, ha esetleg nem tudsz könnyen feloldódni élőben, de ez mindenkinél így van:) Ezek csak tippek arra hogy hogyan érezz magad mellett töb embert, de gondolj arra hogy a családod és a legjobb barátnőd szeret téged. És hidd el hogy igen is fontos vagy a számukra, sőt értékes ember vagy, aki tele van értékekkel és jó tulajdonságokkal, csak be kell végre látnod és könnyebb lesz a barátkozás, a jó közérzet is megjön.

Ja és az előbb elfelejtettem neked írni, hogy próbálkozz meg azzal hogy kiselőadást válalsz valamelyik órára. Ez nagy kihívás lesz, de ha úgyérzed van benned már elég erő akkor állj elébe és csináld meg:) Nem lesz könnyű hiszen sok ember előtt kell beszélned és biztos akad olyan osztálytársad akit nem kedvelsz, de én úgy gondolom hogyha beválallsz egy ilyet már nagy ember vagy, hiszen nem könnyű dolog. Gondolj csak bele iskolai rendezvényeken is akad olyan tanár aki ha beszédet kell mondani elrontja, belezavarodik, mert izgul avgy lámpalázas. Neked nincs más dolgod csak az osztály előtt beszélned valamiről, szépen érthetően normálisan, és máris bizonyítottál magadnak:)

2011. ápr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kedves utolso!

nagyon rendes vagy, hogy így törődsz velem (:

nagyon köszönöm szépen a válaszaidat, mindenképpen megfogadom a tanácsaidat:D

Most tavasszal a pasizásnak is nekirugaszkodok (:

ment a pont amúgy (:

2011. ápr. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!