Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatnám meg, hogy az...

Hogy tanulhatnám meg, hogy az ilyenekkel ne foglalkozzak, keresztül nézzek egy ilyen emberen?

Figyelt kérdés

A volt legjobb barátnőmről van szó. 8 évig voltunk osztálytársak gimiben, majd külön városba mentünk egyetemre. Még a 250km és az új, külön baráti társaság ellenére is tartottuk a kapcsolatot, ő mindig megkeresett, ha hazajött (mivel én maradtam a megyében, ő ment el messzire), olyankor sokat szórakoztunk együtt itthon, mindenek ellenére megmaradt a jó, közeli viszony. Én bemutattam néhány egyetemi, megyebéli barátnőmnek, nyitott voltam, megmutattam a helybéli szórakozóhelyeket, programokat. Aztán 1 év után otthagyta a messzi egyetemet. Jelentkezett egy szakra arra az egyetemre, amelyikre én is járok, úgy volt, hogy egy helyen is fogunk tanulni. Mindketten nagyon örültünk a dolognak, tervezgettük, hogy mivel lehet, a szülei vesznek neki lakást a városban, így lehet, hogy egy lakásba költözünk, rendszeresen megyünk majd ide-oda, jól elleszünk majd mindig suli mellett. Hát felvették abba a suliba, ahova én járok, így folytatódtak a közös tervek egész nyáron, rendszeresen keresett, jártunk szórakozni, sokszor beszéltünk. Aztán eljött a gólyatábor ideje, amire ugye ő elsőévesként el is ment, én nem voltam ott. Kiderült már első nap (mikor szóltam neki, hogy szóljon, ha megy, mert lehet én is elmegyek csoporttárs barátnőimmel), hogy ő már előre megbeszélte néhány szülővárosa beli, volt gimis (de nálunk fiatalabb) lányokkal az egészet, én meg el lettem felejtve. Ez még nem is bántott annyira. Reméltem, hogy az új, volt gimistárs barátnőit majd én is megismerhetem, és majd együtt lóghatunk suli után stb. Barátnőmmel leszerveztünk egy közös órát is a suliban, ahova én elhívtam az egyik csoporttárs barátnőmet, bemutattam a volt legjobb barátnőmnek, azonban ő szó nélkül elhozta az egyik új barátnőjét (be sem mutatta), minket meg le sem sz*rtak. Aztán elkezdtek facebookra minden nap új képeket feltenni a délutáni közös programjaikról (az új barátnőivel), írogatták, hogy szeretik egymást, becézgették egymást ("drágám" "vad xy-om" - már 2 hét ismeretség után, a mai napig). Én, amikor személyesen találkoztunk és beszélgettünk, még mindig próbáltam valahogy elhívni őt, illetve vártam, hogy ő hívjon az ő barátnőivel (hisz egész nyáron arról beszélt nekem, milyen jól elleszünk majd az egyetem alatt! órák után, bulik stb.), és bár barátnőm felszínesen kedves volt, de egyre visszahúzódóbb lett (mindez a szorgalmi időszak első 2 hetében történt). Aztán nem találkoztunk pár hétig, nem is írt, én meg folyamatosan láttam facebookon a majomkodásokat, mennyire jól elvan az új barátnőivel. Én 1-2x írtam neki, de még válaszra sem nagyon méltatott, csak az újdonsült barátnőivel törődött. Már lassan 2 hónapja, de felém sem néz, minden nap csak írogat facebookon az új barátnőinek, hogy mennyire szereti őket, minden nap új kocsmázós, bulizós közös képet tesz fel róluk, sőt állandóan azokat a helyeket, italokat, jó dolgokat mutogatja az új barátnőinek a városban, amikbe annak idején én avattam be! Rengeteg mindent tőlem látott, én mutattam neki, mivel én már más barátnőim révén ismertem a várost (mellesleg pedig barátnőm egy szürke kisegér volt, annak idején én mutattam meg neki, milyen a bulizós élet - persze mértékkel, és én azóta már lecsillapodtam, komolyodtam :)).

Nagyon rosszul esik, hogy már 2 hónapja felém sem néz és még a névnapomra megígért (szeptemberi) bulit is elsumákolta, ráadásul, ha meglát az utcán, csak halkan odaköszön, abszolőt nem érdeklem. Volt gimis barátnőinket keresi, tartja velük a kapcsolatot, azonban mióta egy városba került velem, engem levegőnek néz és csak az új, 2 hónapos barátságaival van elfoglalva! Elég rosszul esik, 9 éves barátság után, a legjobb barátnőmnek tartottam, általam lett a kisvárosi, szürke kisegérből bulizós, pörgősebb csaj... ti hogy viszonyulnátok ezek után a volt barátnőmhöz? Ha nem lesznek majd ott az új barátnői, engem biztosan meg fog keresni (ha ló nincs, jó a szamár is...)! Már arra is gondoltam, hogy legközelebb az utcán oda sem köszönök inkább, megsértett, én nyitott voltam, segítettem neki, ő pedig tesz rám magasról, immár 2 hónapja. Hogy tehetném túl magam teljesen, hogy ne essen rosszul a mindennapos facebook-irományaikat olvasni, ne essenek rosszul a közös képeik azokon a helyeken, melyeket én is szeretek? (Mellesleg úgy viselkednek az új barátnőivel, mint a 15 évesek!!! - ez amúgy is szemet szúr az embernek.) Nagyon rosszul esik, főleg az, hogy abszolút eszébe sem jutottam, még a sikeres felsőfokú nyelvvizsgám alkalmából sem, még névnapomkor sem. Hogy ne fájjon az egész, ne idegesítsen minden nap? Hogy tanulhatnék meg nem foglalkozni vele és a mindennapos szemem előtt való majomkodással?


2011. okt. 25. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Erre csak azt tudom mondani hogy tojd le őt! Hiába 9 év, meg hitted azt hogy a legjobb barátnőd, ha ilyen veled akkor nem is volt az. A két hónapos kis barátnői meg majd ha baj lesz, elpártolnak tőle, és egyedül maradt. majd megtanulja hogy ki lett volna az igaz barátja. Nem érdemel meg téged, fogsz te rendesebb (legjobb) barátnőt találni magadnak, ezen ne görcsölj. Az meg szánalmas ha tényleg úgy viselkednek mint egy-egy 15 éves. Egy egyetemista lánynak már nem kéne állandóan hangoztatnia hogy mennyire szereti xy-t. 16 éves vagyok, de nekem már most gusztustalan a millió szívecske, a "szeretlek" az "örökké" a "drága egyetlen szerelmem drága cicuskám kicsi csillagom kis cseppentett mézem picim cicabogaram életem értelme kis mézes bödönöm" szövegek, én nem csinálok ilyet! Amúgy a 15 évesek közül is csak az vihorászik állandóan, pakolja fel a millió kocsmás-bulizós képet fészre, irkálja h "szeretlek cicám" milliószor, aki plázap*csa. Azt tudom tanácsolni hogy gondolj arra, hogy nem érdemel meg téged, jól teszed ha nem köszönsz neki az utcán, nem foglalkozol vele egyáltalán. Majd rájön ha egyedül marad hogy kit vesztett el, és akkor már nem fogja visszakapni! 16/L
2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Már arra is gondoltam, hogy mozgosítom a többi barátnőm és ismét belevetem magam a bulizós életbe (persze csak mértékkel, mindig is ismertem a határt), direkt párszor megjelenek azokon a helyeken a többi barátnőmmel, ahova régen közösen jártunk, most pedig ő hetente jár az új barátnőivel. Egyszer-kétszer, ha látja, hogy én is teszek őrá és nem hiányzik, mint barát, "van más", akkor talán rájön... rájön, hogy nem a csicskája vagyok, akit akkor szed elő, mikor nincs más újabban.

Amúgy olyanokat írogatnak facebookra 20 éves létükre, hogy "én is imádlak vad vörösöm!" meg "drága, egyetlen cicám" meg " én drága fahéjas vadvörös barátosném"... stb. És minden nap van ezekből legalább 10-15 hozzászólás. Eléggé idegesít, akkor is idegesítene, ha más írná, na de így? :S

2011. okt. 25. 19:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát leírtad a lényeget, nem?


"mellesleg pedig barátnőm egy szürke kisegér volt, annak idején én mutattam meg neki, milyen a bulizós élet - persze mértékkel, és én azóta már lecsillapodtam, komolyodtam :))"


Szóval te voltál a bulizós, aki nagyon ért hozzá, vagány, bennfentes, ő meg a szürke kisegér. Megtanítottad, hogyan lépjen ki ebből a szerepből, ő sikeresen kilépett, ezért már nem nyújtod számára azt a varázst, amit eddig, ráadásul nálad a bulizós korszak már egy kicsit lecsengőben van, míg nála most van csúcsponton. Más fázisban vagytok, így értelemszerűen meggyengült a barátság, mert nincs alapja.


"ti hogy viszonyulnátok ezek után a volt barátnőmhöz?"


Sehogy. Az előbb azt írtad, hogy "lecsillapodtál, komolyodtál", vagyis ahhoz, hogy felvedd vele a ritmust, vissza kellene menned az időben.


"Hogy tehetném túl magam teljesen, hogy ne essen rosszul a mindennapos facebook-irományaikat olvasni"


Egyáltalán mi a francnak facebookozni? Na itt az első kérdés.


"Hogy ne fájjon az egész, ne idegesítsen minden nap?"


Foglalkozz valami értelmes dologgal (a facebookozás pl. nem ilyen).

2011. okt. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!