Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bírom mikor sokan panaszkodnak...

Bírom mikor sokan panaszkodnak itt, h ilyen meg olyan szegények és akkor jön vki hogy "bezzeg net az van". Ők nem halottak még könyvtárról, nyilvános helyekről ahol lehet netezni, suliba is, és van net utalvány?

Figyelt kérdés

Mi is pl nagyon szegénynek vagyunk,sokszor hetekig csak vajas kenyeret eszünk,vagy csak sima kenyeret. Internetünk ugy van.hogy anya kap net utalványt a cégnél. A gép amin megy a net,elég gagyi,meg kérdeztük használt boltba mennyiért vennék meg,de nem adtak volna érte 4000Ft-t se,így maradt. Meg suli miatt is jó h azért nem adtuk el,meg így könnyebb állást keresni is.

De sok ismerősöm a városi könyvtárba netezik,vagy suliba a számtech terembe. Az nyitva van fél6ig,mert sokan benn maradnak ha házit kell irni,és netet használnak segítségül.

Szóval én értem h vki lehet szegény ,és mégis internetezhet.


2011. ápr. 6. 17:26
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A könyvtár is diákoknak ingyenes,meg a nyugdíjasoknak. A felnőtteknek meg évente 1000Ft. Legalábbis nálunk. Én ha nem diák lennék,akkor biztos szánnék rá,mert egy évig legalább olvashatok és internetezhetek is.Ha már csak a nyomor van,legalább ennyi kikapcsolódásom legyen,nem?

Mondjuk anya se iratkozott be,mert az én olvasójegyemmel ő is tud kölcsönözni,meg ha akar netezni

2011. ápr. 6. 17:38
 12/29 anonim válasza:
27%
Már hány de hány ilyen "kérdés" volt...
2011. ápr. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
92%
Ma már a net a legolcsóbb szórakozási forma. Havi díja egy-két mozijegy és így 31x24óra hosszat rendelkezésre áll. Olcsóbb, mint napilapot venni, olcsóbb, mint moziba, múzeumba járni, olcsóbb, mint egy akármilyen kötet könyv. Úgyhogy simán érezheti magát valaki sóhernek, ha netje ugyan van, de egyéb szórakozásra nem telik. Mondjuk én nem igazán szoktam panaszkodni itt a gyk-n, nem élek túlontúl rosszul, de azért rosszabbul, mint régen. Nálunk a net egy routerrel 3-felé megy apámnak, nekem, tesómnak. Tehát itt pl egy előfizetést használunk hárman (öten). Mi lenne ebben a habzsidőzsi? Vagy csak az számítana szegénységnek, ha már a seggem kilógna a gatyából?
2011. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
15%
Milyen teve etetésről ír a kérdező???Ezt nem értem.Ti értitek???
2011. ápr. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
van az az oldal h teveclub,és ott lehet online tevét csinálni. Azért ezt irtam,mert pont tegnap voltam benn mamámnál a kórházba és nem lehetett egyszerre bemenni,és amig vártunk h mi is bemehessünk hozzá,láttam h az internet pultnál egy csaj a tevéjét eteti
2011. ápr. 6. 17:52
 16/29 anonim ***** válasza:
89%

17,34-nek

Akinek kevés a pénze az maradjon hülye? Ne olvasson, sőt ne járjon iskolába se, mert ugye az ingyenes oktatás is pénzbe kerül.

A szegénységnek is van több fokozata, vannak olyan helyek ahol még villany sincs, és tényleg alig van mit enniük, de azért az sem normális dolog, hogy egy családban kenyeret és paprikáskrumplit esznek, mert csak erre jut pénz. Ettől még jó ha van valahol hely ahol lehet netezni. Ma már nagyon olcsó előfizetések vannak.

2011. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
87%
"Vagy csak az számítana szegénységnek, ha már a seggem kilógna a gatyából?" Hát mondjuk vannak olyanok is
2011. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
75%

Köszi kérdező,hogy segítessz elmagyarázni nekik:)

Én is próbáltam,hogy nem csak otthon lehet netezni stb..-.-"

:)Én is értem amit mondassz,de úgy látszik,hogy ők nem:D aki akarja az meg nem is akarja megérteni.:p

2011. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
87%

Arrol nem is beszelve, h egyes helyeken 2500 ft a net havidija.

ismerosomek is bekotottek, h legalabb ennyi legyen, hiszen igy tudnak filmezni,netezni,jatszani,chatelni.

Olcsobban kijon, ha netfuggo lesz, mint ha nekiallna inni vagy valami.

2011. ápr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
72%
Ez a cigányokra értendő. Ház összeroggyan, de "net az van". Na de segélyből élő cigányoknak honnan telik ferrarik-ra, meg ennél nagyobb kocsikra? Bevallom én is segélyes vagyok, de nekem ilyen kocsikra nemigen telik. Ennyit erről. És még őket akarja a kormány "fellendíteni". A Magyar szegényekkel mi lesz? Kilakoltatás?
2011. ápr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!