Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Bírom mikor sokan panaszkodnak...

Bírom mikor sokan panaszkodnak itt, h ilyen meg olyan szegények és akkor jön vki hogy "bezzeg net az van". Ők nem halottak még könyvtárról, nyilvános helyekről ahol lehet netezni, suliba is, és van net utalvány?

Figyelt kérdés

Mi is pl nagyon szegénynek vagyunk,sokszor hetekig csak vajas kenyeret eszünk,vagy csak sima kenyeret. Internetünk ugy van.hogy anya kap net utalványt a cégnél. A gép amin megy a net,elég gagyi,meg kérdeztük használt boltba mennyiért vennék meg,de nem adtak volna érte 4000Ft-t se,így maradt. Meg suli miatt is jó h azért nem adtuk el,meg így könnyebb állást keresni is.

De sok ismerősöm a városi könyvtárba netezik,vagy suliba a számtech terembe. Az nyitva van fél6ig,mert sokan benn maradnak ha házit kell irni,és netet használnak segítségül.

Szóval én értem h vki lehet szegény ,és mégis internetezhet.


2011. ápr. 6. 17:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%
A szegénység is viszonyítás kérdése. A havi millás fizuból élőkhöz a 100 ezerből élő is küszködik mire mindent kifizet. És van akinek az is jólétben él. Amúgy nekem sincs jelenleg otthon netem. Melóból írok. Telne netre mondjuk, csak ahoz nem ártana egy gép is ami nem haldoklik! S hogy miért nincs? Egyenlőre van fontosabb dolog is mint az. És így nem is hiányzik. De akinek pl ez az egy kikapcsolódása van, miért ne csinálja. Aki bunkózik ezen kb 15-16 év körüli anyuegyetlenszemefénye gyerek aki kikövetel mindent, letojva, h miből teremtik elő pl a gamer pct! Aztán itt osztja a világmegváltó mérhetetlen eszét!
2011. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
27%
De ki az aki itt lemínuszolgatja a kérdéseket?
2011. ápr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
72%

Na itt az igazság! A szegénységnek tényleg több foka van, és még kibőviteném azzal, hogy ki miért érzi szegénynek magát és ezt hogy éli meg.

Van akinek szinte alig van valamilye de mégis elégedett és nyugodt, és nem vágyik többre, mert ilyen az életszemlélete.

Másnak meg a Dáriusz kincse nem lenne elég. Azon sírt egy egy újságban egy milliomos, kis senki barátnője, aki éppen kinőtt a kiskorúságból, hogy neki csak a szar BMW jut, miközben a többi kiscsaj a pasijától mercit kapott.

Micsoda problémák! Az a kedvencem amikor valaki egy szál cigivel a kezében panaszkodik. A napi egy dobozra arra azért még futja. Egy tizesnél többet otthagy rá egy hónapban, az már egy számla de ez már az ő dolga.

Nekem is egy ócska gépem van olyan lassú hogy az idegbaj kerülget, és nincs rajta még cd író sem. Egy felszámolás alatt lévő cégtől vettem fillérekért amikor még volt munkám. De már kilóra se vennék meg.

Az internetnél én is osztottam-szoroztam: másfél éve nincs munkám. A környéken nincs olcsó internetezési lehetőség, könyvtár stb.

Az internet cafékban ha csak egy órát töltök el az is kb. 250-400 ft/ óra helytől függően.

Egy álláskereső naponta több órát tölt el keresgéléssel. Ki lehet számolni.

Épp volt valami akció hát bevezettettem. Harmadáron kijövök. Most meg meghosszabbítottam és kaptam kedvezményt -havi több ezer ft- mert régi ügyfél vagyok.

Megérte. És itthon vagyok nem kell várni és örökösen szaladni. Na meg elvégeztem egy okj-s tanfolyamot amihez szintén kellett. Ma már rengeteg dolog az interneten bonyolódik ez már nem is luxus, ha nem is létszükséglet de szükséges.Sokat segít. Már csak abban is hogy lenyomozzam az illető céget aki hirdet. Mégiscsak több a semminél.

Én világéletemben spóróltam és sose költekezhettem kedvemre. Mindig meg kellett nézni, hogy mire adom ki a pénzt és sose volt igazán sok belőle. Sokszor rettenetesen el tudok keseredni de ha belegondolok vannak nálam rosszabb helyzetben lévők is. Nem lennék egy etióp éhező helyében, és még mindig jobb helyzetben vagyok mint egy istenhátamögötti ukrán falu szülötte. Mindig van mihez mérni, de mindenkinek a saját baja a legnagyobb.

2011. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
38%

18:14-es voltam! Na szóval,nekifutok még egyszer. :D


Ki az aki lemínuszolgatja itt a válaszokat?

2011. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
66%
fogalmam sincs, de engem nem is igazán érdekel, hány százalékom van :D
2011. ápr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem, mindenki között egyenlően kellene elosztani a fizetést. És nem lenne irigykedés, hogy te most 300 Ezret keresel én meg 30 Ezret. Így a parlamentben sem sikkasztanának. És így talán az államadósság is helyre jönne.
2011. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%

na persze egységesen mi?

Akkor ugyanannyit kapjon az, aki irodában ül egész nap, meg apum is annyit kapjon, aki hajnal fél2-től, délután 4-5ig meg sem áll??? Az igen! És ráadásul saját vállalkozásában gürizik ennyit apum! Ez a nem mindegy!


22L

2011. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Sok szegény családban azért van net, mert ha még az se lenne, hogy keresnének munkát? Manapság minimum, hogy e-mailben menjen az önéletrajz, stb.
2011. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Szerintem, mindenki között egyenlően kellene elosztani a fizetést."


Ezt az ötletet mintha már vki kitalálta volna korábban :D Úgy rémlik ki is próbálták csak csúnyán elbukott a dolog.

2011. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!