Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez gyávaság?

Szerintetek ez gyávaság?

Figyelt kérdés

Röviden a történtek:

Tegnap lementem egy viszonylag nyugis helyre iszogatni, odamentem a pulthoz, ott volt két ismerős, plusz a pultos, akivel beszélgettem...Majd egyszer feltűnt egy félig cigány srác, és kezdte adni a jófej gyereket, ha jól tudom engemet kivéve mindenkit ismert a pultnál. Nagyjából fél óra múlva bejött egy egész jó szoknyás csaj az ajtón, persze ilyenkor ahogy lenni szokott nekem egyből arra tévedt a szemem...azt nem sejtettem, hogy ez a lány a félcigány srácnak a nője, így amikor ezt észrevette a Jacobs, egyből elkezdett kötekedni velem, hogy milyen alapon nézem meg a barátnőjét. Gyakorlatilag ennyi elég is volt neki, hogy még egy két szöveg után lerendezzük az egészet odakint. Tudni kell, hogy kicsit nagyobb volt a gyerek mint én, és nem tudtam ha kimegyek, akkor nem e lesz szétrúgva az agyam, így nem mertem vele kimenni...Kb 5 percen keresztül még szövegelt nekem a gyerek, magyaráztam neki, hogy honnan tudhattam volna, hogy ez a te nőd, de láttam rajta, hogy nem igen érdekli mit mondok neki, és minél többet szólok inkább nekem ront egyből, ezért inkább hallgattam, addig, amíg a gyereket a mellettem lévő srácok lecsitították, és nagy nehezen, dühöngve elment a pi...ba. Mikor ránéztem a körülöttem lévőkre, amúgy nem barátok voltak, csak pár hónapja ismertem őket, de mintha lenéztek volna engem, hogy mért nem álltam ki magamért. Pedig belül úgy gondolom, hogy ki tudja mi lett volna a vége, a srác nagyon buta volt, látszott rajta, hogy a halálig ütött volna, ha nem én nyerek. Én nem vagyok az a verekedős srác, tényleg szórakozni szoktam lemenni, de mégis úgy éreztem magamat, mintha egy gyáva emberként távoztam volna, mintha ez mindenkinek a fejében egy alap dolog lett volna, hogy ilyenkor ütni kell! Ütni kell akkor is ha nem biztos a dolog? És ilyenkor megfordul a fejemben az is, hogy még ha én nyerek is, pár nap múlva visszajön még több gyerekkel, tudom, hogy ez már az ő részéről lett volna gyávaság, de annak is én ittam volna meg a levét...Vélemény?


2011. ápr. 16. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted. Cigányokkal nem szabad kezdeni, mert nagyon összetartó társaság, és a vélt/valós sérelmeket is a porig megtorolják. Jól látod, hogy ha megütöd (még akkor is, ha ő kezdeményezte, ő üt először stb.) és a földre kerül, vigyázhattál volna magadra, mert a haverok megtaláltak volna.

Ezek vademberek.

2011. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor néztelek volna le, ha kimész verekedni. Erőnléttől függetlenül nem kell lealacsonyodni erre a szintre.
2011. ápr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne foglalkozz azzal, hogy a többiek mit gondolnak. helyesen cselekedtél és igazából te nyertél, mert ő verekedni akart, de végül ezt nem kapta meg, hanem eloldalgott, nem süllyedtél le a szintjére. ráadásul ha nagyobb volt nálad, akkor ő sem valami bátor, kíváncsi vagyok mit csinál, ha te vagy az erősebb látszatra.
2011. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát hallod, te soha ne menj szórakozóhelyre, ha csajjal vagy, ha még magadat sem tudod megvédeni. Itt jacobsozol, de kíváncsi lennék, hogy ott mennyire volt nagy a szád. Meghallgatnám ezt a sztorit a másik srác szemszögébøl is...
2011. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Helló Kérdező!


Egyetlen ok lehet a verekedésre, ha magadat, vagy mást akarsz megvédeni. (Az anyagi javak védelme esetében, azért ez erkölcsileg vitatható lenne.)

Alapvetően értelmetlen a "mi lett volna, ha.." kezdetű felvetés, de arról nem esett szó: mi történt volna, ha nem szándékosan ugyan, de halálos sérülést okozol... Elesik, patkába üti a fejét - onnantól nincs jelened, jövőd se neked, se a családodnak.

A boldogsághoz kevés az önérzet és a büszkeség - (egyébként az majd amúgy is helyreáll).

2011. ápr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utsónak, valóban helyre áll előbb utóbb, csak utálom, ha ilyen szituációkba kell kerülnöm(bár ki nem), hiszen gyakorlatilag nem tettem semmi rosszat sem, és a legdühítőbb, ha nincs a másik 2 srác ismerősöm a pultnál, akkor valószínűleg nem tudtam volna elrendezni másképp...és ez azért elgondolkodtat
2011. ápr. 16. 22:16
 7/7 A kérdező kommentje:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:23


Na igen igazad van most valóban a könnyebbik utat választottam, hidd el nem volt jó érzés tehetetlennek lenni,folyamatosan az forgott a fejemben, hogy lehet nem fogja le senki a srácot, és akkor viszont ütnöm kell majd, de nem tudtam mi lesz a végeredmény! Én kívánom neked, hogy mindig olyanok ellen kerülj konfliktusba, akiket meg tudsz verni, és akár szöveggel elrendezed őket. Mert ha egyszer szembe találkozol egy olyannal, aki majd sokkal keményebb lesz mint te és a földre kerülsz, ahol tehetetlen vagy, akkor majd elgondolkozol azon mit mondtam. Amúgy meg egy vicc volt az egész szituáció Jacobs csávóval, ha alkalmad adódna vele beszélgetni, rájönnél te is, hogy ennél nagyobb baromság miatt még ember nem akart verekedni. Ezt úgy hidd el ahogy mondom. És ez az ami nagyon felháborít, oké szóljon be, hogy apukám ne nézegesd a barátnőmet, aztán mikor azt mondom neki, hogy sorry nem tudtam, hogy a tiedé, akkor értse meg amit mondok, aztán igyon tovább, de persze ez az ilyen félcigány köcsögöknek nem elég! Név nélkül vagyok idefent, elhiheted, hogy nem érdekem, hogy jó színben tüntessem fel magamat, ha ferdítek, annak nincs értelme, mert akkor, nem a szituációmra kapok véleményt, hanem egy másik történetre. És amúgy az dühítő, hogy valójában úgy érzem igazad van neked is. Bizonyos körökben igenis azokra lehet felnézni, akik meg tudják védeni magukat, akár verekedéssel is, ha szükséges, és én is arra törekszem, hogyha lehet, akkor mindenkivel szemben megtartsam az imidzsem, és ez pl. az ottani társaságban azt hiszem nem sikerült. Ezt csak a kulturáltabb gondolkozású gondolja, hogy jól választottam, nagyon sokan nem. Úgyhogy, van amikor nem tudom mi az igazság ilyen helyzetben. Amúgy van cigány akikkel nincsen semmi bajom, ez nála is így indult, de miután elkezdett kiborulni a semmin, és fenyegetőzött, azután nekem sem ért többet a szememben, mint egy Jacobs kávé...

2011. ápr. 16. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!