Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jószomszédi iszony? Van mit...

Jószomszédi iszony? Van mit tenni a nyugalom érdekében?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A probléma amit felvázolok, egyrészt jogi kérdéseket vet majd fel, másrészt olyanokat, melyek a családi kapcsolatok olvasóközönségének szólnak. Szóval a kategória szándékos, mert "emberi" és nem csak jogi lépések érdekelnek!


Az a helyzet, hogy a szomszédunkban áll egy 90 milliós villa, ami sok évig lakatlan volt, de lassan 1 éve élvezzük a szomszédaink válogatott hülyeségeit. Egy tök nyugis környék amúgy, nagyrészt régi házikókkal, kertvárosi rész, de az elmúlt 10 évben sokan betelepültek Bp közelsége miatt. Leginkább újgazdagok (nem találok rájuk jobb kifejezést), akik építkeztek, így a környék ebben az időben alapból nagyon zajos volt az építkezések miatt, pedig előtte nem volt nagy szám itt élni (nem fogom leírni, hogy hol). Szóval felépült a szomszéd villa is, és már vannak lakói is.

Első kérdés: A kerítésünktől 1 méterre helyezték el a jacuzzit. Felőlem bármit elhelyezhetnek a saját telkükön (és a jog szerint is ugye), amíg nem zavaró. De szokásuk éjjelenként ott ülni és zenét üvöltetni, meg ők is hangosan beszélnek, nevetgélnek, üvöltöznek. Ez az egész úgy hangzik, mintha a szobába keveredett volna egy ittas társaság, akik ott buliznak, míg a család és én aludnánk, mert másnap munka, gyerekeknek iskola. Borzasztó zavaró. A zenét már lejjebb vették a sokadik szólásra, de így is sok. Más lenne az is, ha az ilyen bulik hétvégére korlátozódnának, de hétköznap vannak.

Második kérdés: kint ültettem a kertben, amikor figyelmes lettem rá, hogy egy szakember jött felmérni a terepet egy medence szempontjából. Persze füleltem, mennyire érint ez minket (lásd jacuzzi), és természetesen érint, mivel ez is bő 1 méterre kezdődne a kerítésünktől. Nem mehetek át, hogy hallottam, medencét terveznek. Erre nincs valami jogszabály, hogy milyen távol kell lennie a kerítéstől?

Harmadik kérdés: a mi házunk már vagy 40 éve épült itt, a kerítése is egyidős vele, kovácsoltvas, alul kő perem. Ez fut a két telekhatár között. Gondolkoztunk rajta, hogy lecseréljük egy teljes kőkerítésre, hátha akkor annyi hang nem szűrődne át. És mert: jacuzzizás közben előszeretettel teregetik rá a törülközőt, bikinifelsőt száradni, amit volt már, hogy a szél átfújt, és eddig mind a 3szor visszavittem, de megalázó a helyzet, hogy más fürdőruháját én szedegessem össze a kertből, mert flegmán a kerítésre teszi. Ilyenkor a kerítés terveiről értesíteni hogyan kell őket? A saját oldalukat nekik kell kivakolni, festeni? Vagy az is a mi feladatunk? Ez lenne a legfontosabb kérdés végülis, mert talán a legmegoldhatóbb az összes közül.


Szóval, mik a jogi és emberi határok, míg másokat zavarhatunk a nyugalmukban? Mit lehet tenni? Saját tapasztalatok, vélemények? Hogy csinálnátok? Nagyon várom a válaszaitokat! Ha valamire még kíváncsiak vagytok, leírom. Köszönöm!!


2011. ápr. 17. 17:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha az anyuka nem szokott részt venni a jakuzzipartiban, én is azt tenném, hogy beszélnék vele.

Tudom, hogy már sokszor szóltál, de nem mindegy, hogy hogyan teszed. Úgy értem, egy "légyszi halkabban, mert aludnánk" lehet, hogy nem elég hatásos. Én módszeresen elkezdenék összehaverkodni az anyukával (de nem tolakodón, csak természetesen), és ha már egy kicsit is közvetlenebb a viszony, áthívnám őt azzal, hogy valamit meg kellene beszéni. És akkor nagyon részletesen beavatnám mindenbe. Akár megmutatnám neki a lakás beosztását, hogy pl. hol van a hálószoba, ahonnan tökéletesen hallani a szomszéd kertből mindent, és nagyon szájbarágósan magyaráznám el neki, hogy éjjel 3-kor elaludni majd 5.45-kor felkelni az bizony 3 óra alvást sem jelent – tudja ő, hogy az milyen érzés? És bizony ha elbocsájtanának titeket az állásotokból, mert nem tudtok teljesíteni, az beláthatatlan, de valószínűleg katasztrofális következényekkel járna, amit szívből remélsz, hogy ők sem kívánnak számotokra. Úgyhogy – bár a világért se szeretnél beleszólni más életébe – de azt szeretnéd, ha mondjuk csak hétvégére korlátozódnának a jakuzzik, hétköznap csinálhatnák a lakásban ugyanezt, vagy menjenek bulizni a pesti éjszakába.. Mindezt elő lehet adni kedvesen, udvariasan is, a lényeg, hogy felfogják, itt nemcsak arról van szó, hogy zavar mert hangos, hanem tönkreteszi az egész család életét! (Érdemes ezzel a szófordulattal élni.)

legjobb lenne, ha ezen a kiselőadáson részt vennének a gyerekei is!

Az se baj, ha a te férjed is ott van, az úgy nyomatékosabb lehet. Esetleg a szegény, álmos szemű gyermekeitek, de az nem feltétlenül.

2011. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!