Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a kollégiumi élet?

Milyen a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát én 20 évesen lettem kollégista (egyetem). Nekem csupa öröm és kacagás :D Én nagyon jól érzem magam, semmi kötöttség, nem szól bele senki semmibe. Szobatársammal rohadt jóba vagyunk, nekem bejön. A középsulis kóter már rosszabb tudtommal, sokkal szigorúbbak (megvan meddig lehetsz kint, tanulóóra, lámpaoltás stb.)
2011. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, milyen kollégium, hány fős szobák, hány emberre jut egy konyha, hűtő, zuhanyzó (ami legrosszabb esetben szintenkénti).


Vannak, ahol 6-8 emberre jut egy fürdő, konyha, szerintem ezek a legélhetőbbek közé tartoznak.

Aztán vannak a tömegszállások: szintenként egy zuhany, konyha, stb.

Az élet: buli hetente, ha összebeszéltek, gyakrabban, persze fakultatív jelleggel, de, ha nem is vagy ott, aludni akkor sem fogsz tudni.


Nagyon sok múlik a társaságon, de, ha csak egy emberrel van baj, bármikor kiebrudalhatjátok.

Amire feltétlenül szükséged lesz: konyhai gépek, ha hozzájuk szoktál (pl mikró, kávéfőző, és társai), és meg kell tanulnod nagyon helytakarékosan pakolni.

2011. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

attól függ hogy középsulis vagy egyetemi


középsulisban elég sok a kötöttség,tanulóidő,esti záros kimenő,hasonlók


egyetemi koli gyakorltilag azt csinálsz és akkor amikor akarsz a józan ész határain belül,néha kivül is amig nem törsz zuzol...


nekem jó volt,3-man 1 szobába,zuhanyzó szintenként (60fő),hűtő szobánként,meg amit becipeltünk (mikro),konhya szintén szintenként


választhattam volna olyat amiben zuhanyzó és konyha is szobánként és 2 ágyas,de 18 évesen bulisabb volt a tömeg

2011. ápr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!