Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kissé "antiszociális" emberre...

Kissé "antiszociális" emberre hogyan hat a kollégiumi élet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 21:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom vagy belejön, sokakkal összeiserkedik, vagy rosszul...
2011. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is gondolkodtam, kolesz előtt.. Én szeretem a kolit, bár gondolom azért mert az ismerőseimmel, szobatársaimmal nem volt gondom. de barátaim nem lettek. De ha neked lesznek, akkor szuper lesz! közösségtől függ..

Talán te is attól "félsz" hogy ott majd sosem lehetsz egyedül, és az zavaró lesz. én most így nem emlékszem hogy az lett volna.. Meg jó hogy mindig van kitől segítséget kérned. (tanulás, jegyzet) egész kellemes :)

2011. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

a társaságtól függ, én nagyobb esélyt adok arra hogy jobban fogod utálni az embereket.

te mitől vagy antiszociális?

2011. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
5%
A közösség mindig jót tesz az embernek, csomó értéket tanul, alkalmazkodni pl. Önállóbb leszel és persze türelmesebb :)
2011. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

08:28vagyok


10:53

"A közösség mindig jót tesz az embernek"


ez nem igaz


"csomó értéket tanul"


és csomó hülyeséget is


"alkalmazkodni pl. Önállóbb leszel és persze türelmesebb"


alkalmazkodni, ha alkalmazkodó jellemű vagy, de az távol áll az önállóságtól.

türelmesebb, vagy épp apatikusabb...

2011. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

08:28

gyerekkori, majd iskolai sérelmek miatt


nem alkalmazkodó jellem vagyok, de színészkedni azt jól tudok. viszont ha kiborul a bili, akkor nem szoktak jó dolgok kisülni belőle.

albérletre nincs pénzünk, bátyámat meg nem akarom zavarni a lakásában. ezért lenne koli, de van egy érzésem, hogy baromi rossz ötlet.

2011. jún. 26. 15:47
 7/28 anonim ***** válasza:

08:28vagyok


ha színészkedni jól tudsz az már közel van az alkalmazkodáshoz


ha meg akarod osztani egy idegennel az élettered, akkor jó ötlet.

ha valóban antiszociális lennél, nem így lenne, és nem színészkednél, tehát a kérdés sem született volna meg.

2011. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
attól, hogy a szó pszichológiai értelmében nem szenvedek antiszociális személyiségzavarban, még utálhatom az embereket. főleg, ha 0-24 kell őket elviselni, vagy közel annyit.
2011. jún. 26. 19:22
 9/28 anonim ***** válasza:

figyi, elhiszem hogy sok sérelem érhetett, de nem minden ember akar beléd taposni! a koleszban sem, úgy hogy nem kell utálni mindenkit. jó, ha az ember megtapasztalja a közösségi életet, ha eddig esetleg nagyon "elantiszocializálódott" ez elég üdítő dolog..

amúgy középsuli/felsőoktatás? fősulin lehetsz eleget egyedül, mindenkinek ezer fele van az órarendje.. néha mi csak estefele találkoztunk szobatársaimmal.

2011. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

tudom, hogy nem... de néha szükségem van privát szférára, kényelemre, amit sejtek, hogy nem nagyon lesz meg kollégiumban.

van társaságom, szoktam hétvégenként feljárni, de nem élvezem és ugyanúgy egyedül vagyok társaságban is ("társas magány")

egyetemi kollégium.

2011. jún. 26. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!