Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Úgy hallottam, hogy régen a...

Úgy hallottam, hogy régen a magassarkú cipőt férfiak hordták lovaglásnál. Hogy lett mégis női "öltözék"?

Figyelt kérdés
2009. márc. 7. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos nők is használták lovagláshoz. Nem csak férfiak közlekedtek lovon, volt nő is. Aztán lehet, hogy rájöttek a divatszakértők, hogy nem is hülyeség bevezetni más területre is. Aki lúdtalpas, annak pl. kifejezetten előnyös egy magasított sarkú cipő (nem feltétlenül a tűsarkúra gondolok).
2009. márc. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A magasított talp elég ősi találmány. A testmagasság növelése évezredek óta bevált szokás. De néha majdnem eltűnt néha meg nagy divat lett. Most épp női divat, abban a formában, hogy magas sarok.
2009. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy a magasított talp volt legelőször, amikor évszázadokkal ezelőtt az utcákon olyan nagy volt a szenny, hogy magasított cipőben jártak azért, hogy ne érje el a lábukat.
2009. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, az interneten ezt találtam:

[link]

2009. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A mai napig a lovaglócsizmáknak magasított sarka van, mégpedig a célból, hogy a kengyelbe becsusszon és beragadjon a lába a lovasnak. ( Nem egészséges, ha eséskor beakad a lábunk a kengyelbe...gondolom értitek :)
2010. júl. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!