Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek nagy része miért...

Az emberek nagy része miért ítéli el a tetovált embereket?

Figyelt kérdés
Nekem tetszik, mint művészet, van egy, és szeretnék még többet. De vannak emberek, akik folyamatosan támadnak az ízlésem miatt. Nem mondanám, hogy ez befolyásolja, megcsináltatok-e a vállamra egy gésát, vagy Salvador Dalí portréját az alkaromra, egyszerűen csak képtelen vagyok megérteni. Miért nem lehet szimplán elfogadni azt, akinek tetoválásai vannak? Ez miért bűn? Köszönöm, ha valaki elmagyarázza.
2011. ápr. 30. 21:24
1 2
 1/15 dag ***** válasza:

Szalonban dolgozom, és ezzel sokszor találkoztam én is!!

Csak sokan lefelejtik hogy ez művészet, mert ha nem emberekre lenne varva sok minta akkor bizonyára múzeumokban díszelegne! Mert van nem is egy olyan tettkó ami simán űberel bármilyen képet!

Talán a régi sittesek miatt van ez a nagy előítélet, vagy nem tudom! Régen a börtönben sokan tettováltattak, és a legtöbb tettkó siteseken is volt! Lehet ezért!:)

2011. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%

Csinálsz amit akarsz, de ezzel kiiratkozol a komolyan vehető emberek közül, fel se vesznek jobb munkahelyekre.

Bűnnek nem bűn, csak a befolyásolhatóság örök bizonyítéka.

2011. ápr. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Talán, mert örökös, ha egyszer oda kerül, nem kerül le. Ebből talán páran arra következtetnek, hogy felelőtlen ember csinál ilyet.
2011. ápr. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De a jól kinéző, nem egész kart beterítő tetkókat egyébként szerintem normális ember nem ítéli el.
2011. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem azért, mert sok olyan ember van, aki vagánykodásból készíti, hogy elmondhassa,m hogy neki van tetoválása.

Ez meg eléggé gyerekes.

2011. ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én egy olyan motívumot tetováltattam magamra, ami a gyermekkoromra emlékeztet. Több olyan motívum van még, amit szintén azért akarok a bőrömbe, mert jellemzi az életem egy-egy fontosabb szakaszát. Ezeket pedig örökre magamon akarom hordani, hirdetve az egyéniségemet. Mindegyik ötlet, hogy hova, és mit tetováltassak, egyedi, igyekeztem úgy válogatni, hogy biztosan ne legyen másnak olyan. Én nem is akarok úgymond rendes munkahelyet, valamilyen művész szeretnék lenni, tetoválóművész, vagy zongorista.
2011. ápr. 30. 22:16
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ennyire a miértre vagy kíváncsi, akkor a pszichológiai hátterébe kell leásnunk. Szerintem azért van, mert ha látják, hogy ott van egy fekete akármi a bőrödön, akkor az mindenkinek tudatalatt rögtön eszébe jut, hogy az fájhatott, amikor csinálták. Tudod, honnan ered a tetoválás? Nomád törzsektől került át a "civilizált" emberhez. A nomád törzsek pedig ugyanazért találták ki, amiért más törzsek fevágják a bőrüket és köveket tesznek alá vagy ékszereket (erről nem tudok biztosat, de szerintem a fülbevaló is innen ered), vagy súlyokkal meghossazbbítják a fülcimpáikat (pl.: [link] vagy amikor csontot tesznek keresztbe az álluk alatti bőrön (erről nem találtam képet, de van ilyen). A lényeg, hogy ezeknek mind ugyanaz az okuk: a férfivá válás, a "keménység" megmutatása, hogy látható legyen, hogy ők elviselték azt a fájdalmat, ami ezzel jár. Irányítják a testüket.

Na mármost a mai világban nem feltétlenül előnyös egy öltönyös melóban, ha valaki ilyen "dicsekvő" jelet hord magán... remélem érted az okfejtésemet.

2011. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is elég tetovált vagyok és még lesz is bőven (szépen kidolgozott, nagy, színes minták vannak/lesznek).

Amik nekem megfordultak a fejemben érvként:

- sokszor tényleg menőzésből csináltatnak tetkót, vagy, hogy keményebbnek látszódjanak (pl. kopasz kigyúrt, nonfis csávók, akik bunkók is, persze tisztelet a kivételnek)

- tinik vagy még fiatalabbak varratnak butaságot magukra (zombi hello kitty, társai)

- régebben nem voltak ilyen jól kidolgozottak, és a tanulatlan, "buta" embereknek volt leginkább szeretlek Mari, meg egyebek

- sok börtön viseltnek volt, és akik börtönben voltak, azokat lenézik, a tetoválást meg összekapcsolják a negatív tulajdonságokkal

- sokaknak egyszerűen taszító a tetoválás látványa, itt is olvastam ilyet


Én ezekre tippelek. Ettől független nem érdekel engem se mások véleménye, lesz még bőven, a jövőmre gondolva mind ruhával takarható lesz könnyedén.

21/L

2011. ápr. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egyszerűen csúnya mindenféle tetoválás. Lehet, hogy az ábra amúgy szép lenne, csak nem emberi bőrbe belevésve. Egyszerűen rossz nézni. (Nem, nincs fóbiám, meg tudom fogni meg minden, csak gusztustalan szvsz)
2011. ápr. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Olvastam erről régebben. A tetoválást először a matrózok hozták be Európába különböző törzsektől. Náluk is volt divat. Az emberek szemében száz éveken át összekapcsolódott a tetoválás és a lecsúszott vagy éppen buta, brutális emberek képe. Erre persze rásegített, hogy a börtönökben nagy divat volt a tetkó. Ezt a képtársítást nem olyan egyszerű leküzdeni.


Van akinek egyszerűen nem tetszik.

Van aki nem szereti azt, hogy visszavonhatatlan.

És végül, de nem utolsósorban van olyan is azért nem ért vele egyet mert tiltja a Biblia.

2011. máj. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!