Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jogosan érzem rosszul magam...

Jogosan érzem rosszul magam miatta? :S11/L

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést, ez volt az:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

És az anyuka írta, hogy nekik nincs pénzük már lassan ételre sem, és hamarosan kikapcsolják a netet, meg hogy az ő gyerekeinek sosem volt adidas cipője meg ilyenek, és én hétvégén kapok egyet, és amikor olvastam, akkor majd elsüllyedtem szégyenemben:S


2011. máj. 4. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


A világ tele van éhező emberrel. Neked is el kellene kezdened éhezni? Nem hiszem. Attól, hogy te nem eszel, nem lesznek előrébb.


Örülj neki, hogy a szüleid meg tudnak adni neked mindent, és törekedj arra, hogy tanulj sokat, hogy felnőtt korodban se kelljen nélkülöznöd.


Mindenki a saját sorsát alakítja, annyit tehetsz, hogy te is alakítod a tiédet. Ne legyen szégyenérzeted, nincs miért.

2011. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat:)
2011. máj. 4. 14:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan élnek így, ahogy ez az anyuka. Nagyon elkeserítő, és persze összeszorul az ember szíve,de nem kell magad elszégyellned, sem rosszul érezni magadat. Sajnos nem lesz jobb ennek az anyukának attól, ha te most lemondasz az adidas cipődről.
2011. máj. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sose volt Adidas cipőm, és voltunk már rossz helyzetben. De amíg csak ilyenekről kell lemondani, nem a kajáról, addig nem élnek rosszul. A világ nagyon nagy részének nincs kajája, vize, áram, netm ruhát adományokból, évekig használnak. Inkább azok miatt érzem magam rosszul. Sajnos mi itt egy beteg társadalomban élünk, és az jó, hogy te még rosszul érzed magad. De attól, hogy nem lesz cipőd, másnak nem lesz jobb. Ha tudsz, adományozz valami megfelelő célra, azzal valakinek segítesz valamennyit, és elmondhatod, hogy jó ember vagy. :)
2011. máj. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előttem levőket nem írom le még 1x.

Mivel 11 vagy, gondolom, még nősz, fejlődsz. Ha szeretnél tenni valamit a hasonló helyzetben levő családokért, akkor ne dobd ki a kinőtt, de még hordható ruháid, hanem akár a szüleid segítségével juttasd el őket valami segélyszervezetnek, ahonnan aztán a megfelelő helyre kerülnek.

2011. máj. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!