Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig azok panaszkodnak...

Miért mindig azok panaszkodnak, akiknek a legjobban megy?

Figyelt kérdés
Ismerősöm elmúlt harminc, életében dolgoznia soha sem kellett, apjától kap havonta 150000 forint költőpénzt, lakást, autót, apja fizeti még a rezsit is, ha kell valami, pl egy új számítógép, vagy szervizbe kell vinni a kocsit, akkor csak szól az apjának, és ő kifizeti. Mégis mindig azt hallani tőle, hogy milyen szar neki anyagilag, meg ennyi pénzből nem lehet kijönni, stb... . Nem vagyok irigy, örülök, hogy nem mindenkinek megy rosszul, csak a folytonos panaszkodás nagyon zavar.
2011. máj. 5. 12:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azok szoktak többet panaszkodni, akik úgy érzik, megkönnyebbülnek attól, ha valakivel megosztják a problémáikat, anyagi helyzettől függetlenül.

Attól, hogy mi úgy látjuk, hogy egyeseknek nincsenek problémáik, meg bezzegelünk, meg példálózunk, hogy másoknak mennyivel rosszabbul megy, mégis hősiesen tűrnek (nem valljuk be, de sokszor ilyenkor magunkra gondolunk :D ), még érezhetik úgy ezek az emberek, hogy nekik igenis gondjaik vannak. Attól, hogy nekem kevésbé fáj a tyúkszemem, mint valaki másnak, attól még fájhat.


Persze az ilyen panaszkodás tényleg idegesítő tud lenni, elismerem, de nem is muszáj végighallgatni. Nem vagy te elítélve. :)

2011. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ezek szerint soha, semmiért nem kellett megdolgoznia, megküzdenie. Ennek megfelelően nem is értékel semmit, nem alakult ki benne a "megbecsülöm tulajdonság". Ezért kicsinyli le amije van és elégedetlen vele. Ez majd megbosszulja magát. Én nem irigylem. Kap majd elég pofont az élettől.
2011. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem tudja milyen egy hónapon keresztül 10ezerből megélni egy négy fős családdal. Én tudom. Azóta mindent sokkal jobban megbecsülök.
2011. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Több oka lehet:

- az általuk megszokott életszínvonal kicsit csökkent, és ők ezt tragédiának élik meg, mert fogalmuk sincs, mások milyen természetű gondokkal küzdenek

- vagy bújtatott dicsekvés.


1999, első éves voltam az egyetemen, és csop. társam panaszkodott, hogy "már csak ötjegyű" az összeg a számláján. Na ez olyan... :S

2011. máj. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Ez szánalmas! Nekem még apám sincs:(
2011. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 napietus ***** válasza:
talán azért, mert sokan unjuk a rengeteg irigy embert, inkább beállok a sorba panaszkodni, akkor nem irigykednek. tudom, nem szép, mert végső soron hazudok, de ez van.
2011. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az en sogorom milliomos (vagy inkabb milliardos kategoria lenne Magyarorszagon), megis mindig panaszkodik, hogy sosincs eleg penze. Nem magyar, szoval azt sem mondhatni, hogy ez magyar sajatossag. En az ilyen "ismerosoket" kerulnem a helyedben, ugyis csak lehuznak a panaszkodasukkal.
2011. máj. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Tipikus.

A vállalkozók is állandóan azt hajtogatják hogy nincs pénzük, közben meg több milliós autóval járnak.

Anyám volt főnöke kétségbe volt esve amikor a vállalkozása átlagon felüli nyeresége visszaesett egy keveset, pedig még így is messze volt a csődtől.

2011. máj. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Etus, tényleg ez is egy szempont- volt nemrég ilyen kérdés, hogy valakinek ellenszenves volt az óvodában az egyik anyuka - mert jól ment neki.
2011. máj. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 napietus ***** válasza:
igen, erre sokan (magamat is ideértve) így reagálnak. ha mindenki panaszkodik, én is elkezdek valamit panaszolni, ha más nem jut eszeme, akkor azt, hogy megint drágult a benzin, alig tudja már az ember kifizetni, hogy nincs ára a húsnak, ellenben a gabonaárak az egekben vannak (vagy fordítva), hogy sok az adó, sarcolják az embert ahol érik, vagy hogy mennyire fáj a derekam a sok üléstől (ez utóbbi mondjuk mindig igaz, sajnos). először is, hogy ne irigykedjenek, de azért is, hogy szegény beszélgetőpartnerem ne érezze úgy, hogy csak neki rossz. a figyelmesség kissé jellemtelenné teszi az embert :P
2011. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!