Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetséges teljesen új életet...

Lehetséges teljesen új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
Valaki mondjuk felismeri, mik a hibái, a rossz szokásai és teljesen szakít velük, helyettük elkezd olyan életet élni, amilyet eddig is szeretett volna. Szerintetek meg tud egy ember ennyire (teljesen) változni, ha akar?
2011. máj. 8. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet, de akarni kell. Eleinte lehet nehezen megy majd a régi szokások levedlése, de türelemmel és nagy akaraterővel mehet. Ez nem egy-két nap alatt fog megvalósulni, attól is függ, mitől szeretne az ember megszabadulni. Figyelni kell magára, mert akaratlanul is működnek a beidegződött szokások.
2011. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az a körülményektől függ. De van néhány dolog, ami nem változik. És hát az is számít, hogy hány éves vagy. Egy 11 éves biztosan változni fog, egy 60 körüli, már nemigen.
2011. máj. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, de nagyon nehéz. A környezet miatt is.
2011. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos kor után, főleg ha a személyiségedben már eleve megvan, teljesen levetkőzni nem lehet, de ha tudasosítja az ember magában, sokat segíthet, hogy képes legyen kontrolálni a "rossz hajlamait". Sokan teszik ezt, fejlődőképes lények vagyunk elvégre!
2011. máj. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. máj. 8. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ebben nem hiszek.

A magam példáját tudom mondani, mindig is egy "őrült" voltam, aki a leghülyébb dolgokat megcsinálja, sokszor beszól, kötekszik, stb.,..

Ideig-óráig elnyomom magamban, de mindig ott lapul az "állat", ami elő fog jönni előbb-utóbb. Minél tovább kell lapítania, annál nagyobbat ugrik.

Ez nagyon sz.r ügy, de ez van.


Egy esetben lehetséges a változás: ha az az új dolog, ami irányába nyitni akarsz vonzóbb, jobban tetszik, és jobban érzed magad benne. Vagyis találni kell valami motivációt. Na ezt nem könnyű. De ha ez megvan, utána nyert ügy.

Még én is ezt a motivációmat keresem egyelőre...

2011. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A te válaszod is köszönöm. :)
2011. máj. 9. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!