Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyszerre...

Miért van az, hogy egyszerre akár 10 könyvet is olvasok és gyakran elfelejtem befejezni valamelyiket?

Figyelt kérdés
Más nem úgy van vele,hogy ha elkezd valamit,akkor végig is olvassa?
2011. máj. 13. 09:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én általában 3-4 könyvet olvasok, és nem jellemző, hogy félbehagynám őket. Igaz, 4 könyvből 3 regény szokott lenni, bár manapság egyre több szakkönyvet forgatok.

DE: ahogy tapasztaltam, azért néha én sem olvasok ki végig egy könyvet, főleg ha nem tetszik és nincs rá időm. Régen még akkor is rávettem magam, hogy végigrágjam az oldalakat, de mióta dolgozok a suli mellett, egyszerűen nincs türelmem ahhoz, hogy az egyébként nem túl érdekes könyveket befejezzem.


Az, hogy mennyit olvasok el egy óra alatt, abszolút a könyvtől függ. Egy Coelho könyv másfél óra alatt megvan, hisz nézz bele egybe: nem sok szöveget látsz egy oldalon, még csak nem is hosszúak a könyvei.

Aztán ott az Anna Karenina: egy oldalon kb. négyszer annyi szöveg van, mint egy Coelho könyvben - tehát négyszer annyi idő, plusz több, mert a nyelvezete némileg bonyolultabb. Szóval sok mindentől függ :)

2011. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
jah igen, az más ha nem regényeket. akkor ez szerintem így jó, mármint én is van amit elkezdek olvasni és nem fejem be. mert ugye a tanulmányok nem komplett történetek, amiket le sem tudok tenni :) amúgy szerintem igaz amit írtál(belelapozás)
2011. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A 200 oldal 3 óra alatt nekem is megy, ha nincs semmi, ami elterelné a figyelmemet (tehát nem kell főzni, macskát terelgetni stb.), van természetes fény (a tinikori éjszakai olvasások és a fősulis előadóterem átka) illetve papíron van amit olvasok (nem képernyő)... tehát normál felnőtt élet mellett kb. soha.


A belelapozós technika szerintem arra jó, hogy megállapítsd tetszik-e az író stílusa. Mivel az összefüggések hiánya miatt lényegileg nem sokat fogsz érteni belőlle, de így nem tereli el a figyelmed a történet / tartalom a könyv "technikai" megvalósításáról.

2011. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem aki az oldalakban méri az olvasást, az nem olvas igazán :) Vagy nem azt, ami igazán érdekli. Szembeötlő dolog, ha megkérdezem valakitől, hol tart a könyvében és oldalszámot mond, vagy a cselekmény egy pontját jelöli meg... Ez az oldal/óra dolog is ilyen. Fogalmam sincs, mennyit olvasok egy óra alatt. Nyilván tanulmányt, esszét, recenziót lassabban, szépirodalmat simábban.

Umberto Econak meg minden nagy gondolata a Rózsa nevében tömörül, szóval 80-90%, hogy onnan származik ez a mondás.

2011. máj. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!