Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tisztelet a kivételnek, de a...

Tisztelet a kivételnek, de a románok tényleg olyan igénytelenek és trehányok?

Figyelt kérdés
Elnézést a kérdésért.
2008. febr. 17. 10:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Csak mint a magyarok. (Meglepődtem, mikor először találkoztam, dolgoztam velük. A két kultúra gondolkodásmódban rendkívül közel áll egymáshoz.)

Erdélyben hasonlóak hozzánk ezen a téren, a többi részen gyengébbek. Viszont valamelyest fejlődnek, mégha lassan is. Ellentétben Magyarországgal, ahol erős, rohamos leépülés tapasztalható. (Viszont más nemzeteket kiválóan tudunk fikázni, és ebben egyre hatékonyabbak vagyunk!)

Először szerintem a saját házunk táját kellene rendbe rakni, és csak utána köpködni a másikat. Szerintem.

2008. febr. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
naponta kétszer zuhanyzok,3-szor mosok fogat,hetente cserélek ägynemüt,mindennap takaritok,egy porszemet nem talalnal nalam,nem fogyasztok romlott ételt,mindennap tiszta ruhaban vagyok,a kertem tele van gyönyörü viragokkal,a szemetet a kukaba dobom..ja és CIGANY vagyok..vannak igénytelen ciganyok sajnos sokan,de ez nem csak näluk van igy.minden fajta ember között megtalaljuk az igénytelen trehanyat....a szomszédombol kiindulva,aki példaul svajci...na de nem vitatkozom...
2008. febr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
miért pont a román lenne a kivétel?
2008. febr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy tipikus általánosítás, kb. olyan, mint hogy a skótok mind fukarok. Biztos voltak románokkal kapcsolatban ilyen tapasztalatok, de azért nyilván ott is vannak normális emberek, mert különben már rég pestis-járvány lenne romániában. Különben, ha belegondolsz, a magyarok is gyakran ordenáré módon viselkednek külföldön (lásd: "magyar, ne lopj!" táblák), de azért mégis egész jól elviseljük saját magunkat. A románok sem rosszabbak más népeknél, csak mi magyarok történelmi okokból nem kedveljük őket.
2008. febr. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
elnézést ha vkit megbántottam volna
2008. febr. 17. 17:24
 6/13 anonim válasza:
83%
Ha nem tévedek, ROMÁNról volt szó (nem ROMÁról). Nem értem, egyesek miért veszik magukra más emberek megjegyzéseit! Akire nem vonatkozik, az miért reagál? Természetes, hogy nem minden ROMÁN trehány! Ahogyan más népeknél sem!
2008. febr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen ROMÁN, és nem ROMA.
2008. febr. 18. 06:58
 8/13 anonim válasza:
97%
Mar ne haragudj de roman vagyok es a romanok kozott is vannak igazan jo emberek is es nem trehanyok nem vedem a nepem sem az orszagom de nem vagyunk epp olyan roszzak amugy a magyarok sem tokeletesek es veluk sincs semmi bajom es jartam magyarba is es ugyanugy elfogadtak az emberek itt is jart mar sok magyar es nem neztuk le oket sot az egyikkel meg a kapcsolatot is tartom szoval a romanokat sem kel lenezni amugy nem sertodtem meg es ez a velemenyem!!!
2008. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak román ismerőseim,sőt,mivel a rokonaim háromnegyed része ott lakik,elég sokszor látogatnak el hozzájuk románok.Azok,akiket én ismerek,egyáltalán nem trehányok,és igénytelenek.ez tényleg emberfüggő inkább,mint népfüggő.
2008. febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Egy időben üzleti kapcsolataink voltak Romániában. Volt köztük erdélyi magyar és echte román is. Hát mit ne mondjak, én úgy tapasztaltam, hogy a románok jóval igényesebbek, kulturáltabbak és üzletileg is sokkal korrektebbek, mint a folyton síró-rívó erdélyi magyarok.
2008. márc. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!