Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zöld Pardon (ZP) - tényleg...

Zöld Pardon (ZP) - tényleg azért zárják be, mert országzászlót akarnak éppen ott felállítani?

Figyelt kérdés

Nem túlzás egy kicsit na meg nem túl átlátszó? Amikor a fiatalok egyik kedvenc törzshelye. Szerintetek normálisak ezek? Nincs elég hely máshol annak a hülye országzászlónak? A háttérben állítólag az van, hogy meg akarják szűntetni azt a "mocsok liberális fészket".


Ne meg tényleg ez a legnagyobb gondunk most? Én fel nem foghatom, és csak azt látom, hogy amolyan álindok a ZP bezáratására.


Ti hogy gondoljátok?


2011. máj. 16. 08:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%

így van. amúgy nem gondolod hogy pénzügyi, szabályozási porblémák is vannak?


attól függetlenül nem siratom a ZP-t, a zászlónál legalább nem lesz tele részeg fiatalokkal a tér.

2011. máj. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

ugyan, ez nem lehet indok, ne viccelj ...

ha nem ott, akkor majd máshol lesznek, más helyekre mennek, szóval sztem ezzel aztán nem oldják meg ezt a "problémát", ellenben elveszik nagyon sok fiatal törzshelyét


de én azt nem értem, hogy annak a ZP-nek nyilván van egy tulajdonosa, na most csak ilyen simán el lehet valakitől venni a tulajdonát manapság? na de azt nem értem, hogy üres helyet találtak volna még ezer más részén Bp-nek, hát pont ez szúrta a szemüket?

2011. máj. 16. 08:48
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

talán ha googleznál egyet, első találat


Lejárt a szerződése a két budai szabadtéri tömeg-szórakozóhelynek, de a XI. kerületi önkormányzatnál nagy a tanácstalanság, hogy mi legyen a Zöld Pardon és a Café del Rio sorsa. A két helyre korábban milliárdos nagyságrendű büntetést róttak ki, aztán a pontos összeget elfelejtették meghatározni, most pedig már csak tízmilliós nagyságrandű követelése van az önkormányzatnak. A kocsmák most már bérleti díjat sem fizetnek, az épületek mégis foglalják a közterületet.


[link]

2011. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%
Lehet,hogy a bezárás jogos. De még egy országzászló felállítása pazarlás.
2011. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
már hogy lenne pazarlás egy magyar emlékmű / dísz felállítása ami nem is nagy költség? szebbé teszi a látképet.
2011. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%

Évek óta megy a problémázás, pl. a közelben lakók folyton sírnak, hogy nem bírnak aludni a zp miatt.

Amúgy ezt simán el is tudom képzelni, laktam a 8. kerületben panelban, odáig elhallatszott minden buli (a háztetők fölött volt a lakás). Ez közvetlen közelről elég pocsék lehet rendszeresen.

Meg persze anyagi problémák is voltak mindkét hellyel, de ezt előttem már írták.


Az országzászló meg csak úgy jött utána, ha már ott van egy üres terület, kezdeni kell valamit vele, ennyi.

2011. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
A lakók már épp eleget tűrték éveken keresztül, hogy két szórakozóhely a megengedettnél jóval nagyobb hangerővel üzemelt a környékükön, a sok részeg fiatal ott hempergett a szabad téren, stb. A ZP és Rio (melyek egy kézben vannak) azért üzemelhetett ennyi ideig bármiféle szabályozás nélkül, mert a tulaj a puszipajtása volt a helyi MSZP-s polgármesternek, így az szépen elnézte neki a kisebb nüanszokat. Most szarban vannak, mert új rezsim jött, akiket már nem lehet ily módon lemutyizni.
2011. máj. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

Abszolút indokolt a bezárás. Szerintem nem vagy vele tisztában, de a ZP meg a Rio tulaja is igen szép összegeket sikkasztott és olyan adósságokat halmoztak fel, hogy nem tudják többé üzemeltetni a helyet. Ez amúgy évek óta húzódó probléma már. A másik pedig a zaj, ami a kerületi, közelben élő lakóknak elviselhetetlen. Tavaszi-nyári időszakban, amikor ugye ZP-szezon van, elképzelhető, hogy a közelben lakók nem csukott ablakoknál szeretnének aszalódni éjszaka, és még ennek ellenére is döng a basszus. Tudom, mert akárhányszor elmentünk ZP-ből piát venni a közeli éjjel-nappaliba mikor még nem volt éjjeli szesztilalom a 11.-ben kilométerről tisztán hallottam a zenét szövegestül. A közelben lakóknak kicsit nagyobb joga van a pihentető alváshoz mint neked bulizni, ezt kéne megérteni és nem hőbörögni mint egy óvodás. Bár mondjuk ehhez fel kéne nőni. Én is szerettem ZP-t, nagyon sok szép emlékem köt oda (mondjuk 5-6 éve mikor én jártam, ezerszer jobb hely volt, tényleg tele van mindenféle legalja alakkal mostanság már) de mégse vergődök, mert ami tény az tény.

Az országzászló pedig nem OKI következménye a ZP bezárásának, hanem erre a célra fogják felhasználni a MÁS OKBÓL bezárt ZP területét. Olvass újságot inkább, ne az villamoson tájékozódj.

2011. máj. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ja hát mindjárt gondoltam, h ennek valami hátsó oka van, ezek szerint még politikai is ...

de akármi is volt, hogy lehet már milliárdos büntetésről beszélni? azért az nem túlzás kicsit?


A másik meg hogy a lakókat zavarta, na erről nekem mindig az jut eszembe, hogy ez is speciálisam magyar hozzáállás, és nem értem, hogy pl amikor Madridban voltam, az egész tér alján szórakozóhelyek voltak, fölötte meg több emeletes lakóházak, és tök érdekes, hogy ott tudtak aludni, pedig nem kis zaj volt, el lehet képzelni.


Szóval nekem mindig magas ez a hozzáállás, sztem aki nem tud aludni, annak rossza lelkiismerete, és nem pedig helyeket kell bezárni miatta :)

De akkor így összességében már értem, hogy így Viktorka és társasága több legyet üt egy csapásra.

2011. máj. 16. 09:39
 10/16 A kérdező kommentje:

"a MÁS OKBÓL bezárt ZP területét"


---azért ugye ezt te sem gondolod komolyan? de alapvetően nekünk arra az országzászlóra sztem olyan égető szükségünk van, hogy elmondani se lehet ... tiszta dili komolyan, de persze mindent meg lehet magyarázni

2011. máj. 16. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!