Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illendő-e valakit étkezés...

Illendő-e valakit étkezés közben felállítani és munkára fogni?

Figyelt kérdés
Bár pontosan tudom a választ, de több füll többet hall alapon, mindenki etikus véleményét szívesen fogadom és köszönöm.
2010. febr. 21. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami iszonyú sürgős, akkor igen. Pl nálunk, egy pénztáros lányt hívtak vissza az ebéd idejében, mert sok vendég volt, szükség volt rá.

De ha semmi komoly nincs, akkor nem illendő, pláne, ha az az ebéd szünete.

2010. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát illemtanilag nem. De ez attól függ, hogy a főnök mondja-e neked munkásnak, hogy lenne munka, akkor ugrani kell! A kivétel erősíti a szabályt!

Szerintem bunkóság és pofátlanság munkára bírni egy étkező személyt, akár főnök akár munkás. Viszont ha munkával kapcsolatban kérdést szeretne feltenni neki étkezés közben, akkor egy elnézéssel kell kezdeni a "megzavarást".

2010. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha munkaidö alatt (nem ebédszünet), akkor forditva igaz, munka käzben NEM ILLIK enni, de ha eszel, és jön valami, amit meg kell csinálni, akkor nem illetlen megkövetelni, hogy munkaidöben dolgozz és ne egyél.


Ha viszont étkezési idö van, akkor csak nagyon indokolt esetben illik megzavarni, egebként nem.

2010. febr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%
Remélem nem komolyan kérdezted, mert a kérdés megírásában is benne van már a válasz, annyira sarkítottan fogalmaztál. Nem illik, de persze én is el tudok képzelni olyan helyzetet, ahol megengedhető... Lusta beosztott lejárt ebédszünettel...
2010. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Huuu! Mikor gyakorlatra jártam, akkor ugye elkéretőztem a főnöktöl vagy a főnökhelyettestől, hogy megyek enni, aztán épp, hogy eszek, szól a munkatársam, (nem főnök) hogy menjek, és hagyjam ott az evést, mert sürgősen szüksége volt valakire. A tanuló meg ugye kussoljon.
2010. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Nos, azt szokták mondani, hogy aki nem dolgozik, az ne is egyék! Hehe...
2010. febr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Munkára fogni?... hát azt nem. De ha elhangzik a csatakiáltás, hogy a gyereked leesett a lépécsőn..., nos ha erről van szó, akkor hanyatt-homlok rohanni kell és otthagyni csapot-papot, természetesen elnézést kérve az asztalnál a többiektől.
2010. febr. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem, nem illik. én ezt úgy oldottam meg, hogy megbeszéltem a beosztottakkal, hogy étkezés csak ebédidőben van, és csak az étkezőben. erre a szabályra márcsak a számítógépek épségének megóvása, valamint a tisztaság szempontjából is szükség volt. viszont ebédidőben nem zavarom őket, olyan fontos kérdés eddig nem volt, ami nem tudta megvárni az ebédidő végét :) ha valami életbevágó lenne, akkor nyilván szólnék, de mindenképpen elnézést kérnék akkor is a zavarásért, és megkérdezném, hogy tud-e most jönni, mert sajnos ezvagyaz történt.
2010. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!