Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy el kell...

Miért érzem azt, hogy el kell érjem mindenáron mindenki elismerését?

Figyelt kérdés
Egy csomót írok és filozok, tök jó eszmefuttatásaim vannak, aki olvasta mind azt mondta, tetszik neki és nagyon jó. Legszívesebben felolvasnám mindenkinek őket, mert úgy érzem nem néznék ki belőlem, hogy ilyen jókat írok és ez rettenetesen zavar.
2011. máj. 24. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Te tudod, és ez a lényeg, a többiekkel nem kell foglalkozni. Jó tanács: ne legyél eltelve magadtól, mert akkor képtelen leszel tovább fejlődni. Bármilyen jól is írsz, mindig hova hova...
2011. máj. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mert magaddal nem vagy megelégedve, és azt várod,hogy mások téged dícsérve mégiscsak összhangba hozzanak magaddal.
2011. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

19:55

Igen, ezt már olvastam valahol.


19:59

Az pedig önbizalomhiány igaz? Azt hiszem félreismernek, kivéve 1-2 embert és ha sokáig vagyok az olyan helyeken, valahogy a félreismert személyiséget kezdem használni mint kivetülést, azaz aszerint kezdek viselkedni.

2011. máj. 25. 06:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit én is ilyen vagyok, szeretném én is (mint minden ember), ha felnéznének rám, viszont ezt nem ingyen adják, ezért meg kell dolgozni, tiszteletet kiváltó tulajdonságokkal: életmód, világnézet, életrevalóság, cselekedetek. viszont én nem mindenkinek, és nem mindenáron akarok megfelelni. Egyébként ezen kár bosszankodni, ugyanis erőltetni nem lehet az ilyesmit. Lehet akiknek te meg akarsz felelni messze nem a te köreidből valók, teljesen más felfogással értékrenddel rendelkeznek, azért ezt is lásd. Szóval bőven elég ha megtalálsz 1-2 hozzád hasonló embert aki értékel, (barát), a többi ember igazából nem nagyon számít! Kedvencnek, ill. központnak lenni igen fárasztó és megjátszós, ergó inkább vagyok saját magam kiskörben, mint bazári majom egy porondon. Ma már így gondolom.

Ja , igen lehet ez önbizalom hiány is, de lehet csak simán az elismerés vágya is - ami normális- csak mondom nem kell mindenkinek megfelelni, sőt...

2011. máj. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!