Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy ilyen idegesít...

Mit kezdjek egy ilyen idegesítő, mindenlébenkanál vénasszonnyal? :S

Figyelt kérdés

Velünk szemben lakik egy öregasszony, aki nyugdíj melletti állás szinten szapul engem nyíltan, a szemembe, a családomat pedig a hátuk mögött. Példák:

8-ig van kimenőm így nyáron, fél nyolckor sétáltam haza a párhuzamos utcából a legjobb barátnőméktől. Ilyen az én szerencsém, utolér, vele kell hazasétálnom. Elkezd szidni, hogy ilyenkor kinn vagyok az utcán, otthon lenne a helyem, anyukámat se látta a mit tudom én milyen előadásokon, hogyan lehet ez. 1.: Azért vagyok az utcán, mert 3 hete nem láttam a legjobb barátnőmet. 2.: Anyu azért nem jár előadásokra, mert dolgoznia kell.

Másik példa:

Gitározom, már rég óta, ez az életem. De neki az a világfájdalma, hogy rockzenét játszom/hallgatok. Nem teljesen lakik velünk szemben, de képes becsöngetni, ha hallja, hogy nem Mozartot hallgatok-.-"


Oké, nekem a szemembe mondja legalább, de mikor hallom, amiket a családomról, barátaimról mond... Felháborítónak találja, hogy anyukámnak piercingje van, szerinte nem 40 éves családapához illő az egész karos tetoválás, szerinte elfogadhatatlan egy 13 éves lánynál a rockzene és a térd fölé érő szoknya és utcazenésznek nevezte a gitártanáromat, aki számomra az egyik legokosabb, legtiszteletreméltóbb felnőtt, akit ismerek. Nem is beszélve arról, mikor a nagymamámnak szidja a legjobb barátaimat, akiket rendszeresen lát felénk.. Már annak a határán vagyok, hogy odaállok az ablaka alá, és elkezdek Guns n' Rosest énekelni:@ Mit csináljak vele?


Köszi, hogy elolvastad a kisregényem:)

13L


2011. jún. 17. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Koszonj neki udvariasan, es azon felul nezd levegonek.
2011. jún. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem kell leállni vele vitázni. Felesleges. Sőt én még inkább udvariasabb lennék vele, had főjön a feje.
2011. jún. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mond meg neki, hogy a rockzenészek nem utcazenészek. Aki látja Mike Manginit az nem mondaná rá, hogy utcazenész. Meg Jeff Waters sem mondanám annak.

Köszönj neki, és légy vele udvarias és tisztelettudó. Egyébként tudom, hogy nehéz, de egy próbát megér, ha nem jön be, akkor játssz neki jazzt. ;)

2011. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, legyél vele nagyon kedves és tisztelettudó. Kedveskedj neki valamivel, amiről gondolod jól esne neki. Beszélgess vele időnként, biztosan nagyon egyedül van. Másrészt a leírásod alapján az öregasszonynak igaza van, csakhogy ezt nem így kellene előadnia, hanem négyszemközt és nem bántóan.
2011. jún. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tudod biztosan örülne neki, ha vinnél neki virágot, vagy rajzolnál neki valamit, vagy ahogy az előttem szóló mondta, beszélgetnél vele. Meg mehetnél hozzá olvasgatni neki, vagy Mozartot hallgatni hozzá. Lehet magányos szegény, és lehet csak figyelmet akar.
2011. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ezzel mindegy, hogy mit csinálsz. Öreg, egyedül van, csúnya és nagyon konzervatív + szerintem irigykedik is. Ez a legrosszab párosítás, mert ebből lesz az a tipikus rosszindulatú öregasszony. Irigy, mert amikor ő fiatal volt tuti, hogy nem volt lehetősége zenélni, nem volt ennyi barátja és már nem tudja bepótolni. Aztán ha neki nincs, akkor másnak se legyen. Kicsit, mint amikor a suliban mindenki ribinek tartja a legszebb csajokat, akkor is ha nem azok.

A lényeg, hogy ne bunkóz vele nagyon, mert csak rosszabb lesz, de ha szídja valakidet, akkor megmondhatod neki, hogy hagyja abba, mert nem érdekel.

2011. jún. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vree ***** válasza:
Szólj anyukádnak hogy beszéljen vele.
2011. jún. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Köszönj neki , aztán hagyd ott a francba, ha sietősre veszed a tempót, biztos nem fog utánad szaladni.Ha meg tovább folytatja, mondd meg, hogy téged ez nem érdekel.Hiába kedveskednél neki, lehet, hogy csak jobban a fejedre nőne.Arra ez egyre figyelj, hogy lehet, tényleg zavarod a zenével, ha nagyon áthallatszik, az még egy fiatalt is zavarna, ha mondjuk épp pihenni akar.A többi nyavalygása lényegtelen, semmi köze az életetekhez.Amúgy még az is lehet, hogy fél a rockerektől és azért kérdezget téged, mert kíváncsi, mire számíthat felőletek :D
2011. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Engem hülye kis libának tart, a rocker barátaim meg hűűűű de gonoszdrogosalkesz meg egyebek-.-" Persze, éltanulók vagyunk mind:P
2011. jún. 18. 09:22
 10/13 anonim ***** válasza:
Na mondom én, hogy fél.Nyugtasd meg, hogy nem fogjátok megenni.
2011. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!