Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem kínos ha egy 45 éves nő...

Nem kínos ha egy 45 éves nő még nem olvasott egy Jane Austin könyvet, és nem tudja ki is az a Hercule Poirot? Bár az utóbbi még az elviselhetőbb kategóriában van.

Figyelt kérdés

Nem tudom...oké, lehet, hogy csak engem nem neveltek így.

13/L


2011. jún. 19. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 A kérdező kommentje:

Á, ezt meg kell néznetek!:

http://www.youtube.com/watch?v=w7wtWsDf51k&feature=related

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2011. jún. 19. 02:29
 42/88 anonim ***** válasza:
2011. jún. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
85%

Szerinted ciki, hogy ha valaki 13 évesen nem tudja mi az a belarus 892.2?


Ha annyira értelmes lány lennél, elgondolkoznál azon, hogy mindenkinek más számít értéknek. Alapműveltség kell, persze, de attól, hogy elolvastál eddig 500 könyvet, attól még nem vagy kiemelkedő és nem gondolhatod azt, hogy egy 45 éves nő kevesebb lenne nálad.

2011. jún. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
90%
Jó pap holtig tanul.Sosem tudtam, miért érzem csökkent értékűnek magam, így már tudom, mert megvilágosítottad az elmémet.Kimaradt az életemből Jane Austen.
2011. jún. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
82%

Én meg eddig azt sem tudtam ki az a Dzsén Ósztin...azt hiszem át kell gondolnom az Életem, de időm még van!

22N

2011. jún. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
22%

Kedvesem! A válaszokból láthatod,hogy ma már az a ciki,ha valaki klasszikusokat olvas! Megelégszenek a Daniel Stael stb. ponyvákkal. A te korosztályod pedig a Harry Potterrel.

Elég sok egyetemet végzett,középkorú nőt ismerek,akik nem hogy Jane Austenről,de Balzacról vagy Stendhalról sem hallott. A többi magyar és világirodalom jeles művelőiről még ennyit sem tud.

Ennek ellenére nagyon műveltnek érzik magukat.

Igaz,hogy az ízlések különbözőek. De ettől függetlenül a klasszikus írók műveit illene ismerni.

Gratulálok anyukádnak,hogy erre nevel téged.

2011. jún. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy te egy kicsit arogáns? Eléggé lekezelő a stílusod, de lehet hogy ez csak engem iritál. Olvassd inkább a kötelező olvasmányokat ahelyett, hogy itt játszod a művelt úrihölgyet. Szép dolog, hogy művelődni akarsz, de szerintem azt nem Austen könyvekkel kell kezdeni főleg nem a te korodban.
2011. jún. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 anonim ***** válasza:
28%

én megértelek.. nem kifejezetten a Jane Austenen van a hangsúly vagy a Poirot-n, hanem az általános műveltségen.


te, ilyen fiatal létedre olyan dolgokat ismersz ezek szerint, amilyet sok felnőtt nem... csak így tovább!


És 45 évesen igen, ciki. Nem pont a Jane Austen, mert bevallom, ismerem a történeteit, engem sem fogott meg, a Büszkeség és Balítéletet végigszenvedtem, meg pár Bronte regényt (jobbantetszettek), de sokat kell olvasni, mindenfélét, aztán az ember majd kiválasztja, ami tetszik.


minél járatosabb az ember az irodalomban, zenében, történelemben, stb annál több (műveltebb) emberrel tud kommunikálni, és nem csak a saját korosztályában lévő többnyire ifiótákkal, "gyüssz topogni, gecó" stíéusban

2011. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 anonim ***** válasza:
83%
30 éves nő vagyok, több száz könyvet olvastam már el életemben. Nem olvastam Jane Austin könyveket, mert nem szeretem a romantikus stílust. Én annyi idősen, mint most te vagy Shakespeare-t olvastam, kedvencem a Machbet. Meglehetősen nagy az irodalmi műveltségem, és egy kicsit sem éreztem magam soha elmaradottnak, vagy égőnek, hogy nem olvasok ilyeneket. Pedig könyvőrült vagyok, ezt láttam én is otthon. De más a beállítottságom. A fekete melltartóhoz pedig: kamaszkori lázadásomban CSAK színes melltartókat hordtam a fehér pulóver alá, mert nagyon tudtam sokkolni vele az ilyen sznob kislányokat, mint amilyen te is vagy!
2011. jún. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/88 anonim ***** válasza:
33%
szánalmas sznob vagy
2011. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!