Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem kínos ha egy 45 éves nő...

Nem kínos ha egy 45 éves nő még nem olvasott egy Jane Austin könyvet, és nem tudja ki is az a Hercule Poirot? Bár az utóbbi még az elviselhetőbb kategóriában van.

Figyelt kérdés

Nem tudom...oké, lehet, hogy csak engem nem neveltek így.

13/L


2011. jún. 19. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 Vree ***** válasza:

"Én annyi idősen, mint most te vagy Shakespeare-t olvastam, kedvencem a Machbet."


Valahogy ettől nem vágódom jobban hasra, mint hogy valaki Austen-t olvas. :D Ha már oltasz valakit hogy nem kéne "sznobnak" lennie, akkor nem a magadra büszkeséggel tudod jól kimutatni.


Egyébként a Macbeth nem kötelező olvasmány? ;)

2011. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%
Istenről úgy beszél mint egy spagettiszörnyről, de lenézi azokat, akik pont Jane Austent nem olvastak. Irtó irritáló vagy. De még van időd kinőni.
2011. jún. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:

Most ezen mi a kínos? Én sem olvastam Jane Austin könyveket, bár tudom, hogy érdemes lenne tőle is olvasni valamit, de még annyi minden van, amit el szeretnék olvasni, hogy egyszerűen nem lehet mindent egyszerre.

Biztos tudnék én is olyan könyvet mondani, ami számomra alap, meg "illik" ismerni, és te mégsem olvastad.

Ez amúgy sem csak a nevelésen múlik, pontosabban ez nem neveltetésbeli hiányosság. 13 évesen pl. én is azokat a könyveket tartottam alapnak, amiket a szüleim ajánlottak, mert nekik tetszettek. Amikor idősebb lettem, rá kellett jönnöm, hogy nem csak az létezik, amit a szüleim ajánlanak, így sok olyan könyv van, amit én olvastam, a szüleim viszont nem, és nem azért, mert ők műveletlenek, vagy én vagyok náluk sokkal műveltebb, csak egyszerűen így alakult.

2011. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
Na, látom nekem is sikerült rosszul írni :) Szóval helyesbítek: Jane Austen.
2011. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
Annyira sokféle válasz eszembe jutott, de felsorolhatatlan a problémáim listája veled kapcsolatban, úgyhogy nem húzom a szót. Ha találkoznánk élőben, kb. két percig tűrnélek, és hidd el, lekevernék egy akkora nyaklevest, mint egy ház! Hihetetlen irritáló és arrogáns minden egyes megmozdulásod, és szerintem ne nagyon gondold, hogy elhisszük, te egy 13 éves lány vagy és a mondataid legalább negyede igaz.
2011. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 A kérdező kommentje:
Bazki, én nagyon lemaradtam. Én komolyan megvoltam győződve arról, hogy arra az emberre mondjuk, hogy sznob, aki csak márkás ruhákat óhajt felvenni. Ne mááár o.O
2011. jún. 19. 18:39
 57/88 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézz utána a szó jelentésének, mert nagyon nem csak azt jelenti, sőt, amiről te beszélsz, az egy igen újkeletű jelentése ennek a szónak, valójában ennél sokkal többet takar.

Amúgy meg egy magát műveltnek tartó leányzó ne reagálgasson már úgy, hogy "b_aszki", főleg ha mások irodalmi ismereteit firtatja, mert eléggé illúzióromboló.

2011. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki 13 évesen Jane Austent olvas, egy jó dolog lehet. Lehetne, ha utána nem derülne ki, hogy lenézi azt aki nem olvasta, káromkodik, és felsőbbrendűnek képzeli magát. Akkor már inkább legyen az aki szerinted kínos.
2011. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
Nem, ez a bazkizás meg fúúzás csak azt próbálja szemléltetni, hogy annak ellenére, ő mekkora irodalmi zseni, leereszkedik hozzánk, emberi halandók közé.
2011. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 A kérdező kommentje:
"káromkodik" És felróják nekem azt az egyszeri esetet:) Azt hiszem a kifejezés amit keresek:lol.
2011. jún. 20. 01:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!