Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tudnám fejleszteni a...

Hogy tudnám fejleszteni a kommunikációm?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem vagyok egy nagyon jó beszélgetőpartner, legalábbis én így gondolom de mindenki cáfolja..A barátaimmal tök jól elvagyok és bármiről tudunk beszélni, de ha pl alig ismerek valakit vagy épp akkor ismerek meg valakit akkor egyszerűen nem tudok milyen témát találni a beszélgetéshez. Pedig amúgy sokszor annyira beszélhetnékem lenne de egyszerűen nem tudok milyen témát előhozni. Például holnapra meghívott egy barátom közös kocsmázásra, és egyedül őt fogom ismerni senki mást nem, és leszünk egy jó páran..és tiszta ideges vagyok hogy mindenki milyen jól el lesz biztos én meg ülök mint egy kuka és nézek ki a fejemből...egyáltalán nem arról van szó hogy szégyellős vagyok vagy valami, egyszerűen nem tudok mit hozzáfűzni témákhoz, se megjegyzéseket tenni se semmi. Már sokszor apámmal se tudok beszélni mert nem tudom miről, tesómékkal is így vagyok, mikor mentünk túrázni alig beszéltem pedig néha tök jól el tudnánk hülyülni de aztán hamar kikapcsol az agyam vagy nem tudom. Meg szinte tudom hogy mennyire más dolgok iránt érdeklődünk és talán ez is benne van. De hogy pontosabb legyek, arról van szó hogy én élek halok a Japán kultúráért, zenéért, mindenért, az egész életem ez, a mindennapjaim is csak ezekről szólnak, és csak olyan barátaim vannak akik szintén szeretik. Olyan jókat tudunk hülyéskedni hogy az valami elképesztő, de ha más társaságba kell mennem képes vagyok leblokkolni mert kiürül az agyam. Pedig holnap is szívesen mennék, mert szeretek ismerkedni, barátkozni, de akkora görcs van bennem hogy meg se tudok majd mukkanni :S

Ezen hogy lehet segíteni?

18/l


2011. jún. 23. 13:55
 1/3 anonim válasza:

OFF:


Én is japán fan vok.Nem tok semmiről se beszélgetni senkivel csak pár haverral a japán életvitelről+blablabla...

Jó kérdés kiv vok nagyon mert velem is ez van:D boccs az offért

2011. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Semmi baj :) ez tök jó :D Remélem kapunk valami jó tanácsot.
2011. jún. 23. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mosolyogj sokat. Ha valaki szimpatikus, kérdezz tőle pár dolgot, ha találsz valami közöset, mesélj róla. Kérd ki a véleményét (Láttad az X c. filmet? Hogy tetszett? ), ha beszélgetnek, próbálj beszállni, mesélj vicces sztorikat, nevess sokat... Egyszerűen gondolj arra, hogy aranyos vagy, kedvelni fognak, hidd el, jó fejek lesznek. Ha természetes vagy, megérzik, és könnyebb lesz. Esetleg mosolyogva megjegyezheted, hogy nagyon új vagy, és elveszettnek érzed magad (ezt csak lazán), esetleg mondhatnának magukról valamit.
2011. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!