Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a humorérzékemet?

Figyelt kérdés

Szoktam vicceket olvasni, imádom a vígjátékokat, vicces sorozatokat, de nincsnek jó poénjam, ezt hogyan lehet fejleszteni?

15L


2010. máj. 4. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Betanulsz néhány viccet, ezeket néha elmondod valakinek. Ékeskedhetsz idegen tollakkal is, mondjuk ha nézel Showder Klubot... Az órához hozzászólhatsz szellemesen, vagy röhögnek az osztálytársaid, vagy nem.

Eleinte nagyon fognak utálni, mert rohadtul nem leszel vicces. Aztán majd kitapasztalod, hogy mi tetszik a "célközönségnek" és mi nem. Aztán ami nem, azt kiselejtezed.

Ez volt az én módszerem. Általános iskolában ették a poénjaimat az osztálytársaim, különösen a lányok. Nekik mindegy volt, mit mondtam, minimum mosolyogtak. Aztán középiskolában egy teljesen más humorérzékű bandába kerültem, alig röhögtek pár marhaságomon. Azóta sikerült ráéreznem, mi tetszik nekik, és így tudok mérlegelni, mielőtt egy poént elejtek.

2010. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem fejlesztheted. Egyszerűen csak meséld azokat a vicceket, amelyek neked tetszenek, és előbb-utóbb olyan társaságod lesz akik értékelik vagy legalább elfogadják a te humorérzéked. Mert nincsen jó humorérzék, sokféle van.
2010. máj. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg olvass sokat, légy tájékozott.

Bármiből viccet lehet csinálni.

2010. máj. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a humorérzék függ az inteligenciától is, azt fejleszd!!! komolyan mondom.
2010. máj. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy túlzottan fejleszthető a humorérzék. Valóban lehet tapogatózni, mi tetszik a társaságnak, talán kissé gyakorolhatsz is, de a nagy része szerintem adottság. Kb mint a zenében. Kicsit javíthatok a hallásomon, ha rágyúrok, de sose leszek egy Mozart.


Ezt ráadásul el is lehet rontani, mert nincs égőbb egy hangosan bemondott rossz poénnál. Volt ilyen osztálytársam. Nagyon akarta, de nem volt érzéke hozzá, ő lett az osztály bolondja.

2010. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pedig sztem ha sok sitcom-ot nézel az pl. segít...én már sokszor előre tudom h mit fog válaszolni a sorozatban a másik, egy idő után ráérzel és már megy rutinból.
2010. máj. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amúgy a poénok betanulását én annyira nem javaslom, mert az max akkor vicces, ha először hallja a másik és megfelelő szituációban használod. egyébként meg tök gáz. az ilyen Humor Heroldoktól rosszul vagyok, akik betanult vicceket (amiket már 100x hallottam mellesleg) nyomatnak és utána képesek nevetni a "saját" poénjukon és azt gondolják mennyire viccesek.


inkább legyen egyedi a humorod, mégha nem is annyira leszel vele népszerű.

én pl. imádom a fekete humort, amit mondjuk kevesen tudnak értékelni, de így legalább megtalálom azokat akikkel egy hullámhosszon vagyunk :)


előző voltam.

2010. máj. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!