Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fiúk! Ha egy prty-n vagytok...

Fiúk! Ha egy prty-n vagytok vagy discoba és kinéztek magatoknak egy lány, akkor mit néztek meg elsőre rajta, azt, hogy hogy táncol, öltözködését vagy kinézet (szépség)?

Figyelt kérdés
2011. jún. 25. 16:17
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
15:40 - egyezek veled! Nem fogom el olvasni az 100.
2011. júl. 1. 15:58
 42/56 anonim ***** válasza:
Egyezel velem?
2011. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
Igen egyezek avval, hogy te oda fogsz kerülni! :))amiről még nem hallottál vagy nem láttál arra ne mondj véleményt, látom ezt még nem tanultad meg :))
2011. júl. 1. 20:55
 44/56 anonim ***** válasza:
Ezek szerint problémáid vannak a szövegértelmezéssel? És mit nem láttam? Diszkót? Mind egyforma. A minőség a tartalomtól függ, és tele van értéktelen, ízléstelen lényekkel. Azok mennem a Pokolba, nem én.
2011. júl. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 A kérdező kommentje:
Nekem csak csupán veled van problémám! Szerintem te csak írigy kis majom vagy, mert nem birod látni, hogy mások boldogok és jól érzik magukat...ha egyszer elmennél szórakozni egy jó kis ütős bulira és jól éreznéd magad akkor szerintem nem ez lenne a véleményed....addig is csak irigykegy ...mert te sosem fogod megtudni milyen az mikor az ember agya kikapcsolódik és jól érzi magát!!!!
2011. júl. 1. 21:07
 46/56 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, alternatív kulturálódásra még nem gondoltál...? :-)
2011. júl. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 A kérdező kommentje:
Tudod csak azt adom amit kapok! kölcsön pofon visszajár!
2011. júl. 5. 12:58
 48/56 anonim ***** válasza:
Júl.4. , 18.58 vagyok, az én kérdésemre is válaszolj, légyszi' ! ;-)
2011. júl. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Én tudok lenni kúltúrált is...csak mikor felcsesznek akkor már kevésbé!
2011. júl. 6. 10:34
 50/56 anonim ***** válasza:

Drága, még mindig nem értesz. ;) Ha adsz magadra egy kicsit is, akkor végigolvasod hosszú monológom, majd meglátod, miért. :) Jó szándékkal írok, elgondolkodtatás céljából, srgítőleg számodra, hoyg értsd, miért cikiznek itt téged és más disco-sokat annyan, azok, akik ne mdisco orientáltak. Azt értem MÁSFAJTA kulturálódási forma alatt, hogy esetleg disco helyett gondoltál-e már valami tartalmasabbra? :) Pl. valami igényesebb rock zenei buli akár felvételről, akár élő koncert? :) Nem mondom, hogy 12 évesen eljusson idáig valaki, de te idősebb vagy, én pl. ovis koromban is basszusgitár-centrikus alternatív zenét hallgattam, meg Led Zeppelint, ami igen változatos progresszív rock zene, főleg 1975 -IG, de az is eredmény szerinte, ha valaki 14 évesen eljut idáig, az igényes zenékkel való ismerkedésig és nem kötelező, hogy mindennel együtt rezonáljon az ember lelke, de tuti lesz neked is, ami igen, ezek közül is, ha utánajársz, plusz egy kis ODAFIGYELÉS kell, megérteni, ráérezni akarás, türelem, hogy végighallgass egy 20 perces Beethoven darabot, vagy egy 20 perces Led Zeppelin számot, de legalább egy 5 percest, de ne a kevésbé igényes, rádióknak szánt rockszámokat keresd, mert ugyanoda jutsz vissza, ahol most tartasz.. a lényeget keresd, ne a rádióbarát zenéket! (Persze egy kereskedelmi rádióban is AKAD néha igényes zeneszám.) A disco nem minden, sőőőt.... :S .... Vagy pl. alternatív, underground zenében is keresgélhetnél kedvedre valót. Igaz, mindezek között is van mit válogatni, mivel ezek egy része szintén igénytelen, de aki keres, talál igényest ezen belül és számos ilyen létezik. :) Ráadásul ilyen helyeken (pl. rock buli, metál buli) sokkal kevésbé jellemző a felszínesség (zenei felszínesség is, valamint, hogy: "szééépen felöltözöm, megyek pasizni, virítok, kedves leszek, NEM igazán önmagamat adom, oszt' jóóól dugjon majd meg, ennyi kell, meg hogy cirógasson, azt' kész, SEMMI TÖBBRE NEM vágyom, mert ITT AKAROK RAGADNI EZEN A SZITNEN, bár nem ezt mutatom, mivel képmutató vagyok némileg" satöbbi) ; ráadásul a kábítószer használat átlagban jóval ritkább, mint a disco-k, disco-s emberek többségében.

Az igényesebb rock- punk-, metálzene rajongók (már pedig a többségük igényes LELKÜLETŰ - a látszat csal, mivel nem a ruha teszi az embert!!!!!!!!!!) túlnyomó része alapvetően őszintén kommunikál (kivéve, ha egyesek rákényszerítik a mellébeszélésre), és értelmes céljai vannak (pl. megismerni a másik ember LELKÉT is, nem csak azt, hogy összejöjjek valakivel, és hogy milyen kellemesen simogat engem, és hagynám, hogy megtévesszen a PUSZTA LÁTSZATTAL). Igaz, a punkok, rockerek, alterok, metálosok inkább alkoholt fogyasztanak, és olykor mértéktelenül, de a nagy részük a keserű élettapasztalataik és/vagy anyagi problémáik okán válik mértéktelen alkoholfogyasztóvá, és hangsúlyozom: ilyen szinten csak a kis részük! Míg a disco-sok nagy része kábítószerezik, van is rá pénze, és vegetál élete nagy részében, meg a társadalmi normának eleget tesz, akár nívósabb szinten: a családi háttér hozzásegíti autóhoz, lakáshoz, diplomához, sok mindenhez, de ezen kívül csak vegetál a disco-sok nagy része.

Kivétel erősíti a szabályt, de a TÖBBSÉGE ilyen, sajnos.

Azonban sose késő változtatni, ELMÉLYÍTENI az érzelmi világot és nem csupán bemagolni a suliban a leckét, hanem őszintén érdeklődni egyes tudományágak iránt - legalább az egyiket igenis képes fejleszteni lényeges mértékben mindenki: vagy az EQ-ját (érzelmi hányados), vagy legalább az IQ -ját (intelligenciahányados), bár, mondom az ŐSZINTE érdeklődés a lényeg, ezért pl. egy VISZONYLAG magas IQ nem feltétlen jelenti, hogy lelkesedik némely intellektuel terület iránt az illető, hanem lehet, hogy csak "ragad rá", miközben nem is igazán lelkes az iránt, amit tud, nem kísérletezik önállóan különösebben, önálló indíttatásból, nincs alapvetően önálló gondolata, de persze ez se feltétlenül így van ,se egy magas IQ-jú esetén, se egy 100-as IQ-jú disco-s esetén.

Gondolom, most már érthető a gondolatmenetem, hogy ilyen részletességgel vázoltam. Te is fejlődőképes vagy, és mindenki. Én is (tovább)fejlesztem önmagam intellektusát, önálló gondolkodásmódomat folyamatosan, plusz megfigyelem érzelmeimet és igyekszem megélni a lehető legharmonikusabban (persze én is emberből vagyok, és hibázom olykor ,de a jó szándékú törekvés a lényeg és meghozza gyümölcsét egyre inkább), és az önismeret mélyítését is nagyon fontosnak tartom.

Egyébként én is hallgatok, pl. elektronikus tánczenéket, de igényesebb fajtákból, bár disco-kban is előfordul, bár ott inkább az igénytelenebbek mennek, pl. house. Hallgatok breakbeat-et, drum&bass-t is, meg downtempo-t (pl. ambient, ami pszichedelikusabb, ütem mentes zene), techno-t, hardcore techno-t, stb, bár mindezeket csak mellékesen, mivel számos értelmes rockzene, metálzene, alternatív zene létezik, amit imádok. Mellesleg nincs káros szenvedélyem (se alkesz, se kábszer, se cigi), van egy diplomám, mindezt iszonyan "alulról", egész életemben bizonytlan, és igen alacsony anyagi helyzetben, épp csak kaptam valamicske anyagi támogatást a sulihoz, ezen kívül önerőmből értem el. Nem azt mondom, hogy nincs olyan disco-s, akit nem segítenek jelentősen valami módon, vagy kap az államtól jó állást, támogatást akár anyagilag, akár kulturális tőkében, de nem ez a tipikus. Sok rockernek, punknak, metálosnak még ruházkodásra, élelmiszerre is alig van pénze, vagy szülei épp csak tudják segíteni ilyen alap dolgokban (akiknek nincs állásuk aktuálisan), mégis IGÉNYES LELKÜLETŰ a többségük!


Köszönöm őszinte figyelmed, és harmonikus alakulását kívánom a lényednek, minden jókat kívánok, amire szükséges van a fejlődéshez és jó közérzetedhez. :)

2011. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!