Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elk.rvul, elrontja az életét...

Elk.rvul, elrontja az életét egy nagyon jó barátnőm. Tudok neki segíteni valahogyan?

Figyelt kérdés

Mégcsak 13(!) éves, de már elment egy babája, akkor tegnap megszülte az első gyerekét, cigizik, bár a családi körülményei rettenetesek, de az enyém se hűde fényes, de úgy gondolom, ez nem ad okot ezekre.A csaj intézetes lett 1 éve, előtte nevelőszülőknél nevelkedett, akik csak az utána kapott pénz miatt "nevelték"..Egész nyáron otthon kellett lennie stb.3éves korában az anyja megverte, elég rendesen, ezért került nevelőszülőkhöz.És 1 éve intézetes.Vagdossa/vagdosta magát (nemkicsit mélyen..) már több mint 1 éve tetkója van

STB..

alapbol jofej meg minden, de nagyon elrontja az életét.


2009. márc. 25. 18:47
 1/8 anonim válasza:
100%
Úristen! Ez nagyon durva! Ülj le vele beszélgetni nagyon komolyan! Mondd el neki, hogy ez mindd nagyon rossz, semmi értelme és nem éri meg! Lehetőleg próbáljatok keresni egy pszichológust, mert ehhez már felnőtt segítsége kell!
2009. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Épp ez a baj, hogy annyiszor próbáltam vele beszélni, de ő most nagyon lazának érzi magát..Hihetetlen h ugyanarról a lányról beszélek, akit néhány éve az egész ltp szeretett, sőt tisztelték, hogy ennyi idősen ennyi mindent kibír.. Ráadásul az igazi anyja is előkerült, aki BÜSZKE rá, hogy már nagymama..Épp ma találkoztam vele a korházba, és olyanszintű büszkeség volt az arcán, hogy az leírhatatlan.Büszkén mesélte, hogy hánykilósan született, mi a neve stb..(de elég érdekes, vagy 10-szer elmondta,hogy fiú,de aztmondta lány neve van xD)

az hogy a baba egészséges e..terhesen ugyanugy cigizett, sőt az anyja adta neki a cigit, aztán 5 hnapos terhesen leesett a lépcsőről, és aztmondta elment orvoshoz, ahol megmondták neki, h elment a babája(utólag kiderült h nemvolt orvosnál, csak kitalálta h elment a gyereke..)


megőrült, vagy én nemtudom..öngyilkossági kísérletek sorozatai már mindennaposak, és a legkevesebbnyi felelősségérzet sincs benne, még most se, hogy SZÜLT.Sőt, nem tudja, hogy ki a gyerek apja.

2009. márc. 25. 23:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Első dolgod az, hogy MAGADRA gondolj! Nehogy hagyd, hogy Téged is lefelé húzzon, rászoktasson a cigizésre, vagdosásra, idő előtti szexre, stb.

Másodszor: a hatékony segítség egyik formája a példamutatás. Mutasd meg, hogy Te képes vagy megtenni mindent, hogy a későbbiekben normális életet élj, még ha intézetben is nőttél fel. Pl. az, hogy rendesen tanulj, nagyon, nagyon fontos lenne, talán megpróbálhatnád a barátnődet is erre biztatni.

Te csak úgy tudsz neki segíteni, hogy barátként mellette állsz, és próbálsz beszélni a fejével. De gondolom, hasonló korú vagy, sokat nem tehetsz... Ha intézetben vagytok, nincs körülöttetek valaki felnőtt, tanár, nevelő vagy pszichológus, akivel tudnátok beszélni?

2009. márc. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
én nem vagyok intézetes.(bár, ahogyan anyám viselkedik, még simán megtörténhet..)
2009. márc. 26. 17:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Értem. De ha a barátnőd intézetben lakik, csak van valaki felnőtt, aki ott beszél a fejével. Nem?

Akárhogy is, első dolgod legyen a fogamzásgátlásról beszélgetni vele, nehogy megint teherbe essen! Ha a kórházban megkéri az orvost, biztos ír fel neki tablettát, ha lehet neki, mert senki nem akarja, hogy egy 13 éves lány megint teherbe essen. Ha tablettát nem kap, mondd neki, használjon óvszert, vagy ha az nincs, legalább ne engedje, hogy a fiú beléélvezzen. Ez már valami lenne - legjob persze az lenne, ha minimum 3-4 évre elfelejtené a szexet, és utána is védekezne.

Azt nyugodtan megmondhatod neki, hogy régen mindenki szerette, most pedig ezt elveszítette. Mondd meg neki, senki sem fogja tisztelni, ha vagdossa magát, hanem hülyének fogják nézni. KÉrdezd meg tőle, pontosan miért csinálja - bár a leírtak alapján elég egyértelmű. Éreztesd vele, mennyire aggódsz miatta.

A tetkót hagyd rá, az nem katasztrófa, meg már úgysem jön le.

A gyerekét ő fogja nevelni, vagy hogy lesz ez? Mert ha vele lesz, felébredhet benne később az anyaság és a felelősségérzet - bár rettenetesen fiatal ehhez.

2009. márc. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi lesz a gyerekkel, csak annyit h rohadt lazán vesz most mident nem lehet vele fogamzásgátlóról beszélni.áá..nagyon jól tudja, hogy védekezhetne, de nemigen mozgatja..
2009. márc. 26. 20:24
 7/8 anonim válasza:

Lehet hogy jó barátnőd, de nem azért mondomhogy félénk lennék, vagy valami, mer nem, viszont inkább a saját bőröd mentsd.

én is voltam már hasonló helyzetben

jobb ha vigyázol

de ha a bőröd bánja...

én szóltam

/ismeretelen idegen/

2009. júl. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha szerinted minden tőled telhetőt megtettél, akkor hagyd, éljen úgy ahogy akar. Majd egyszer rájön, hogy nem jó amit csinál. Akkor legyél mellette és segíts.
2010. jún. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!