Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire vállalható a homoszex...

Mennyire vállalható a homoszexualitás ma Magyarországon az egyén számára?

Figyelt kérdés
Válaszút elé érkeztem. Vagy elveszek valakit, aki iránt semmit nem érzek, és így ő meg én is végigszenvedünk egy életet, mert előbb vagy utóbb kiderülne, hogy nem kívánom, és persze az elba..ott házasságért én lennék a hibás,vagy felvállalom a homoszexualitásomat. Én a második megoldás mellett döntöttem, de nem igazán tudom, mivel jár ez az út. Megéri-e egyáltalán. Mennyivel lehetek boldogabb az atrocitások ellenére amik ezzel az életvitellel járnak, mint az első megoldás esetében? Segítsetek.
2009. márc. 26. 10:53
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__21..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


itt van néhány hasonló kérdés, ha elolvasod meglátod h mennyire eltérőek a vélemények. egészen a rasszista beszólogatástól a bibliáról papolókon keresztül azokig, akiknek semmi bajuk vele. nem akarlak elkeseríteni, de nagyon nehéz út előtt állsz, de muszáj felvállalnod, ha boldog akarsz lenni.

részemről a válasz: én teljes mértékben elfogadom, hogy valaki más mint a többi, egészen addig míg nem akarnak külön feltűnést kelteni ilyen-olyan fesztiválokon (nem diszkrimináció, minden más tüntetést ugyanúgy provokációnak és értelmetlennek tartok). egy kapcsolatban legyen az a fontos h a két fél mennyire szereti egymást, szerintem egy normális homoszexuális ember nem álcázza magát álfeleséggel meg álélettel, de nem is dicsekszik az utcán vele. mintahogy hetero pároktól se szép látvány ha az utcán feltűnően egymásnak esnek (persze akkor 'ingyen műsor' meg minden de szerintem nagy szégyen nyilvánosság előtt leteperni a másikat)

2009. márc. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem kellene elvenned olyan embert, akit nem szeretsz, mert tönkre fogod tenni a saját életedet és persze az övét is. Nem hiszem, hogy neked bárki előtt is hangoztatni kellene, hogy milyen nemi identitású vagy, max. a családod és a baráti köröd fogja tudni és akkor mi van? Ha szeretnek, előbb utóbb úgy is elfogadnak. Senkinek semmi köze nincs hozzá, hogy te mikor, hol és kivel. Ez a te magánügyed. Viszont ne vonj ebbe bele egy másik embert, aki azt hiszi, hogy szereted őt szerelemmel, mert az egész életének a tönkretételéért te leszel a felelős.
2009. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Az eszedbe sem jutott, hogy csak simán nem veszed el?

Én nem vagyok homi, de ha nem kívánok vlakit, azzal nem vagyok együtt.

2009. márc. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Először is egy kommenttel kezdem. Minden TIZEDIK férfi homoszexuális, akár felvállalja, akár nem. Ezt nem én találtam ki, tény. Minden embernek van legalább tíz férfi ismerőse, akit így vagy úgy de kedvel. Szóval mielőtt bárki megírná nekem, mekkora egy köcsög vagyok, töprengjen el rajta, hogy ezzel nem csak rólam alkot vak véleményt, hanem egy egy ismerőséről, barátjáról, családtagjáról is, bár nem is tudott róla. Eddig. Kérlek a kérdésemre válaszoljatok. Köszönöm.
2009. márc. 26. 11:09
 5/25 A kérdező kommentje:
Egyből 3 válasz. Szuper. Nem tudok veletek egyet érteni. Sajnos annyit tudok, hogy a dolog nem úgy működik, hogy elmondom a családnak pár barátnak és ennyi. Ott a pletyka, ami fútótűzként terjed, mindig egy lépéssel előtted jár, nameg a mindennapok. Ha minden "barátnős" kérdésre kamuzok valamit, akkor ugyanott vagyok. Sehol. Játszom és hazudozom. Az ember vagy vállalja vagy nem. Nincs köztes megoldás.
2009. márc. 26. 11:18
 6/25 anonim válasza:
96%
Vállald fel és viseld a következményeit. A homoszexualitás Magyarországon még nem igazán elfogadott, de egyre jobban terjed és egyre többen vállalják fel. Amúgy meg nem kell kiírni a homlokodra, hogy homo vagyok...Elég, ha csak az tud róla, akinek tudnia kell...Annak semmi értelme, hogy a látszat kedvéért megházasodsz, különben se menne hozzád így egy nő sem...Neked kell eldöntened, vállalod-e a kockázatot, megaláztatásokat egyéni boldogságot vagy életed végéig sóvárogsz és leszel hetero.
2009. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Második válaszoló vagyok: szerintem az simán lejön a kommentjeidből, hogy kisebbségi komplexusod van. Félsz attól, hogy mások mit gondolnak, de őszintén: befolyásolja a te életedet? Számít, hogy más mit mond és gondol vagy csak az számít, hogy te végre te lehetsz? És tudom, hogy miről beszélek, mert van meleg a családban. Az apja rendkívül konzervatív, mégis elfogadta idővel, mert attól még ő ugyanúgy a fia. Engem nem érdekel sem az, hogy ha valaki heteró, sem ha homo. Nem velem él senki sem szexuális életet a férjemen kívül, szóval kit izgat ez? Jobban meg vagy ijedve, mint amennyire valójában kellene. Te ugyanaz az ember maradsz, aki voltál. És mielőtt azt mondod, hogy erről más nem tud semmit: de igen, tapasztalatból mondom, hogy ez így van. Aki szeret, az úgyis szeret, aki meg nem fogad el, azt le kell szarni és új barátokat keresni, akik kiállnak melletted. Én akkor megvetnélek, ha pl. elvennél valakit csak azért, hogy ne derüljön ki az identitásod és azt a szegény, ártatlan másik embert használnád fel. Ez nagyon elítélendő lenne.
2009. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

figyelj én próbáltam segíteni. azért linkeltem be azt a 3 kérdést, h kb lásd mennyire vállalható egy ilyen fórumon. ami persze nem reprezentálja az egész országot, tény, de gondoltam hátha ad valami támpontot.

nyilván egyikünk sem lehet tisztában azzal amiről te írsz, de képességeinknek megfelelően igyekeztünk válaszolni.

írtad h minden 10. férfi homoszexuális, akkor ezek szerint az oldalon is csak minden 10. válasz az ami hasznos számodra mivel más nem tudja elképzelni, hogy milyen lehet (jah, hogy ők se biztos h felvállalják az más kérdés így a hasznos válaszok száma max 1-2re redukálódott). szóval talán nem értjük meg, de próbálunk segíteni ahelyett h olyan kedves kis lesajnáló kommenteket írnánk... ez is valami nem? ez is növeli azt a reményedet h egyre többen fogadják el nem?

én csak segíteni próbáltam :(

2009. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
Hát nézd!Ma már sokszor diatból is úgy csinálnak az emberek,mintha...szerintem manapság már simán felvállalhatod, de nem szabad egy olyan kapcsolatba belemenni,ahol nincs vonzalom!Egy idő után úgyis válás lesz belőle!
2009. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne haragudj, de szerintem, legalábbis én erre következtetek abból, hogy egy NŐ-vel is szóba álltál eddigi életed során, hogy Te nem homo vagy, hanem biszexuális, és az valóban kemény dió ( még keményebb, mint ha "szimplán" meleg vagy ).

Ha ez előbbi lennél, akkor alapból nem gondolkodnál egy nővel kötött házasságon ( homo férfi lelkileg sem tud azonosulni egy nővel, sem pedig társadalmilag; ha később fedezi fel hajlamát, akkor meg általában hamar döntenek a sorsuk felől - kivételek persze vannak ).

Ezeken kéne szerintem túlvergődnöd, magaddal tisztába jönnöd - szerintem.

2009. márc. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!