Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Állandóan csak azt hallani,...

Állandóan csak azt hallani, milyen rossz hely Magyaro. , most leírnátok végre, hogy ti miért szerettek itt lakni?

Figyelt kérdés

Szeretnék már végre pozitívumokat is hallani:-)))

Én pl azért szeretem, mert a 4 évszakunkkal olyan változatos a táj, meg szeretem, hogy tavasszal és nyáron olyan zöld, és jó a levegő, stb...ti mit szerettek benne?


2011. jún. 27. 20:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én belehalnék, ha olyan helyen kéne laknom, ahol nincs meg a 4 évszak, szerintem borzalmas lehet:S

Én ezt is imádom, tipikusan a nyári rekkenő hőséget, az esős őszt meg a rohadt hideg telet, és persze a tavaszt, ami a kedvencem. Bár sajnos az utóbbi időben ez már nem ennyire elhatárolható...

2011. jún. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nos, én 15/f vagyok, budapesti. Néha eléggé szidom az országot, és magánéleti okból el is fogom valószínűleg hagyni, de attól függetlenül nagyon örülök, hogy ide születtem, és így megismerhettem ezt az országot.

Imádom a fővárost. Nem is lehet kétséges, a világ legszebb városa. Az a panoráma, ami a Gellért-hegyről vagy a Halászbástyáról nyílik Pestre, felbecsülhetetlen.

Imádom, hogy ez a város annyira sokszínű építészettel rendelkezik: gyönyörű belvárosi bérházak, modern Árpád hídi magasházak, panelnegyedek, parkok, a külső kerületekben kertes házak. Imádom a magyar metrót is. Nagyon sajnálom, hogy le kell cserélni a régi szerelvényeket, én nagyon hangulatosnak tartom őket. A Földalatti is csodálatos. Imádom a szabadidőmet a Margitszigeten tölteni, vagy Rákoskeresztúr határában, ahol már tényleg természetközelben lehet az ember.

Szeretem a változatos időt: a hideg telet, a gyönyörű, virágos tavaszt, a forró nyarat, és a szomorkás őszt. :) A Balaton mondjuk nem a kedvencem, de pl. a Fertő tó környéke lenyűgöző. És a csodálatos kastélyaink: fertődi, budai, gödöllői, stb. És a csodás épületek: Országház, Szépművészeti, Műcsarnok, és még sorolhatnám. A nyelvről nem is beszélve. A világ egyik legcsodálatosabb nyelve, és nagyon különleges. (:

Szóval... szerintem ezer és ezer gyönyörű dolog van itt, Magyarországon, már csak életszínvonalban és gondolkodásmódban (ezért szeretnék elmenni én is) kellene utolérnünk a Nyugatot, és akkor messze a legjobb hely lenne a Földön kicsiny országunk. :)

2011. júl. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Két ok: szeretem a lakhelyem, és van még egyetlen hely az országban, ahol tudnék élni. A másik pedig az, hogy amíg nincs lehetőségem kimenni külföldre, egyedül meg őrültség lenne belevágni és kockázatos, addig van egy biztos pont az életemben.
2013. febr. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!