Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavar, ha valaki gazdag?

Miért zavar, ha valaki gazdag?

Figyelt kérdés
Csak őszintén!
2011. jún. 29. 15:36
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, alaptétel: az ember irigy arra, amit nme birtokolhat. Nagyon kevés olyan ember van, akit hidegen hagy - és tényleg hidegen hagy! - a pénz és nincs benne irigység, nem csak lehazudja, hogy nincsen.


Ismered a Forrest Gump c. filmet? Egy klasszis! Abban idézi Forrest a nagyon okos, jólelkű és tapasztalt mamáját: "az embernek csak egy kis gazdagság kell, hogy megéljen, a többi azért, hogy mutogassa".


Téged zavar az, hogy sok pénzed van, és emiatt megnőtt az irigyed és az ellenségeid száma?


Engem zavar a neveletlenség, az igazságtalanság, a nagy pénzzel való visszaélés, a magamutogatás, a sznobéria, a panaszkodással vegyes dicsekvés, az irigységkeltés, a felvágás.


Ha a család, aki gazdag lett a saját becsületes kétkezi munkájával, vagy mert egyszer megütötte a főnyereményt - szó szerint és átvitt értelemben is értheted, mindegy -, és ENNEK ellenére ember tudott maradni, nem szállt el az agya, képes arra, hogy a régi barátokkal megmaradjon a barátsága, az becsülednő. Nyílván ahhoz visszajárna más is, akkor is, ha az egyik szegény, a másik gazdag.


Csakhogy van egy olyan is, hogy a hasonló a hasonlóhoz...ha te kőgazdag vagy, akkor olyan helyekre jársz, amelyekre a másik be sem teheti a lábát, neked természetes a egy bizonyos életstílus - ruha, cipő, nyaralás, lakás, kocsi, fogadások stb. -, a másik ember pedig max. az antikvárt engedheti meg magának és büszke lehet a belső kincseire - amelyeket a legritkább esteben lehet valódi kinccsé átváltani. Óhatatlanul megnő köztetek a szakadék és elválnak útjaitok.


A gazdag "jótékoynkodni akar", segíteni a szegényen maradt valahai baráton, aki ezért cserébe folyton hálás - a folytonos hála kényszerítő érzése egy idő után haragot, majd gyűlöletet kelt -, vagy büszkén elutasít minden segítséget. Nem mondja el, hogy a háza az elárverezés szélén van, mert nem tudja fizetni a kölcsönt, mert büszke is meg szégyell is...nem kér a jótékonykodásodból.


Folytatnám napestig, mert ezer példa van. Tudod magad is. Ha gazdag lettél, örülj neki, élvezd a pénzedet, használd jóra, de ne akarj szegény emberrel barátkozni, mert soha nem vezet jóra. Hogy őt kényszueírted arra, hogy megokolja a saját - jogos - irigységét, az pedig a szemétség teteje.

2011. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően nem zavar, ha valaki gazdag, amíg nem dörgöli az orrom alá. Volt olyan barátnőm, aki simán elköltött egy vásárlással 100 ezret, míg nekem csak az utiköltségre, meg egy fagyira volt pénzem. Ráadásul még kérkedett is vele, hogy mennyi pénzt költ egy hónapban, holott tudta, hogy mi alig vészeljük át a hónapot. Annak a barátságnak vége is lett...viszont ismerek olyat, aki milliókat keres egy hónapban, mégis egy kis fiatja van, azt is csak hétvégén használja, egyébkéént biciklivel közlekedik, és meg nem mondaná róla senki, hogy mennyi pénze van. Egy nagy különbség van köztük, míg az elsőnek az ölébe hullott az, amit a szülei megkeresnek, a másik keményen tanult, és vért izzadva küzdötte magát eddig. Ezért nem is sajnálom tőle. A volt barátnőmet pedig a mai napig csak sajnálni tudom, mert én nem voltam neki elég gazdag, mások meg csak a pénzeszsákot látják benne...bár az évek folyamán tényleg az lett...egy üres, értékek nélküli pénzeszsák.
2011. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
69%

Tátttárátááá, megérkezett az első okos irigy,amint kiejtetted,hogy neked van pénzed,neki meg nincs.(16.16-os)

Mi fiatalok vagyunk a férjemmel(25 évesek),ő általa nem élünk rosszul,sőt.Környezetünkben senkit nem zavar,barátaink sem éppen a millás rétegből kerülnek ki. Annyi,h én tudom magamban,hogy nem kell azon gondolkodnom,hogy vajon elmehetünk-e pl étterembe vagy vehetem-e a drágább jobb minőségű pelenkát a gyerekünknek,megterheli-e a pénztárcánkat.Ez senkit nem zavar a környezetünkben.

EGy anonim oldalon név nélkül ismeretlenül azonban ki lehet mondani minden frusztrációt,amit az emberek nem mernének az igazi életükben.Pusztán ennyi,hogy elméleti síkon senki nem irigy,hiszen tudja,h ez a helyes,de ha valós példát írsz,h nem vagy csóró,akkor dögölj meg,mert neked valami miatt több jutott...

2011. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Sok értelmes válasz jött. Másra számítottam. Azt is megértem, aki kicsit negatívabban írt!

Neki annyit,hogy nem szülögethetem a gyereket, mert két éve szeretnénk, de ahhoz,hogy anyagilag jók legyünk SZÜLŐK NÉLKÜL nem szülhettem egyből mondjuk esküvő után. Sokan nem gondolkodnak ezen!

Pusztán azt akartam szemlélteni,hogy az emberek úgy gondolják,hogy aki gazdag,az nem tesz semmit, csak ül és van. Ezzel szemben én 10-12 órát dolgozom, az egyetemen sem számított,hogy mennyi pénzünk van! Mégis úgy gondolják, gondoljátok,hogy rossz vagyok,mert nekem sok minden megadatott!

2011. jún. 29. 16:53
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem zavar abban az esetben, ha saját maga dolgozott meg a gazdagságáért, hiszen sok tehetsége, munkája van benne, megérdemli.


Nem zavar abban az esetben sem, ha a szerencse tette gazdaggá, esetleg gazdag családba született bele, vagy bárhogy máshogy jutott vagyonhoz, amiért nem is kellett annyit dolgozni.


Abban az esetben zavar, ha lenéz, lebecsül másokat, akik talán szintén sokat dolgoztak, de nem úgy sikerült nekik, ha bánt amúgy szorgalmas, becsületes embereket, vagy ha még azt a kicsit is irigyli tőlük, amit össze tudtak kaparni az életben.

2011. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, engem soha nem zavart. Nagyjából középosztálybeli a családom, nem éheztünk, de gazdagnak se mondanám magunkat.

Szinte minden társadalmi rétegből vannak ismerősök. Apám olyan közigazgatásban dolgozott, elég magas pozíciót töltött be, de mivel állami fizetés, nem kereste halál magát.

ŰÍgy is sokszor találkoztam irigységgel, amit gyerekként nem tudtam hova tenni. Viszont láttam apámat, aki ugyanúgy tudta kezelni, ugyanúgy tudott beszélgetni az aktuális miniszterelnökkel, mint Józsi bácsival, aki éppen cikk-cakkban tolta le a bringát a szőlőhegyről.

Sokféle ember közé vittek, ha bárkire egy szót szóltam, komoly fejmosás járt érte, bármi miatt is kritizáltam.


Pl. van olyan ismerősöm, aki diplomata, a munkahelye bármit térít neki, a gyerekei nagyon jó iskolába járnak. Az egyik legkedvesebb ember, akit valaha ismertem.

Sok olyan gazdagot is ismerek, akik vagy csak hozzájutottak, vagy cégekkel ügyeskedés révén lett vagyonuk (komolyabb adócsalás kategória). Maga az ember az érdekes, nem a vagyona.

Akinél tudom, hogy karriernek köszönheti a vagyont, ott maximum figyelni szoktam, hogy mit csinálok másképp, mit lehetne tanulni az ő életútjából. Nincs rossz érzésem amiatt, hogy nekik bármiből több lenne - rajtam múlik, hogy nekem is lesz-e ennyi.

2011. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem nem az zavar, hogy valaki gazdag.

Ha megdolgozott érte, (ismerek ilyet), akkor megérdemli, ha pedig nem, csak egyszerűen az ölébe hullott-beleszületett-stb, akkor élvezze.


DE! Azt nem bírom, amikor valaki gazdag, és "sír", hogy milyen szar anyagi helyzetbe vannak.


Volt egy osztálytársam - lány -, na ők tényleg gazdagok voltak. Apuci a váláskor vett mindkét gyereknek egy kocsit, naná, hogy nem egy Ladát...A lány is meg az öccse is havi 20.000 forint zsebpénzt kaptak, olyan helyeken nyaraltak-teleltek, amiket én képen láthatok max. Mindenhol van ismerősük, ezért ingyen jár fodrászhoz, kozmetikushoz, ingyen kap mindenféle kozmetikumot, ingyen csinálják a körmeit, stb.


ÉS mindezek ellenére sírt, hogy nekik nincs pénzük.


Nem azzal van a baj, hogy valaki gazdag. Csak akkor ne vinnyogjon a lényegesen szerényebb körülmények között élő embertársának, hogy jajj őneki milyen nagyon sz.ar.

2011. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Engem nem az zavar, ha valaki gazdag, hanem ha nem tudja figyelembe venni, hogy másnak nincs annyija, mint neki, és úgy csinál, mintha természetes lenne mindenki számára az, ami neki tényleg természetes.

Még csak nem is azt mondom, hogy az zavar, ha valaki tehetősebb örömmel meséli, hogy hol volt nyaralni, olyan helyeken, ahova én soha nem jutok el. Ez nem zavar. Csak az, amikor lefitymálóan beszél arról, ahova mások járnak nyaralni (mondjuk esetemben sátrazni), vagy úgy állítja be a dolgokat, mintha mindenkinek meglenne a lehetősége annyit keresni, hogy évente síelni járjon, meg minden nyáron tengerpart, szálloda, stb. Ez főleg olyanoktól zavar, akik nem is a maguk erejéből lettek tehetősek, hanem mondjuk gazdag férjet fogtak maguknak, vagy a szüleik gazdagok.

2011. jún. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én már írtam ugyan, de a válaszaidat olvasva eszembe jutott valami:


És téged miért zavar az, hogy gazdag vagy?


Hiszen egyfelől finoman dicsekszel, másfelől folyton magyarázkodsz, és védekezel. Ha a gazdagságod a tied, és megdolgoztál érte, akkor örülj neki. Ne legyen bűntudatod azért (pláne ne hamis!), mert körülötted egy csomó szegény ember él. Nem te tehetsz arról, hogy mésok szegények és nem is neked kell őket megmenetni, istápolni. Ha akarsz adni, majd adsz és annak, akinek akarsz. ha nem, az is a te döntösed. Ha irigyelnek vagy gyűlölnek, azt el kell tudni viselni - mert az a saját indulatuk, érzésük, te nem kontrollálhatod azokat. Pocsék érzés, ha az embert valamiért irigylik vagy gyűlölik, de ezt tudomásul kell venni, különben te magad mégy tönkre belé.


Az pedig, hogy mikor szülsz gyereket vagy hogy szülsz-e egyáltalán, az aztán végképp rád tartozik meg a férjedre vagy a párodra. Senkinek semmi köze ehhez. Anyádnak sem!

2011. jún. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
91%

Milyen rossz már, hogy aki gazdag, és ezt kimondja, az már dicsekvés, és ő érzi kellemetlenül magát azért, mert gazdag, és mentegetőzik.

Na ugyanezt élem át, amikor elárulom, hogy hol jártam már, és akkor jön az ámulat, hogy de jó, hogy ilyen sok helyen jártál, meg eltudtál jutni, és hogy megint mész nyaralni, mert te persze megteheted, neked van miből (persze basszus, ott a hitel, és munkám sem nagyon van, 2éve nem nyúltam a bankkártyámhoz,karácsonyi, névnapi és születésnapi pénzből élek) de igen ebben az évben is külföldön fogok nyaralni, mert arra mindig van pénzem mert spórolok, arra, ami számomra fontos.

De, hogy a kérdésre válaszoljak, az zavar, ha megtehetné például, hogy geotermikus energiával, vagy más megújuló energiaforrással helyettesítse a használt energiát, vagy olyan dolgokat vegyen, amivel csökkentheti ökológiai lábnyomát, és nem teszi meg, vagy irigykedik az alkalmazottjára, mert ő képes 2hétre elmenni a tengerhez nyaralni, de ő (a főnök) ezt nem teheti meg.(ezek valós dolgok, velem is volt már)

2011. jún. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!