Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csak a emberknek van...

Miért csak a emberknek van ilyen sokféle személyisége?

Figyelt kérdés

Mármint, az állatoknál nem jellemző hogy olyan sokféle a személyiségük mint nekünk (ha tévedek kérlek javítsatok)

Csak mi vagyunk ennyiféle módon sokfélék?


2011. júl. 3. 05:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
voltál már állat?
2011. júl. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Valamelyik kutya szeret labdázni, a másik oda se nézz dobálhatod egész nap.:)Persze fajonként vannak általános tulajdonságok, de változó, hogy mennyire jönnek ezek elő.

De szerintem se olyan sok rétű ez mint az embereknél. De attól még mind különbözőek valamilyen fokon.

2011. júl. 3. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is van egyénisége a kutyának, macskának, (a tv-ben látottak alapján) majmoknak, elefántoknank.
2011. júl. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%
ez egy nagyon jó kérdés! nem kell félrevinni -állatoknak is stb, ILYEN sok valóban csak az EMBERNEK van -miért?
2011. júl. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

az állatoknak is rengeteg féle személyiségük van.


ez leginkább a fejlettebb idegrendszerrel bíró emlősöknél figyelhető meg.


gondolj csak a kutyákra, macskákra, vagy akár a lovakra.

minden egyed külön egyedi személyiség. nincs két egyforma...

2011. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

NEM CSAK az embereknek van sokféle személyiségük (08:09-es, nem viszem félre a kérdést), hanem a fejlettebb állatoknak is. Csak aki nem foglalkozott állatokkal (nem tartotta öket), az hisz ilyesmit. Nekem eddig 14 cicám volt (NEM egyszerre, hanem néha 1, néha 4, attól függöeni, hogy meddig éltek), és nem volt köztük két egyforma viselkedésü. Ugyanezt elmondhatom a papagájokat is (tartottam 18-at egyszerre, különféle fajokat), de ott is mind máshpgy viselkedett. Kutyám csak 3 volt - szintén más egyéniséggel.

Sokan hajlamosak, azt hinni, hogy az ember különleges élölény, több, mint az állatok, pedig a különbség sokkal kisebb, mint ahogy a legtöbben gondolják.

2011. júl. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A biológiai fejlettség szintjétől függ, hogy az automatikusan beprogramozott ösztönökön belül mennyire lehetnek egyéni eltérések. Egy rovar például csak nagyon egyszerű reakciókra képes. Ha például támadást észlel, - fajtól függően - vagy menekül, vagy mozdulatlanul leáll. Nincsenek egyéni variációk. A tyúkoknál viszont már van jele bizonyos egyéniségnek. Vannak agresszívabbak és visszahúzódóbbak, vannak olyanok, amelyek az emberrel haverkodnak, kaját kunyerálnak, míg mások fejvesztve menekülnek ugyanazon a baromfiudvaron belül. A fejlettebb emlősállatoknál ennél még szélesebb tárháza van az egyéniségnek, bár alapvetően még ők is az ösztönprogramjukon belül inkább automataként viselkednek. Az ember viszont az ösztönöket, azaz az automatikusan beprogramozott viselkedésmintákat az állatokhoz képest óriási mértékben meghaladta. És ha egy adott szituációra nem csak egyféle válasz van, amit az ösztön diktál, mint általában az állatoknál, akkor az egyéniségnek már óriási tere nyílik.
2011. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Javaslom tölts egy kicsit több időt állatokkal. Meglátod, hogy mennyire különbözők.

Persze vannak a viselkedésüknek fajjellegű pontjai, amik azonosak, de ez ugyan így az embernél is megvan.

2011. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 napietus ***** válasza:
tévedsz :) a lovakról pl. konkrétan tudom, hogy ahány, annyi személyiség. de ez biztos így van más állatoknál is.
2011. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem elég sok macskám volt eddig, voltak kutyáim is, sőt, ha a macska ellett, akkor volt szerencsém pár hónapos korukig dajkálni őket.


Hidd el nekem: nincs közöttük két egyforma. Még csak hasonló sem.

2011. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!