Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok között miért olyan...

A magyarok között miért olyan konzervatív felfogás uralkodik a divatban?

Figyelt kérdés
A nyugat-európai városokban sok olyan férfit látni az utcákon, akik olyan divat szerint öltözködnek, amit a magyarok többsége kapásból b*zistílusnak hív. Pedig ezek között a férfiak között rengeteg hetero is van, aki kézen fogva sétál a barátnőjével. Miért kell a magyaroknak mondjuk Berlinben, Madridban vagy Stockholmban olyan megjegyzéseket tenniük, hogy itt mindenki b*zi? Mert én ezt mindhárom helyen hallottam teljesen különböző korú magyaroktól...
2011. júl. 9. 23:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem csak a divatban uralkodik konzervatív felfogás, az élet minden területére kiterjed. Borzalmas mentális állapotban tengődik az ország.
2011. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
62%
Én ugyan nem fogok feszülős divatb*zi diszkósrác lenni
2011. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
35%

00:03 nem érted a lényeget. Nem azon van a hangsúly, hogy milyen az a ruha amit felveszel, hanem azon, hogy a többi országhoz képest itt mit kell átélned ahhoz, hogy viseld. Ha valaki kitalálná, hogy a bolyhos sapka azt jelenti, hogy 2cm-es a farkad, és ez a hír elterjedne akkor azt sem venné fel senki...


Én maradok a farmernél meg az ing/pulcsinál, kényelmes is és örök divat.

2011. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
43%
Soha többé nem hordok bolyhos sapkát!
2011. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
rendben
2011. júl. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Jaj édes istenem, nehogy már a divat alapján ítélj el egy egész nemzetet. Mitől lenne az jobb nekem, ha rózsaszín feszülős izompólóba járnék, mintha egy rövidujjuba, azon felül, hogy mivel "nem divatos a ruhám" (pedig elvileg az, már ha mindenki ilye hord) több ezer forinttal marad nehezebb a tárcám? Miért kéne nekem a külföldi divat szerint öltözködnöm? Most rosszabb vagyok ha nem? vagy most mi a fene van? Különben is, az a divat amit a nagy többség hord, és édesanyám, ha itt a nagy többség nem úgy öltözik mint egy kiélt fürdőskur.va akkor itt nem az a divat.


"Pedig ezek között a férfiak között rengeteg hetero is van,"

Ezzel meg ugye tudod, hogy azt sugallod, hogy a többség aki így öltözik bu.zi? :D

2011. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg mi a baj a konzervatív felfogással? Pl Az Egyesült Királyságnál konzervatívabb európai országot keveset tudnék mondani. Meg nekem a svédeknél sem tűnik nagyon liberálisnak, hogy még mindig van király, ez is elég konzervatív, nem gondolod? :D
2011. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Speciel nekem azzal van tele a tököm, hogy mostanában nagy divat Magyarországot cinkelni és leszólni.

Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy nagy nacionalista.

Viszont sok fele jártam a világban és nem túrista ként és bizony külföldön (nyugaton) is meg találsz sok marhaságot.


Az, hogy divat a Metroszexuális mozgalom, az még nem jelenti, hogy ők ott jobbak, csak épp ez a divat.

Mindazon által külföldön is megkapod ugyan azt mind itthon (engem pl Amerikában néztek ki (homokosnak), mert haverral mentem és hosszú volt a hajam.

De itt van egy érdekes Ausztrál reklám is a témáról:

http://www.youtube.com/watch?v=vXwCvWguMBg&feature=player_em..

:)


És akár ki akár mit mond a rózsaszín vényakú akkor is langyi egy fiúnak. :-)

2011. júl. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
34%

00:41


Konzervatív olyan téren, hogy több ideig kell emésztenie valamit, amíg elfogadja, sokszor egy generációnak kell kihalnia, hogy valami új jöhessen...

Nem a külsőséges konzervatívsággal van gond, hanem a mindennapi dolgokkal. Próbálj meg eladni egy saját ötletű sorozatot valamelyik hazai csatornának, gondolom nem lep meg ha azt mondom semmi nem lesz belőle, csak ha barátok közt színvonalra alacsonyítod...

2011. júl. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

".... Próbálj meg eladni egy saját ötletű sorozatot valamelyik hazai csatornának, ..."


Hát haza csatorna jóformán a M1 és M2 a többi az külföldi, szóval ez nem korrekt példa. :)

Csupán azért nem tudsz saját ötletet eladni, mert nem kockáztatnak, ha van egy bevált sablon.

Látték, hogy sikeres a "... got talent", hát megcsinálták a "Csillag születiket".

2011. júl. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!