Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok között miért olyan...

A magyarok között miért olyan konzervatív felfogás uralkodik a divatban?

Figyelt kérdés
A nyugat-európai városokban sok olyan férfit látni az utcákon, akik olyan divat szerint öltözködnek, amit a magyarok többsége kapásból b*zistílusnak hív. Pedig ezek között a férfiak között rengeteg hetero is van, aki kézen fogva sétál a barátnőjével. Miért kell a magyaroknak mondjuk Berlinben, Madridban vagy Stockholmban olyan megjegyzéseket tenniük, hogy itt mindenki b*zi? Mert én ezt mindhárom helyen hallottam teljesen különböző korú magyaroktól...
2011. júl. 9. 23:43
1 2 3
 11/30 yuda ***** válasza:

Két gondolatom van: egyik, hogy aki leb.ziz valakit külföldön, de igazából mindegy hol, mert ez a szavajárása, és mindezt csak kinézet alapján teszi-az siralmas- elég felszínes.


másik, hogy magyarországon sokaknak régóta elég kevés a fizetése, és ez szabja a határokat.Ha megveszi az első cipőjét tegyük fel, akkor az olyan lesz, hogy mindenhez fel tudja majd venni-és ez vonatkozik mindenre. Amit akarok ezzel mondani, hogy anyagi szempontokból ilyen szerintem a magyar és mivel ez régi dolog, így vált kultúrává és ebből csak lassan lehet kijönni, ha lenne már gazdasági fellendülés, de ahogy látom országunk vezetői ezzel a fontos kérdéssel még nem értek rá foglalkozni :D

..viszont lehet otthon pálinkát főzni, és kiválóan visszanyesnek mindent :D

2011. júl. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Én már az idősebb generációhoz tartozom, szerintem nálunk kevesen engedhetik meg anyagilag maguknak, hogy az öltözködési stílusuk, a lakás berendezésük, stb. mindig a legutolsó divatot kövesse.

Én magam pedig akkor is a konzervatívabb stílust képviselném, ha rengeteg pénzem lenne. Egyszerűen így érzem jól magam.

Nem tudok azonosulni azokkal, akik tele tetováltatják a bőrüket, és azokkal is nehezen, akik nőként viselkednek, pedig valamikor fiúnak születtek.

Ugyanúgy nem szeretem, ha egy nő férfinak akar látszani. Azt gondolom, hogy külsőségekkel könnyű felhívni a figyelmet, viszont többet ér, ha a belső tartalom miatt figyelnek fel az emberre, bár ez nálunk is egyre kevésbé "trendi", és sokkal többet kell "dolgozni" rajta, mint a külsőségeken.

2011. júl. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
65%

Válasz "D"-nek

Egyetértek, kivéve azzal, hogy országunk vezetői nem a gazdaság fellendülésén munkálkodnak.

Több évtizedes mélyrepülés után ugyanúgy évekre, évtizedekre van szükség a rendberakáshoz. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy pár hónap elég a fellendüléshez.

Ha több lenne a pénz a zsebünkben, akkor is valószínű inkább spórolni kellene azokra az évekre, amikor már szinte nem lesz nyugdíj, mint drága, un. "trendi" holmikra elszórni.

Kicsit kapcsolódik a nyugati stílushoz és az öltözködéshez: Jó lenne, ha iskolaköpenyt vezetnének be újból az iskolákban, legalább nem lenne az a nagy divatozás. Tőlunk nyugatabbra, pl. éppen Angliában is van iskolai formaruha, amit a diákok viselnek, szerintem követendő példa lenne.

2011. júl. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy veszem észre, hogy Magyarországon elég változatosan öltözködnek az emberek, nem látom különösen konzervatívnak. Meg aztán sokszor az igazán divatos holmik baromi drágák, és itt nem sok embernek telik rá. Nagyon sok magyar / pl. én is / kínai boltokban vagy turkálókban, piacokon vásárol ruhaneműt. Ott is lehet csinos és szép holmikat vásárolni. Még évekkel ezelőtt láttam egy nacit kb. 7 rongyért egy plázában, majd szinte tök ugyanazt egy kínai árusnál, fele annyiért. Nem kérdés, melyiket vettem meg...

Amúgy meg annyira én sem követem a divatot, azt viselem, amiben jól érzem magam és ami jól áll.

2011. júl. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaköpeny visszahozása nem lenne rossz ötlet, az én gyerekkoromban / 80-as évek / még viselni kellett. Legalább nem cikiznék azt a többiek, aki szegényebb és nem trendi cuccokban jár. Egyes országokban, pl. Japánban egyenruhában kell iskolába járni, nincs mese.
2011. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
61%
Nem azért, de most sem cikiznek a ruhája miatt senkit, legalábbis én még sose hallottam, pedig most leszek 12-es. Az iskolaköpeny megvásárlása meg megint csak egy plusz terhet jelentene a szegényeknek. Anyukámnak is volt ilyenje, ő is akár hányszor felkerül a téma mindig ott lyukad ki, hogy hát-hát, igazából semmi értelme nem volt, drága volt, rossz anyagból és idétlenül nézett ki.
2011. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálatok lehet, hogy nem versengenek, sok helyen viszont igen, elhiheted...
2011. júl. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
50%
Most ezalatt az általános iskolás 13-14 éves metroszexuálisokra célzol?
2011. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nem a 13 évesekre gondoltam, hanem az ezekhez hasonló 20-30 év körüli férfiakra:

[link]

2011. júl. 10. 13:09
 20/30 anonim ***** válasza:
Nem szeretünk hülyén kinézni.Miért baj ez?10 év múlva már ők is harsányan röhögnek magukon,mennyire trendinek érezték magukat ezekben a nevetséges öltözékekben.
2011. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!